Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Аз няма да се ваксинирам, по няколко причини:
1. Ваксини, създадени за 6 месеца. Това е абсурд, не са преминали изпитателната фаза, която е минимум 3 години. Дори и много повече, в Пфайзер до пандемията се проучваха в период от 10г. Дори да се вложат не милиарди, а трилиони долари, това не може да замести годините изпитателен период, освен ако не са успели да се телепортират в бъдещето, за да видят резултата. За мен, това са експериментални препарати.
2. PCR - тестовете. Достатъчно компрометирани. А цялата пандемия се базира на тях. Има доста случаи на хора с първи положителен, веднага след това - отрицателни, но се признава само положителния. Да не говорим, че най-вероятно след Нова година ще отпаднат, като ненадеждни.
3. Агресивна медийна кампания за ваксиниране. Залива ни като информационен потоп. Цунами. В България - около 20 човека, които всеки ден се редуват да ни плашат със смъртоносен вирус, чували за трупове, и въобще - посяха страх от смъртта. Масово хората поддадоха, гледайки телевизия, най-милото на всеки е живота. Хората, като цяло нямат възможността и уменията да се ориентират в купищата статистики, кои от верни, неверни и манипулативни.
Израел е друга всеобхватна тема.
 
Днес попаднах на една много странна статистика, която не отрича ваксините, но е сериозен аргумент и ще помоля всички проваксъри да отговорят.
Как в Лихтенщайн имат около 53% ваксинирано население и нямат нито един починал, а Кипър имат 59% ваксинирано население, а са на второ място по смъртност т.е под нас
 
Страхът е голям. Когато чуваш от всякъде, от телевизии, от интернет, от познати, че разболееш ли се може да умреш, тогава губиш почва под краката си. До сега, никога не сме мислили за смъртта, живеехме си живота, никой здравомислещ човек не си е представял, че утре може да умре. Преди повече от 10г мой приятел ми демонстрира виртуална реалност във ТУ-Варна, постави ме на ръба на небостъргач, знаех че това не е реално, но краката ми взеха да се подгъват. На това сега подлагат мозъците ни - ние усещаме, че това не е реално, но съзнанието ни се огъва под насищането с манипулативни данни.
 
Днес попаднах на една много странна статистика, която не отрича ваксините, но е сериозен аргумент и ще помоля всички проваксъри да отговорят.
Как в Лихтенщайн имат около 53% ваксинирано население и нямат нито един починал, а Кипър имат 59% ваксинирано население, а са на второ място по смъртност т.е под нас
Много фактори. Средна възраст на населението, нивото на здравеопазването, храните, имунитета. Мерките се видя, че не работят никъде. Още миналата година Чорбанов мисля, че каза, че има хора, които никога няма да се заразят с Ковид, тъй като имат вграден имунитет. Също така ако не се сещате, да припомня, че вируса удари първо държавите с най-мизерни хигиенични навици, така че, който си е мърляч има по-голям шанс да се зарази :D
 
Много фактори. Средна възраст на населението, нивото на здравеопазването, храните, имунитета. Мерките се видя, че не работят никъде. Още миналата година Чорбанов мисля, че каза, че има хора, които никога няма да се заразят с Ковид, тъй като имат вграден имунитет. Също така ако не се сещате, да припомня, че вируса удари първо държавите с най-мизерни хигиенични навици, така че, който си е мърляч има по-голям шанс да се зарази :D
Нали нямаше Ковид, от какво да се зарази? Просто грипче, Славчев.
 
Нали нямаше Ковид, от какво да се зарази? Просто грипче, Славчев.
Ми то си е пак грип, какво е? Ако не бяха го раздухвали толкова още след първата вълна всичко щеше да е забравено.

New World Order
 
Смъртността в Европа се била увеличила. Така, като гледам тази графика до 2019 май е съвсем нормална тенденция

Number_of_deaths_in_the_EU%2C_1962-2019_%28million%29_May_2021.png
 
Ми то си е пак грип, какво е? Ако не бяха го раздухвали толкова още след първата вълна всичко щеше да е забравено.

New World Order
Пак оглупяваш ми се струва. Задръстените болници раздухани ли бяха? Ама ти явно не знаеш, може би стоиш в изолатор.
 
Днес попаднах на една много странна статистика, която не отрича ваксините, но е сериозен аргумент и ще помоля всички проваксъри да отговорят.
Как в Лихтенщайн имат около 53% ваксинирано население и нямат нито един починал, а Кипър имат 59% ваксинирано население, а са на второ място по смъртност т.е под нас
Относно Лихтенщайн, всички сериозни медицински случаи ги лекуват в Швейцария. Ватикана няма смъртни случаи по същата причина. За Кипър не знам. Статистиките за там, които аз намирам показват, че смъртността е много по-ниска, отколкото при нас на глава от населението. Те като цяло са се справили и много по-добре с пандемията. При 1 милион население имат към 500 смъртни случаи, а ние сме 7 милиона и имаме 19 хиляди.
 
Някой знае ли колко пратки на Файзер и на какъв интервал са правени до България?
Щото съхранението не било много просто и се съмнявам в мърлявите ни болници да спазват тия неща:

  • Once a POU receives a thermal shipper with our vaccine, they have three options for storage:
    • - Ultra-low-temperature freezers, which are commercially available and can extend shelf life for up to six months.
    • - The Pfizer thermal shippers, in which doses will arrive, that can be used as temporary storage units by refilling with dry ice every five days for up to 30 days of storage.
    • - Refrigeration units that are commonly available in hospitals. The vaccine can be stored for five days at refrigerated 2-8°C conditions.
  • After storage for up to 30 days in the Pfizer thermal shipper, vaccination centers can transfer the vials to 2-8°C storage conditions for an additional five days, for a total of up to 35 days. Once thawed and stored under 2-8°C conditions, the vials cannot be re-frozen or stored under frozen conditions.

https://www.pfizer.com/news/hot-topics/covid_19_vaccine_u_s_distribution_fact_sheet
 
2. PCR - тестовете. Достатъчно компрометирани. А цялата пандемия се базира на тях. Има доста случаи на хора с първи положителен, веднага след това - отрицателни, но се признава само положителния. Да не говорим, че най-вероятно след Нова година ще отпаднат, като ненадеждни.
Малка корекция. Няма да отпаднат като ненадеждни, а ще бъдат заместени от по-добри. Много е важно да се спазва правилния имидж, че всичко направено досега е направено по най-добрия начин. Затова няма да използваме негативни думи като "ненадежден", нищо че това определение много правилно описва PCR теста.
 
Някой знае ли колко пратки на Файзер и на какъв интервал са правени до България?
Щото съхранението не било много просто и се съмнявам в мърлявите ни болници да спазват тия неща:



https://www.pfizer.com/news/hot-topics/covid_19_vaccine_u_s_distribution_fact_sheet
Ехе, посмали малко, мърлявите болници. Ама като допреш до тях и милите лекари, дано ме оправят...
Плюс това има хора и хора, не може да слагаш всички под един знаменател, нали така?
 
Пак оглупяваш ми се струва. Задръстените болници раздухани ли бяха? Ама ти явно не знаеш, може би стоиш в изолатор.
Ти сигурно по цял ден си в болниците и знаеш как е ;)
 
Абе бе знам аз къде ходя, ана твоята област първа я рестриктираха. Ама иначе няма Ковид, грип е.

След втората доза все повече ми приличаш на Грета Тунберг. Не ми се мисли какво ще е след третата и четвъртата...
 
След втората доза все повече ми приличаш на Грета Тунберг. Не ми се мисли какво ще е след третата и четвъртата...
Абе все тая на кого ти приличам, ти гледай да се опазиш, а не после да ни ревеш, че сме били прави.
 
Как в Лихтенщайн имат около 53% ваксинирано население и нямат нито един починал, а Кипър имат 59% ваксинирано население, а са на второ място по смъртност т.е под нас
Лесно! Като лъжат :) Според теб, дали нямат починал от ковид, просто ги пишат "от старост", "от грипни усложнения", "пневмония" и тн - както си е и в Кипър, и у нас :D
 
Лесно! Като лъжат :) Според теб, дали нямат починал от ковид, просто ги пишат "от старост", "от грипни усложнения", "пневмония" и тн - както си е и в Кипър, и у нас :D
Айде пак лъжат...Все лъжат. Дай малко по-сериозно.
 

Горе