Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
98% от португалците са ваксинирани с поне 1 доза, като само децата под- 6 години не са ваксинирани още :) А вече 75% от населението на Европейския съюз са поне с 1 доза!

Темата е приключена успех!

Блинки може да я триеш тази тема...
 
Преди месец направихме велотур из Радомирско и Земен, като за част от придвижването ползвахме влак. Бяхме 12 човека, от които мисля само 1 ваксиниран.
Няколко дни след това един от компанията прояви симптоми, тества се и се оказа че е с корона вирус. точно когато сме били заедно във влака и целия ден е бил най-заразен. Месец след това никой от другите не е имал никакви симптоми.
Но.. по-голямата част от групата изкарахме ковид миналата есен.

Та защо никой не ебава да дава сертификати за преболедувалите, дават само на доказани и то за 6 месеца. Докато на ваксинираните сертификата е вечен. А реално преболедувалите почти е невъзможно да се заразят пак/има много редки случаи/, докато ваксинираните след 6 месеца от боцкането почти нямат имунитет и се заразяват.

И по-скоро правилният въпрос е: Какво толкова има в тези ваксини, та е такъв зора да се набоцкат максимално много хора, независимо дали са преболедували и имат естествен имунитет?
Има много пари, ама много. Друго какво има тепърва ще разбираме, ама за парите е 100%.
 
Някой от вакснатите да отговори на зеления, ако обичате. Все пак това е вашата идеология, манна небесна, спасението на света... Ама едва ли...
 
Преди месец направихме велотур из Радомирско и Земен, като за част от придвижването ползвахме влак. Бяхме 12 човека, от които мисля само 1 ваксиниран.
Няколко дни след това един от компанията прояви симптоми, тества се и се оказа че е с корона вирус. точно когато сме били заедно във влака и целия ден е бил най-заразен. Месец след това никой от другите не е имал никакви симптоми.
Но.. по-голямата част от групата изкарахме ковид миналата есен.

Та защо никой не ебава да дава сертификати за преболедувалите, дават само на доказани и то за 6 месеца. Докато на ваксинираните сертификата е вечен. А реално преболедувалите почти е невъзможно да се заразят пак/има много редки случаи/, докато ваксинираните след 6 месеца от боцкането почти нямат имунитет и се заразяват.

И по-скоро правилният въпрос е: Какво толкова има в тези ваксини, та е такъв зора да се набоцкат максимално много хора, независимо дали са преболедували и имат естествен имунитет?
Това което си написал не е вярно за пребуледувалите! За другото що годе де. Ако още слушате Мънгъра си е за ваша сметка :) Всичките ви постове са един ми каза, абе чух от съседа хахаха.

Отговорете защо сте от тези едва 25% не ваксинирани?

И пак да кажа вие сте от 25% не ваксинирани в Европейския съюз правете си сметка, че основно това са деца и без да ви убиждам ниско образовани хора! Статистиката не лъже съжалявам!

Ваше право си е да вярвате във феята на зъбките...
 
Блинки може да я триеш тази тема...
А ти можеш да започнеш да разсъждаваш логично и за другите неща освен криптовалутите. Оттатък в темата за Биткойн проявяваш заложби, но тук те няма. И стига си се правил на модератор.

И като казах логика, време е да ъпгрейднем първия и най-силен довод защо цялото това нещо е измислица. Той беше за загрижеността на властите за здравето на народа... супер нелогично. Сега когато отгоре на това започват да заплашват хората с уволнения и отхвърлянето им от социалния живот, и когато тепърва ще причиняват икономически катаклизми за много хора по света, редно е да се запитаме отново - наистина ли са толкова загрижени за нас? Толкова ли са загрижени да не измрат бабите и останалите да не простинем, че са склонни да причинят всички видове страдание на мнозинството от населението по света?
 
Не знам някой дали гледа новините с детенцето на 1г.4м и с двете диагнози. Щяха да вкарат здравото дете и да се зарази
Като е истина си е истина. Тоя път май ги хванаха
 
Последно редактирано:
Пише се Обиждам, образовани човече. Нормално не закачам хората за такива незначителни грешки, но сега ти си го заслужаваш.
Искаш да вкараш логика а не се Убиждаш, че си от 25% извадка в която влизат основно деца + ниско образовани хора сиреч с основно или средно образование, но това не ти говори явно нищо а търсиш други аргументи... не даваики отговор защо си попаднал в тоя %?

Незнам за какво ви е тая тема, ако не искаш да се ваксинираш недей! Полза от тая тема няма, всички ваксинирани са писали, че нищо им няма и са ок! Вие неваксинираните сте извадили 100 статии от всякакви источници (безспорни), как едва ли не 75% от населението към момента на Европа ще пукнем скоро :) Еми супер ще се ширите из Европата :) А вируса сте го измислили вие за да ни боцнете с oтровната ваксина и да се отървете от нас умните, красивите и успели гадини :)
 
Последно редактирано:
Искаш да вкараш логика а не се Убиждаш, че си от 25% извадка в която влизат основно деца + ниско образовани хора сиреч с основно или средно образование, но това не ти говори явно нищо а търсиш други аргументи... не даваики отговор защо си попаднал в тоя %?
Не усещам никаква причина да се обиждам от това, че в представите ти 75% от населението на Европа съвсем доброволно са се боцнали.

По мои наблюдения вярващите в цялото това представление сте малцинството. Да го кажем така - аз гледам на теб по същия начин по който ти гледаш на мен. За мен ти си представител на едни да кажем 25%, които не можете да разсъждавате логично, не виждате по-далече от носа си, не преценявате добре нещата дето се говорят по новините, затваряте си очите за очевидни неща и все повече нападате хората, с които до преди 2 години сте разсъждавали по абсолютно един и същи начин относно респираторните заболявания. Останалите 50% (ако действително 75% са се боцнали) са нормални хора, които по принуда са го направили, а не по желание.
 
Не усещам никаква причина да се обиждам от това, че в представите ти 75% от населението на Европа съвсем доброволно са се боцнали.

По мои наблюдения вярващите в цялото това представление сте малцинството. Да го кажем така - аз гледам на теб по същия начин по който ти гледаш на мен. За мен ти си представител на едни да кажем 25%, които не можете да разсъждавате логично, не виждате по-далече от носа си, не преценявате добре нещата дето се говорят по новините, затваряте си очите за очевидни неща и все повече нападате хората, с които до преди 2 години сте разсъждавали по абсолютно един и същи начин относно респираторните заболявания. Останалите 50% (ако действително 75% са се боцнали) са нормални хора, които по принуда са го направили, а не по желание.
Не ми се занимава да пиша, но понеже културно отговаряш и виждам, че се опитваш да разсъждаваш :) Ще ти отговоря дано се опиташ да помислиш над написаното.

Португалия са ваксинирани 98% незадължително! Исландия 90% и като цяло до 1 година ще са 70-80% от световното население доброволно! А дори в България имаш задължителна ваксина в имунизационен календар :) Мислиш ли, че всички тези хора са овце? Съжалявам, но цялата ви логига се опира на теорията за конспирации и то в световен мащаб... А не на най-простото и логично нещо. Има вирус, има ваксина край на въпроса :)
 
Незнам за какво ви е тая тема, ако не искаш да се ваксинираш недей! Полза от тая тема няма, всички ваксинирани са писали, че нищо им няма и са ок!
Не знам как не си разбрал още, че заглавието на темата няма значение. Технически това е третата (ако не се лъжа) тема в която обсъждаме коронавирусните неща. Просто така се е случило, че пишем в една тема, после някой създаде странична и преминаваме в нея. На мен ми е все тая как се казва темата, а явно и на другите. Само за първите 2-3 страници съм възприемал тази тема според заглавието й, после просто си стана поредната коронавирусна тема.

Вие неваксинираните сте извадили 100 статии от всякакви источници (безспорни), как едва ли не 75% от населението към момента на Европа ще пукнем скоро :) Еми супер ще се ширите из Европата :) А вируса сте го измислили вие за да ни боцнете с oтровната ваксина и да се отървете от нас умните, красивите и успели гадини :)
Аз нямам симпатии към психопатите, които искат да редуцират населението по някакъв начин. Има такива, те имат такива желания, и това всеки го знае. Не знам и не ме интересува дали точно с "ваксините" искат да се отърват от 75% от населението, или по друг начин, но знам че не съм им фен и не съм съгласен да правя каквото ми кажат. Дори тези психопати и техните теории за света да не бяха публично известни, пак цялата ситуация от 2020 насам е повече от абсурдна.

Португалия са ваксинирани 98% незадължително! Исландия 90% и като цяло до 1 година ще са 70-80% от световното население доброволно!
Еми хубаво, явно имаме различна дефиниция на това какво е незадължително и доброволно. Гледай Squid Game, доста нашумял филм тези дни, и там една група хора също правят едни неща доброволно и незадължително... по случайност неща, които в нормални условия дори не им би дошло на акъла да правят.
 
Днес се видях с приятелка, чийто мъж беше УБИТ на респиратора.
Щом е опрял до тръбата, вече е бил мъртъв преди това, а респиратора е удължил мъките му. Когато дробовете станат на пихтия, вече си от щастливите пътници.
 
А дори в България имаш задължителна ваксина в имунизационен календар :) Мислиш ли, че всички тези хора са овце? Съжалявам, но цялата ви логига се опира на теорията за конспирации и то в световен мащаб... А не на най-простото и логично нещо. Има вирус, има ваксина край на въпроса :)
Дай малко да разсъждаваме върху конспирациите и по-точно за отношението на хората към тях. То е, че масата от хорат просто нямат такова, или поне нямаха до преди средата на 2020. Най-много някои да са чували нещо за Луната, Кенеди или 9/11, ей така от обща култура.

Подобно е на криптовалутите - ще намериш много дето са чували за Биткойн, ама накарай ги да ти обяснят за какво става на въпрос или да ти кажат мнението си. То мнението им всъщност зависи от това, което се шушука. По времето на така наречената "крипто зима" мнението на масата е е, че криптото е пирамида, Понци схема, никога не биха инвестирали. А когато се случват нови рекорди се чудят кой да питат как да инвестират. Ще наречем тези хора овце, защото тяхното разбиране за сферата е много малко и тяхното мнение много лесно се манипулира. Истинските разбирачи са малко.

Ами не е по-различно и при короната. Истинските разбирачи на конспиративните теории също са малко, а масата и хал хабер си няма. На обществото в определен момент през 2020 беше казано, че всеки който не иска да спазва мерки (еле па да се "ваксинира") е конспиратор, антимаскър, антиваксър и не знам си кво. Някои повярваха, други запазиха критичното си мислене. Обаче няма как да станеш конспиратор или анти-конспиратор от днес до утре, както няма как да разбереш и криптовалутите от днес до утре. Можеш да си мислиш, че локдауните/маските/ваксите помагат, или пък че не помагат, но независимо от мнението си оставаш овца докато не проучиш нещата в дълбочина, докато не се запознаеш с всички гледни точки и възможности. И ние това правим тук. За щастие, точно в този форум няма цензура и затова можем да се "дуелираме" с линкове, обяснения и чат-пат обиди. Но иди например в бг-мама, там цензурата е строга, ако кажеш нещо "конспиративно" ти изтриват мнението и това е. Цензурата разбира се беше и другия метод за промиване на мозъците на овцете по света. Забрани на критично мислещите да си изразяват мнението и не спирай да пропагандираш своето по всички медии - и ето така е по-сигурно, че повече овце ще тръгнат на където ти им кажеш, просто защото им ограничаваш информираността.
 
Дай малко да разсъждаваме върху конспирациите и по-точно за отношението на хората към тях. То е, че масата от хорат просто нямат такова, или поне нямаха до преди средата на 2020. Най-много някои да са чували нещо за Луната, Кенеди или 9/11, ей така от обща култура.

Подобно е на криптовалутите - ще намериш много дето са чували за Биткойн, ама накарай ги да ти обяснят за какво става на въпрос или да ти кажат мнението си. То мнението им всъщност зависи от това, което се шушука. По времето на така наречената "крипто зима" мнението на масата е е, че криптото е пирамида, Понци схема, никога не биха инвестирали. А когато се случват нови рекорди се чудят кой да питат как да инвестират. Ще наречем тези хора овце, защото тяхното разбиране за сферата е много малко и тяхното мнение много лесно се манипулира. Истинските разбирачи са малко.

Ами не е по-различно и при короната. Истинските разбирачи на конспиративните теории също са малко, а масата и хал хабер си няма. На обществото в определен момент през 2020 беше казано, че всеки който не иска да спазва мерки (еле па да се "ваксинира") е конспиратор, антимаскър, антиваксър и не знам си кво. Някои повярваха, други запазиха критичното си мислене. Обаче няма как да станеш конспиратор или анти-конспиратор от днес до утре, както няма как да разбереш и криптовалутите от днес до утре. Можеш да си мислиш, че локдауните/маските/ваксите помагат, или пък че не помагат, но независимо от мнението си оставаш овца докато не проучиш нещата в дълбочина, докато не се запознаеш с всички гледни точки и възможности. И ние това правим тук. За щастие, точно в този форум няма цензура и затова можем да се "дуелираме" с линкове, обяснения и чат-пат обиди. Но иди например в бг-мама, там цензурата е строга, ако кажеш нещо "конспиративно" ти изтриват мнението и това е. Цензурата разбира се беше и другия метод за промиване на мозъците на овцете по света. Забрани на критично мислещите да си изразяват мнението и не спирай да пропагандираш своето по всички медии - и ето така е по-сигурно, че повече овце ще тръгнат на където ти им кажеш, просто защото им ограничаваш информираността.
Мерките и маските помагат. Научно доказано е. Колкото по-малко хора има на едно място, по-малко заразени, колкото повече дистанция, толкова по-малък риск, маската също намалява риска. Някой да ми обясни тогава защо лекарите и преди са носели маски, ако няма никакъв ефект от тях ?
 
  • Like
Реакции: ST-1
Добър ден. Абе, нали беше само грипче? Яяяя, днес имало някакви си 5000 случая. Яяя, болниците връщали хора. Наистина е безобиден грип. Само 214 починали, че това е нищо работа! Блинки, за коша е темата, всичко било фейк.
 
Дай малко да разсъждаваме върху конспирациите и по-точно за отношението на хората към тях. То е, че масата от хорат просто нямат такова, или поне нямаха до преди средата на 2020. Най-много някои да са чували нещо за Луната, Кенеди или 9/11, ей така от обща култура.

Подобно е на криптовалутите - ще намериш много дето са чували за Биткойн, ама накарай ги да ти обяснят за какво става на въпрос или да ти кажат мнението си. То мнението им всъщност зависи от това, което се шушука. По времето на така наречената "крипто зима" мнението на масата е е, че криптото е пирамида, Понци схема, никога не биха инвестирали. А когато се случват нови рекорди се чудят кой да питат как да инвестират. Ще наречем тези хора овце, защото тяхното разбиране за сферата е много малко и тяхното мнение много лесно се манипулира. Истинските разбирачи са малко.

Ами не е по-различно и при короната. Истинските разбирачи на конспиративните теории също са малко, а масата и хал хабер си няма. На обществото в определен момент през 2020 беше казано, че всеки който не иска да спазва мерки (еле па да се "ваксинира") е конспиратор, антимаскър, антиваксър и не знам си кво. Някои повярваха, други запазиха критичното си мислене. Обаче няма как да станеш конспиратор или анти-конспиратор от днес до утре, както няма как да разбереш и криптовалутите от днес до утре. Можеш да си мислиш, че локдауните/маските/ваксите помагат, или пък че не помагат, но независимо от мнението си оставаш овца докато не проучиш нещата в дълбочина, докато не се запознаеш с всички гледни точки и възможности. И ние това правим тук. За щастие, точно в този форум няма цензура и затова можем да се "дуелираме" с линкове, обяснения и чат-пат обиди. Но иди например в бг-мама, там цензурата е строга, ако кажеш нещо "конспиративно" ти изтриват мнението и това е. Цензурата разбира се беше и другия метод за промиване на мозъците на овцете по света. Забрани на критично мислещите да си изразяват мнението и не спирай да пропагандираш своето по всички медии - и ето така е по-сигурно, че повече овце ще тръгнат на където ти им кажеш, просто защото им ограничаваш информираността.
Криптото и Короната нямат нищо общо. Не помня с точност но криптото се ползва едва от 5 %. Всички останали ако са чували думата Биткойн ок но само са чували думата :) Корона вируса обхваща всички континенти и всички хора на планетата всички учени и всички държави!

Ваксините не са дело на САЩ, а имаш пройзведени от Китай и Русия! Каква конспирация да има като ВСИЧКИ СА В НЕЯ :)

И в момента се разработва ваксини за ковид не са спрели :)
 
Яяяя, днес имало някакви си 5000 случая. Яяя, болниците връщали хора. Наистина е безобиден грип. Само 214 починали, че това е нищо работа!
Оооо, Теди! :)

От това, което си написал не оставаме с впечатлението, че ковид е по-различен от другите видове грипни/вирусни инфекции.

Първо: 5000 са доказани с тест, но всъщност, заразените са много повече. Да ги направим 7000. Ха сега сметни какъв процент от тях са 214? Нищожен! При това не знаем колко са починали заради "лечението" или заради пълната липса на адекватно такова.

И спри да правиш глупавото внушение, че грипът е "безобиден" - НЕ Е!!! Грипът също причинява пневмонии, които са смъртоносни, ако не бъдат адекватно и ефективно лекувани. Знам от личен опит. ;)

Някой да ми обясни тогава защо лекарите и преди са носели маски, ако няма никакъв ефект от тях ?
Лекарите носеха маски единствено в операционната зала, където тялото на пациента е отворено и съществува опасност всеки бацил да влезе директно, заобикаляйки имунната система. В този случай се цели единствено слюнката на медиците да не попадне в тялото на пациента. Чак в последните две години някой гений реши, че парче плат, с отвори по-големи от вируса, може да предотврати проникването му в носната кухина.
Я па ти ми отговори, щом маските пазят, защо в началото на епидемията се заразиха толкова много лекари, носещи не само маски, но и найлоново облекло и скафандри? ;)

90% от медиците не само у нас, но и по света са изкарали инфекцията.
 
Една кратка статия, която обобщава много от проблемите:

 
Криптото и Короната нямат нищо общо. Не помня с точност но криптото се ползва едва от 5 %. Всички останали ако са чували думата Биткойн ок но само са чували думата :) Корона вируса обхваща всички континенти и всички хора на планетата всички учени и всички държави!
Ето, че дори не си прочел какво съм написал. Въобще не съм сравнявал криптото с вирОса. Сравнявам криптото с конспирациите.

Ваксините не са дело на САЩ, а имаш пройзведени от Китай и Русия! Каква конспирация да има като ВСИЧКИ СА В НЕЯ :)
Ами не, няма конспирация и САЩ нямат пипала навсякъде.

В този случай се цели единствено слюнката на медиците да не попадне в тялото на пациента.
Те и шапки носят за да не падат косми.
 
Ето, че дори не си прочел какво съм написал. Въобще не съм сравнявал криптото с вирОса. Сравнявам криптото с конспирациите.


Ами не, няма конспирация и САЩ нямат пипала навсякъде.


Те и шапки носят за да не падат косми.
Споко прочетох внимателно, ти не ме разбра явно имах предвид, че мащаба на едното и друго са различни и от там е по лесно да се правят конспирации с криптото :) Докато с ваксините ако беше година назад съм съгласен, че имаше логика във всички писания и опасения за тях! Но вече при поставено такова количество ваксини е несериозно :)
 

Горе