Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Ако ги посъветвам грешно цял живот ще ми тежи на съвестта
Не знам на колко години си, но нека ти разкрия един от основните принципи в живота: Няма 100% гаранция за нищо!!! Единственото сигурно е смъртта. Другото са жалките ни опити да я надхитрим, което е не само невъзможно, но и доста, доста тъпо. :)

Излез от образа на господ - не си такъв. Колкото и благородни да са намеренията ти, няма как да спасиш близките си от "оная с косата", ако е дошло време да се срещнат тет-а-тет. ;) Казвам го от опит. Ако им е писано да умрат точно сега, ще умрат или от вируса (тоест, от лекарска неадекватност), или от ваксината. Каквото и да ги посъветваш, когато си отидат ще се чувстваш виновен, че си взел погрешно решение. А то всъщност сценарият е написан и ти не си никакъв фактор в развръзката на филма. Съветът, който ще им дадеш е решение, взето много преди това на по-горна инстанция. ;)

Но, стига езотерика рано сабахлем. :)

Остави хората на мира. Щом за почти две години не са се гътнали от мега-гига страшния вирус, може пък да имат клетъчен имунитет от времето на добрия стар Sars Cov-1, a.k.a. гуци-грип. ;)

Тестери и тедки не са ти фактор. Ако се гътнат, ежедневието ти няма да се промени..

И друго, снощи разбрах за една, която не е нито престаряла, нито дебела. След ваксината прави зверски хипертонични кризи и сега е все по-болници, демек в развъдника на всякакви бацили и гадости. Честито на печелившите, както се казва.
 
Дай пример че не се сещам за много варианти.
Ендокринни заболявания. Понижената функция на щитовидната жлеза е причина за силно намалена обмяна на веществата и най-вече на мазнини. Познавам хора, които буквално гладуват, а не могат да отслабнат. Познавам и хора, напомпани с кортикостероиди, които не могат да повярват, че са надебелели толкова и не могат да свалят килограмите.

Не съдете хората и високата камбанария. Не се знае какво ще изтеглите и вие от "Зайо-байо-то" на живота. ;)
 
поредното удобно извинение
Няма време. Искам да кажа, че докато отслабне ще мине много време сигурно 1 година, в които риска е голям да се разболее. Ако се и подлага на диети и му спадне имунната система още по-зле. Ако не се подлага на строги пък бавно ще отлабне. Това исках да кажа, а не че не намира време да тренира
 
Дай пример че не се сещам за много варианти.
Ето ти пример:

Но аз не говоря за хора дето поради външна независеща от тях ситуация неочаквано напълняват, макар че и при тях диетка + кардио може само да им се отрази добре. Говоря за стандартните лакомници.

Сега аз не ви знам тук кой тънък, кой дебел... ако има шишковци на които съм бръкнал в раната, сори... абе никакво сори, просто е крайно време да са стегнете :p

Няма време. Искам да кажа, че докато отслабне ще мине много време сиг 1 година, в които риска е голям да се разболее. Ако се и подлага на диети и му спадне имунната система още по-зле. Ако не се подлага на строги пък бавно ще отлабне. Това исках да кажа, а не че не намира време да тренира
Сакън. Аз доколкото знам, тия баш шишковците (по американски стандарт) не оцеляват много над 40. За не чак толкова шишкави ще значи, че всичките тия сланини са... нека образно го кажа като дупка в имунитета, или увеличен риск от разболяване, ама не само от короната. Корона, Морона, зиме, лете... шишковците са си все в повишена опасност, това казвам.
 

(4) понижени нива на тютюнопушене, тъй като пушенето потиска апетита,

Дойдохме си на думата. Аз пуша, тоест, живея здравословно и понижавам риска от затлъстяване. ;)

По почина на Тедката ще кажа: Пафкайте, бе! Уж големи хора, а ви е страх от една мъничка цигарка. Ще претоварим системата, ще препълним болниците... :D
 
От толкова пушек в стаята не виждаш какво пишеш вече o_O Ще докараш някой стрес на Тедката така.
Тя е ясна, ама ти си най-големият смешко с твоите Велики съждения. Сам ли си ги съчиняваш или някой ти пълни главата с глупости? Между другото, в софето болниците вече издишат, иначе е само грипче, нали?
 
Тя е ясна, ама ти си най-големият смешко с твоите Велики съждения. Сам ли си ги съчиняваш или някой ти пълни главата с глупости? Между другото, в софето болниците вече издишат, иначе е само грипче, нали?
Какво пак не си съгласен с моите съждения?

При такава клиентела не само болниците издишат, ами и препълнените джобове на шефовете на болниците. Ти ако мислиш, че им е зор :D
 
От толкова пушек в стаята не виждаш какво пишеш вече o_O Ще докараш някой стрес на Тедката така.
Излизам навън да пуша, въпреки че времето е гадно. :)
 
Между другото, в софето болниците вече издишат, иначе е само грипче, нали?
Ми да вкарват пак кушетките в арена армеец. Що ги махнаха? Щото не мрехме толкова яко, колкото се искаше? Българина е все наопаки. Баси чепатото племе. :)
 
Ми да вкарват пак кушетките в арена армеец. Що ги махнаха? Щото не мрехме толкова яко, колкото се искаше? Българина е все наопаки. Баси чепатото племе. :)
87 умрели днес. Да, хич не мрем, права си. А има и на по 36 без придружаващи. Окуражително, нали? Не мога да разбера защо на черното казваш бяло, напук на мен или си си такава по принцип?
 
Какво пак не си съгласен с моите съждения?

При такава клиентела не само болниците издишат, ами и препълнените джобове на шефовете на болниците. Ти ако мислиш, че им е зор :D
Ако така вървим ще им стане зор съвсем скоро. А гледайки хора с твоя акъл ни е в кърпа вързано. Ама то игличката адски боли, пази се!
 
Хронологията:

март 2020 година затвориха България. Повечето хора слушаха щаба и му вярваха. Постепенно се разбра, че затварянето го правят, за да не се товари здравната система. Идеята беше да се намери ваксина или лекарство против вируса. Хората зачакаха с надежда.

Лятото на 2020 година - Мангъров, Радев и други сподвижници упорито започнаха да ни убеждават, че всичко е лъжа и няма Ковид.

Есента на 2020 година - дойде втората супер силна вълна на Ковид. Разбра се, че скоро ще има ваксини. Хората обаче почнаха да слушат Мангъров и Радев и казаха, че Майтапчийски и щабът са смешници. Междувременно измряха бая много народ.

Зимата на 2020-2021: Ваксините вече започнаха да пристигат. Но бг народа вече беше облъчен от Мангърката, Чорбанката и всякакви други умове и от уста на уста, от фейс на фейс вече се обявиха твърдо против ваксината. Ваксината, която почти всички чакаха с надежда март 2020.

Какво е положението в момента: Има супер много ваксини - и като бройка, и като видове, но заради усилената антиваксърска пропаганда няма кой да си ги сложи.
Идиотите като нас се броят на пръсти, Румънците и Руснаците са близо.

Извод: Хората чакаха с надежда да дойде лек за това чудо, но само за няколко дни бяха разубедени.
За щастие останаха 20 процента умни хора, които решиха да сведат Короната до обикновено грипче, слагайки си ваксина за това. Радвам се, че съм от тях. Пък другите да му мислят.
 
Твърде малко ситуации, върху които затлъстелият индивид няма контрол.

Ендокринни заболявания. Понижената функция на щитовидната жлеза е причина за силно намалена обмяна на веществата и най-вече на мазнини. Познавам хора, които буквално гладуват, а не могат да отслабнат. Познавам и хора, напомпани с кортикостероиди, които не могат да повярват, че са надебелели толкова и не могат да свалят килограмите.

Не съдете хората и високата камбанария. Не се знае какво ще изтеглите и вие от "Зайо-байо-то" на живота. ;)
Това са медицински случаи и за повечето има лечение/терапия. Кортикостероидните терапии не продължават повече от няколко месеца.

Мнозинството случаи на затлъстяване се обясняват с една или с комбинация от следните причини:
  1. Лакомия
  2. Мързел
  3. Глуповатост
 
87 умрели днес. Да, хич не мрем, права си. А има и на по 36 без придружаващи. Окуражително, нали? Не мога да разбера защо на черното казваш бяло, напук на мен или си си такава по принцип?
Не казвам, че черното е бяло, а че данните се дължат на съвсем друг проблем. За високата смъртност на грипави са виновни жестоките действия в болниците, а не вирусът. Иначе, да - жалко е, че убиват и млади хора. Взели са ги на мушка и трепят на ред кой чрез ваксина, кой чрез "лечение". Директивата е убивайте и преувеличавайте цифрите, за да ги сплашим, та да си боцнат графеновия оксид. Да го духат е моят отговор. :)
 
Затлъстяването е само по една причина, дори и при хора със здравословни проблеми. Всичко е в калорийния баланс - Отрицателен, гориш мазнини, положителен, трупаш мазнини. Това е при 99.99% от хората. Да си на отрицателен калориен баланс и да трупаш мазнини просто не е възможно, ако ще и с ампутирана щитовидна жлеза да си. Не работят така нещата, както им се иска на дебелаците. Няма как с недостиг да се получи натрупване, тъй че оправдания да не чувам. Дебелака си е дебелак, щото плюска каквото му падне, колкото му падне. Никакви щитовидни жлези, хормонален дисбаланс, лош метаболизъм и тн. не играят в играта, това са оправдания.
 
Да, вече имам 6G Wi-Fi, супер ми е :)
У дома го раздавам рутер :)
А добре дошъл! Все така да го раздавате. Радваме се, че ваксината ви прави мултифункционален. След 6-тата доза може да започнете да манипулирате сферата с топките на тотото. Тогава ще имаме нужда от вашата помощ. :)
 

Горе