Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
И от какво зависи щом знаеш ?
Как тези страни и преди ваксината и след ваксината имат едни и същи починали до 3 на ден ?
Ама ти изобщо не внимаваш. Казах го преди седмица и ще го повторя пак - дължи се на адекватните медицински грижи в тези страни. Ковид НЕ Е по-различен от всяка друга сезонна вирусна инфекция. При навреме започнало и правилно лечение е лечим в домашни условия.

За да се създаде паниката, която още те друса като магаре джанка, стотици хиляди хора по света бяха оставени да умрат. Помниш ли го? "Стойте си вкъщи и като се скапете съвсем, елате да ви трепем на вентилатора". В скандинавските страни не могат да си позволят такъв геноцид, а тук пък бяха и финансово стимулирани да го правят. Все още са. Хващам се на бас, че в момента, в който на болниците им спрат ковид плащанията, броят на болни и починали ще се срине драстично.
 
Това арогантно държание не може да се оправдае с нищо. Това да искаш някой да умре. Това да не ти пука, че умира и т.н.
Това някой да е на легло и явно са му последни дни и гледа уплашено вече не знае къде е и ти да му викаш "ти да мълчиш" и това, което казвам е най-малкото, което съм чувал, че са казвали или правили и това не е от сега.
Например имаме един лекар, който влезе излиза от там преди да е свършил прегледа без значение дали е със счупена ръка или крак просто му е по-добре да излезе и остане без преглед.
А има такива лекари и сестри, че просто съм мислил как мога да им се отблагодаря и мисля - пари, нещо да ги почерпа, да им благодаря, да ги прегърна и да им заплача направо, но каквото и да мисля просто няма как да им се отблагодаря и на 1%. На други пък ми идва да им блъскам главата, но ... рядко са добрите лекари
Това е типично за големите градове. Нямате допир с полевата атмосфера и нищичко ми се струва, че не разбрирате. Там сега си има супервайзъри, които на вратата гадаят по кристална топка дали си спешен случай или не си.

Първо, хората които работят в здравеопазването са ПРЕТРЪПНАЛИ, това си го запиши някъде. Твоята еди колко си над нормата температура, ще ги трогне, колкото АК-47 се трогва от мишената.

Второ нямат подходящи условия.

Наистина не разбирате какво се случва. тези нападки към тези хора няма да доведат до нищо добро. Знаеш ли какво си говорих точно вчера с най-добрия ми приятел? Говорехме си къде може да си вземем едно имотче на село. Неговото мнение беше да е колкото е може по-затънтено. Аз му зададох въпроса - а какво правим ако някой се разболее и има нужда от специализирана медицинска помощ?
 
Второ нямат подходящи условия.
Няма и да имат, докато системата не се смени. Просят като прошляци от здравно осигурени. В болниците се заплаща всяка услуга и всичко отива в джобчетата на въпросните многострадални геновеви. Ако бяха по-малко алчни и се заделяше от приходите за подобряване на базата, щяха да работят в приемливи условия, а не в гнусни коптори, в които са набутани болни хора.
Пример: Пирогов. Мизерия ужасна, ниски заплати, но шефа с 80 К заплата. Алчност! Това е синоним на българския лекар. В тия хора не е останала грам човещинка. От санитарките до завеждащите отделения - всички са нагли, гадни и некадърни.

Изключение са големите частни болници, които обикновеният човек не може да си позволи.
 
Така ще е докато като се спомене здравеопазване се фиксира върху лекари. Оня изперкалия онзи ден говори за парамедици. Хубаво, айде фронтоваците се наричат фелдшери. И се принудиха да я върнат тази специалност, защото ако не са те, няма кой да свърши работа.
 
Ама ти изобщо не внимаваш. Казах го преди седмица и ще го повторя пак - дължи се на адекватните медицински грижи в тези страни. Ковид НЕ Е по-различен от всяка друга сезонна вирусна инфекция. При навреме започнало и правилно лечение е лечим в домашни условия.

За да се създаде паниката, която още те друса като магаре джанка, стотици хиляди хора по света бяха оставени да умрат. Помниш ли го? "Стойте си вкъщи и като се скапете съвсем, елате да ви трепем на вентилатора". В скандинавските страни не могат да си позволят такъв геноцид, а тук пък бяха и финансово стимулирани да го правят. Все още са. Хващам се на бас, че в момента, в който на болниците им спрат ковид плащанията, броят на болни и починали ще се срине драстично.
Причината не е само в здравеопазването, защото има страни с много по-добро здравеопазване от Малта и Норвегия, но имат много повече смъртни случаи
 
Причината не е само в здравеопазването, защото има страни с много по-добро здравеопазване от Малта и Норвегия, но имат много повече смъртни случаи
Добре, съгласна съм. Не е до здравеопазване, а до желание да лекуваш.
 
Има ли някой, който го е карал и с какво са го лекували на домашно лечение ?

Преднизолон Ф 5 мг Дексаметазон, Азитромицин, Левофлоксацин, Аугментин, Витамин В12, някакъв кортиккостероиден сироп (не помня какъв), Антистенокардин (разреждане на кръвта), Неуролакс (намаляване на експресията на ACE2 протейнът, отговорен за навлизане на Ковид19 в клетката повече от два пъти) и други.

По предписание от лекари. А какво съм пил от споменатите е друг въпрос.
 
От Герб, щото започна много лоша кампания срещу тях
И това е вариант, ама там капацитета е от глОпак надолу, та силно ме съмнява...
 
Koi hakna fb?

Профилактика...

244407168_6114116778658941_7565282540109090903_n.jpg
 
тЪкааа, сестра ми е с ковид - днешен тест, симптоми от миналата седмица - ЛЕКИ!
Уикенда го прекарахме заедно, но засега съм пушка. Ако това е цялата инфекция, целият шум е наистина за нищо. Stay tuned! ;)
 
тЪкааа, сестра ми е с ковид - днешен тест, симптоми от миналата седмица - ЛЕКИ!
Уикенда го прекарахме заедно, но засега съм пушка. Ако това е цялата инфекция, целият шум е наистина за нищо. Stay tuned! ;)
Бъди отговорна и се ваксинирай. Прегърни живота.
 
Ей, ако го изкара леко ще ме замисли за тутуна де оставих :D .
Баш! Аз ѝ викам, абе кашляш, а тя: "а, това е от цигарките". Още чакат (тя и приятеля ѝ, който също е болен) за снимка, да видим как са дробчетата, че са пушачи и двамата.

Бъди отговорна и се ваксинирай. Прегърни живота.
Не! Страх ме е от малката безобидна игличка. :)
 
тЪкааа, сестра ми е с ковид - днешен тест, симптоми от миналата седмица - ЛЕКИ!
Уикенда го прекарахме заедно, но засега съм пушка. Ако това е цялата инфекция, целият шум е наистина за нищо. Stay tuned! ;)
Леко изкарване. Може да пиеш цинк и витамин Ц поне. Аз лично и бих запалил цигара както съм ги спрял, но не го съветвам и това си е мое мнение, че цигарите са толкова вредни, че може и на ковида да не му харесат, иначе други смятат, че пречи :D
 

Горе