Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
https://www.nature.com/scitable/content/life-expectancy-around-the-world-has-increased-19786/
During the nineteenth and early twentieth centuries, an increase in life expectancy was driven mainly by improvements in sanitation, housing, and education, causing a steady decline in early and mid-life mortality, which was chiefly due to infections. This trend continued with the development of vaccines and then antibiotics. By the latter half of the twentieth century, there was little room for further reduction in early and mid-life mortality. The continuing increase is due almost entirely to a new phenomenon: the decline in late-life mortality.
Добре, че навремето не е имало Фейс, където тогавашният сър Мангърсарян да убеждава хората, че бактерии не съществуват и миенето на ръцете след сране в плитка дупка зад къщата е робство и тирания с недоказани ползи. И че това, което се вижда да мърда под микроскопа, между обикновените клетки е зрителна измама, а не смъртоносна бактерия.

Малко проверка на фактите за тромбите и РНК ваксините.
Изводът е, че няма научни данни, показващи че РНК ваксините водят до образуване на тромби.
 
https://www.nature.com/scitable/content/life-expectancy-around-the-world-has-increased-19786/

Добре, че навремето не е имало Фейс, където тогавашният сър Мангърсарян да убеждава хората, че бактерии не съществуват и миенето на ръцете след сране в плитка дупка зад къщата е робство и тирания с недоказани ползи. И че това, което се вижда да мърда под микроскопа, между обикновените клетки е зрителна измама, а не смъртоносна бактерия.

Малко проверка на фактите за тромбите и РНК ваксините.
Изводът е, че няма научни данни, показващи че РНК ваксините водят до образуване на тромби.
Изводът е прекалено рано да се направи. Това, че не причиняват тромби не означава, че не може да причини друго. Например може да причинява болест, която даже не си чувал.
Като медицината е толкова напред и разбират лекарите защо пропуснаха ваксината за свински грип, която причинява нарколепсия ? Имаше и друга мисля, че за лаймска болест. Нали уж е много напред всичко ? Тогава също казваха няма странични ефекти.
И какво излезе, че причинява нарколепсия при някои деца. И как някой пък ще се сети за нарколепсия ?
Същото е и тук откъде знаеш какво може да предизвика. Добре, не е тромб, но може и да са много други неща.
А това, че една РНК не причинява нещо, не означава че другата не предизвиква.
Това е като да ти кажа, че всички антибиотици са еднакви или да ти кажа, че всички витамини са еднакви.
Аз публикувах вече 2 патента за ваксини и можеш да видиш колко индивидуална е всяка една ваксина.
Възможно е от 5 производителя на ваксини за ковид само 1 или 2-ма да предизвикват странични ефекти. Например при ваксината за свински грип е имало два производителя и при единия е имало странични ефекти нарколепсия, а при другия не.
Пък какво остава да сложим всички РНК ваксини под общ знаменател.
Защо джонсън ваксината например я свързаха със случаи на Гилен Баре, а Астра с тромби като са едни и същи.
Има разлика във всяка една ваксина дори и Модерна и Файзер имат разлики.
 
Всичко е конспирация. Всички лъжат. Има гигантски световен, таен план, изпълняван през последните няколкостотин години от злите учени, които искат да наложат господство над добрите (тъпите) хора.
Че какво лошо има в конспирацията ? Аз преди години четох доста такива неща и ме мислиха за луд и ми се смееха и години по-късно половината неща се доказаха, че са били точно така, а другата половина сигурно и тя е била така просто ние не сме разбрали.
И ми казваха ей такива неща като "даа, точно пък те ще лъжат" "има план и само ти го знаеш, а другите са по-тъпи от тебе така ли"
Но години по-късно половината неща се доказаха без никакво съмнение. И интересното е, че все още хората не го знаят и не вярват като им разказвам, а информацията е има качена официално и дори е разптространена в някои медии.
 
миенето на ръцете след сране в плитка дупка зад къщата е робство и тирания с недоказани ползи.

Ръце се мият след сране у модерен градски кенеф, :hankey: особено ако е обществен.
Щото се налага да пипнеш много :hankey: неща.

Дупките зад къщата са най-хигиеничното нещо, особено ако е на открито, т.е. без стени и врата :D
 
Вероятно се позоваваш на дипломата си по медицина? Или на фейсбук?
Сестра, зет, баща на зетя, жената, нейния баща все хора с висше мед. образование.

Първите двама работят във Военномедицинска академия, втория в МВР болница, жената е тук с мен в Англия. Баща и почина миналата година и няколо пъти споменах, че искаха да го пишат жертва на ковид срещу 500 лв.
 
Ръце се мият след сране у модерен градски кенеф, :hankey: особено ако е обществен.
Щото се налага да пипнеш много :hankey: неща.

Дупките зад къщата са най-хигиеничното нещо, особено ако е на открито, т.е. без стени и врата :D

Имам ясен спомен от казармата, от един химически лагер в село Чубра. Тоалетничката беше огромна яма, с две дъски, нещо като мост, но с разстояние по средата. Минаваш по тоя своеобразен мост, спираш по средата и почваш. Опасното беше да не паднеш в дупката, че много се клати. Към края на лагера спокойно можеше да се удавиш вътре :) Много хигиенично беше, нищо не пипаш.
 
Последно редактирано:
Арогантният пропагандатор се опитва отново да сее дезинформация. А връзката между ваксините и тромбите е потвърдена от множество медицински проучвания, поради което има указания да се поставя под внимание на хора със сърдечно съдови проблеми.


Иначе, ако някой още не е открил връзката:

 
Иначе, ако някой още не е открил връзката:


Откъде за бога ги вадиш тия все неизвестни за мен бг новинарски сайтове?!
Хем неизвестни хем суперпосещавани... o_O
 
@старичанти ако имаше и капка мозък щеше да види, че аз съм пуснал линк за връзката между тромбите и РНК ваксините, а в нейния се говори за ваксината на АстраЗенека, която е векторна.
 
Добре, че навремето не е имало Фейс, където тогавашният сър Мангърсарян да убеждава хората, че бактерии не съществуват и миенето на ръцете след сране в плитка дупка зад къщата е робство и тирания с недоказани ползи. И че това, което се вижда да мърда под микроскопа, между обикновените клетки е зрителна измама, а не смъртоносна бактерия.

Малко проверка на фактите за тромбите и РНК ваксините.
Изводът е, че няма научни данни, показващи че РНК ваксините водят до образуване на тромби.
Все трябва да си чувал израза, че всяко вредно нещо в малки количества може да е полезно. Важи дори за лекарствата, които по принцип са токсични. Ако не вярваш, нагълтай се с една шепа лекарства и ела да напишеш как се чувстваш... или по-добре направо звънни на Спешна Помощ.

Това за Ройтерс не знам как не го разбра досега. Няма минимашен шанс при тях да откриеш информация, противоречаща на основния наратив. Ще изкарват ваксите напълно безопасни, ако ще и всички вакснати в един ден да се трупясат. Само защото заглавието на статията започва с Fact-Check не означава, че се говори за факти. Правилното е Narrative-Check.

Ти имаш медийна зависимост. Също като върл конспиратор си, който прекалява с конспирациите, само че наобратно. Вярваш в конспирацията, че някой кара нас да мислим по този начин.
 
А, между другото:
Новите случаи на COVID-19, регистрирани у нас през изминалото денонощие, са 2005. Направените тестове са 27 124, което означава, че процентът на положителните проби днес е 7,4 на сто. Това показват данните на Единния информационен портал.
Малко ги надцених като очаквах да докарат около 2200 случая. Сега с тези 2005 вече образуваме първия по-нисък връх:

1631090685667.png

Толкова за тази вълна. Да видим ще се мисли ли за четвърта когато дечурлигата тръгнат на мъчилище.
 
Вярваш в конспирацията, че някой кара нас да мислим по този начин.
Не вярвам, че има конспирация. Напротив, напълно закономерно е случващото се, с оглед на огромните промени в начина, по който комуникират хората. Доказано е научно, че лъжите пътуват много по-бързо от истината в съвременния свят. Разликата в начина на мислене на хората в отделните държави е само по това къде имат по-голяма вяра на авторитети и къде не. В бившите комунистически държави хората са свикнали всички да ги лъжат, проблемите да се решават основно по "втория" начин и поради това населението няма вяра нито на държавата, нито на авторитетите, нито на никого. Затова и хората са по-уязвими за интернет лъжите и конспирациите. Това го има и в традиционните демокрации, но в по-малка степен и най-добре може да се види чрез разликата в процента на ваксинираните по света. Досега не е имало толкова ясен показател, който да покаже с прости цифри разликата в начина на мислене в различните държави.
 
Асенчо пак прави заключения на база резултати след 3 почивни и 1 работен ден. Математикът на форума. Пу-пу да не му е уруки. :D
 
И още нещо. Ковид почти няма лекарства, с които да се лекува.
Пиеш само витамини и сваляш температура. Това е лечението.
Когато развиеш бактериална инфекция се включва антибиотик.
Когато почнеш да не можеш да дишашаш ти трябва кислородна терапия.
Когато има данни за цитокиновя буря се включват кортикостероиди и други имуносупресори
Понякога ако има данни, а друг път профилактично се изписват кръворазреждащи
Общо взето вкъщи може да пиеш само витамини и сваляне на температурата + антибиотик на късмет(Който не лекува ковид-а)

Не почти, а няма лекарства. Антибиотика е за бактериалната инфекция, която следва след вирусната, а също така и за успокоение, че уж те лекуват. Знам дори доктор, които мисли, че ковид е бактерия, но както и да е.

Нydroxyzine hydrochloride (Неуролакс) — Седативно действие;
АСЕ2 инхибитор. Предложено от Micar21. Показано е намаляване на експресията на АСЕ2- протеинът, отговорен за навлизане на СОVID-19 в клетката, повече от два пъти.


Невролога това ли ти изписа?
 
Доказано е научно, че лъжите пътуват много по-бързо от истината в съвременния свят.
Ама ти сериозно ли? Я покажи тоя научен документ, доказващ че лъжата пътува с по-голяма скорост от истината :oops:
 
Антибиотика е за бактериалната инфекция, която следва след вирусната, а също така и за успокоение, че уж те лекуват. Знам дори доктор, които мисли, че ковид е бактерия, но както и да е.
Аз не помня някога да са ми били давани антибиотици. Като дете за мен антибиотиците бяха онези хапчета, които предписват на другите деца. След това пък със сигурност не съм пил такива неща. Като се грипясам се оправям с аспиринче, аналгинче, и понякога някой Фервекс (или каквото се е рекламирало по тв) с почти изтекъл срок на годност. Най-много 3-4 дена и се оправям.
 
@AseasRoa или @slavchev, кога ще ми кажете числата от тотото (че да пусна фиш преди тва)?

Единият познава мачовете, другият знае точно кога графиката ше тръгне надолу... wtf?! :eek:
 
Аз не помня някога да са ми били давани антибиотици. Като дете за мен антибиотиците бяха онези хапчета, които предписват на другите деца. След това пък със сигурност не съм пил такива неща. Като се грипясам се оправям с аспиринче, аналгинче, и понякога някой Фервекс (или каквото се е рекламирало по тв) с почти изтекъл срок на годност. Най-много 3-4 дена и се оправям.

Аз пък дори нямам спомен да съм боледувал от грип, а ако се е случвало, то съм го карал на крак. През живота ми имам 1 бцж ваксина и най-вероятно още някоя друга задължителна, когато съм бил малък. Но явно при всеки е различно с вирусите.
 

Горе