Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Трябва внимателно да четем етикетите вече, че според автора на туита биоинжинерните източници са подобни на експерименталките. Етикета е от майонеза в немската търговска мрежа.

photo_2023-01-21_12-02-22.jpg
 
LOL







Кои са генномодифицираните храни в България?​



  • Десетки видове тестени изделия;
  • Месни продукти;
  • Кисело мляко;
  • Синьо сирене;
  • Хляб;
  • Бира.

Може да бъдат произведени от ГМО картофи. Разработката е направена с цел увеличаване на добивите.

Шоколад с лецитин от ГМ соеви зърна

В шоколада се добавя соя, която нерядко е произведена от генномодифицирана. Тази соя е един от разрешените за употреба ГМО продукти в ЕС.


Соевият лецитин се добавя още в сладкарски изделия, сосове, тестени изделия, дресинги и колбаси, които вече са били открити на българския пазар, признават от Районните здравни инспекции.

Какао

Зърната на какаото също може да са отгледани след манипулации на наследствената информация.

Разтворими супи

Заради ГМО нишесте от царевица и картофено пюре

Глюкозен сироп

Глюкозният сироп може да е произведен от нишесте от ГМ царевица

Сладкарски изделия

Ако са приготвени от захар от генетично модифицирано захарно цвекло или захарна тръстика. Разработката при тръстиката е направена с цел повишаване устойчивостта на пестициди.

Царевично брашно

Приготвя се от генномодифицирана царевица

Пуканки

Приготвят се и от генномодифицирана царевица

Жито

Съществуват и генно модифицирани видове жито, с цел да стане устойчиво на пестициди в убийствени дози.

Олио

Царевичното и рапичното олио може да се извлекат от генетично модифицирана царевица или рапица.

Майонеза

ГМО съставките идват от влагането на голямо количество растително масло, което може да е произведено от модифицирана суровина.

Соеви продукти

Това са растително масло, соеви сосове, тофу, гранулати, лецитин. При соевите зърна например вече почти не се срещат “свободни от ГМО”, предупреждават от РЗИ. Соята е генно модифицирана, за да стане устойчива на хербициди. Първоначалните производители са Roundup Ready и Monsanto.

Консервирани храни

Четете внимателно съдържанието за следните съставки: брашно, грис, масло, нишесте и глюкоза, които може да се произвеждат от ГМО царевица.

Сладка царевица

Произведена е чрез генно модифициране с цел да стане устойчива на хербициди. На второ място, сама започва да произвежда инсектицид, който се бори с вредителите. Първоначалният й производител е Bt corn.

Ориз

Някои видове ориз са генно модифицирани, за да имат увеличено съдържание на витамин А. Първоначалният производител е Golden rice. Неотдавна китайски учени дори разработиха генномодифициран ориз, който е източник на човешкия протеин албумин.

Доматено пюре и кетчуп

Доматеното пюре може да бъде произведено от ГМО домати, които са модифицирани, за да не гният. Първоначалният им производител е E.g. FlavrSavr.

Пица

Пиците по правило се приготвят с доматено пюре, което може да е произведено от ГМО домати.

Лютеница

Българските производители често уплътняват лютеницата с царевично нишесте или картофено пюре. И в двата случая може да са използвани ГМО суровини.

Витамини

Често на опаковките на някои хранителни продукти като плодови сокове, зърнени закуски и млека, особено на тези за деца, е посочено, че са обогатени с витамини. Някои витамини обаче са произведени с помощта на генетично модифицирани бактерии.
 
Последно редактирано:
Сега гледах видео от Август 2021г., в което Цукърбърг предупреждава тесен кръг свои служители да не се боцкат...
 
Сега гледах видео от Август 2021г., в което Цукърбърг предупреждава тесен кръг свои служители да не се боцкат...
Е шер де? :oops:
 
Сега гледах видео от Август 2021г., в което Цукърбърг предупреждава тесен кръг свои служители да не се боцкат...


Като това видео ще да е. Ако това видео беше истина - такъв скандал щеше да стане и с право, че да си е подал навярно оставката като CEO на цялата МЕТА, ама нали имате акъл за 2 стотинки, лайна да ви дадът, ако са от антиваксъри - ще ги ядете.


 
А, разбира се - взето извън контекста - what a surprise! - Антиваксър хванат да лъже или да представя информацията грешно и извън контекста - WOW!

Zuckerberg Tells Facebook Staff They Won’t Need a Vaccine to Return to Work​


Zuckerberg, the source said, told his more than 50,000 employees that they will not be required to get vaccinated before heading back to the office, noting that some workers have already returned to their buildings in countries with lower rates of COVID-19 and in other limited circumstances.


Ще го изкарате още малко и антиваксър - тоя сайт ви стана личния кенеф, където може да серете всякакви лъжи, все едно всички сме малоумни и няма кой да ви факт чекне.
The Facebook founder still insisted that the vaccine will be a positive development, and urged employees to keep social distancing in the lead-up to its distribution, the source said.



Явно за конспираторите, тесен кръг от хора са повече 50 000 души.




ДЕСТИНИ се гаври с малоумни антиваксъри 1v4

 
Последно редактирано:
"i just wanna learn more about the vaccines, i dont really trust the gov" - този започва 'добре'. Все пак браво на въпросния, че си е променил мнението и е Out-nal от тея идиотски кръг на дезинформация и неразбиране само за 14 минути, засега съм на 3та минута и освен неинформираност и тъпи въпроси, които отнемат 1 минута в гугъл - няма. Дестини си изнася лекция на първолаче.
 
Много държа Ремайнд и Дестини заедно и поотделно да дебънкнат тая новина. Много силно искам да се окаже поредната лъжа на некви антиваксъри - плоскоземци. Честно.


 
Много държа Ремайнд и Дестини заедно и поотделно да дебънкнат тая новина. Много силно искам да се окаже поредната лъжа на некви антиваксъри - плоскоземци. Честно.


Остави ги тия ботове. Тедката къде е???
 
Остави ги тия ботове. Тедката къде е???

Не знам, последно се точеше на поредния бустер. :oops:
 
Не знам, последно се точеше на поредния бустер. :oops:
Дано е жив и здрав човека. У нас 80+ процента от партидите бяха физ. разтвор, поне при първия залп. Вече при следващите не знам...
 
Дано е жив и здрав човека. У нас 80+ процента от партидите бяха физ. разтвор, поне при първия залп. Вече при следващите не знам...
Той се набоде с всичко, което се предлагаше. Нямаше търпение да се бууства, че му се увеличавала спринцовката...
 
Той се набоде с всичко, което се предлагаше. Нямаше търпение да се бууства, че му се увеличавала спринцовката...
Никой никого не е карал насила, аз във фашистка Германия не се подадох 3г. на натиска, а в БГ беше много по-облекчена процедурата, т.е. принудата.
 
Остави ги тия ботове. Тедката къде е???
Където и Камен мозъчето, измряха от чудовищната опасност на която ги изложиха безотговорници като теб :D
 

Горе