Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Оооо, Теди! :)

От това, което си написал не оставаме с впечатлението, че ковид е по-различен от другите видове грипни/вирусни инфекции.

Първо: 5000 са доказани с тест, но всъщност, заразените са много повече. Да ги направим 7000. Ха сега сметни какъв процент от тях са 214? Нищожен! При това не знаем колко са починали заради "лечението" или заради пълната липса на адекватно такова.

И спри да правиш глупавото внушение, че грипът е "безобиден" - НЕ Е!!! Грипът също причинява пневмонии, които са смъртоносни, ако не бъдат адекватно и ефективно лекувани. Знам от личен опит. ;)


Лекарите носеха маски единствено в операционната зала, където тялото на пациента е отворено и съществува опасност всеки бацил да влезе директно, заобикаляйки имунната система. В този случай се цели единствено слюнката на медиците да не попадне в тялото на пациента. Чак в последните две години някой гений реши, че парче плат, с отвори по-големи от вируса, може да предотврати проникването му в носната кухина.
Я па ти ми отговори, щом маските пазят, защо в началото на епидемията се заразиха толкова много лекари, носещи не само маски, но и найлоново облекло и скафандри? ;)

90% от медиците не само у нас, но и по света са изкарали инфекцията.
Не, не, леко грипче е, само умират чат-пат. Не се ваксинирай за нищо на света!
 
Но вече при поставено такова количество ваксини е несериозно :)
Развалена плоча си и ти, същия като останалите. Едно си знаете, едно си приказвате. Само ваксини са ви в главите бахти.

Повтаряхме го и ние толкова пъти, не знам що е толкова трудно за разбиране - никой не те е спрял да се боцкаш! Боцкай се в рамото, боцкай се в г.з., боцкай се където и колкото решиш. И ме остави аз да реша за себе си дали искам да се боцкам. Не ти търся мнението по този въпрос, ама въобще изобщо.

И другото, което повтаряхме отново и отново - ти като си се боцнал, нали си защитен? Браво, много хубаво, прекрасно. Несериозното е при това положение ти да се силиш да обясняваш как небоцнатите също трябва да се боцват, само защото ти си се боцнал. Направил си каквото се изисква от теб, защитил си се, остани си със здраве. За теб играта е приключила (до следващия бустер).

Сега обърни внимание на удебеления текст "само защото ти си се боцнал". И се замисли, дали не е това причината ти да искаш и останалите да се боцнат. Също както ако имаш определено крипто, да кажем DOGE, ти искаш повече хора да инвестират в DOGE. И то не само за да ти растат печалбите, ами просто така... защото когато и другите си купуват DOGE, ти усещаш валидация.
 
Развалена плоча си и ти, същия като останалите. Едно си знаете, едно си приказвате. Само ваксини са ви в главите бахти.

Повтаряхме го и ние толкова пъти, не знам що е толкова трудно за разбиране - никой не те е спрял да се боцкаш! Боцкай се в рамото, боцкай се в г.з., боцкай се където и колкото решиш. И ме остави аз да реша за себе си дали искам да се боцкам. Не ти търся мнението по този въпрос, ама въобще изобщо.
За това не обичам писаниците, а говоренето лице в лице :) Повечето хора са си наумили нещо и си мислят тяхното и няма шанс за диалог :)
И другото, което повтаряхме отново и отново - ти като си се боцнал, нали си защитен? Браво, много хубаво, прекрасно. Несериозното е при това положение ти да се силиш да обясняваш как небоцнатите също трябва да се боцват, само защото ти си се боцнал. Направил си каквото се изисква от теб, защитил си се, остани си със здраве. За теб играта е приключила (до следващия бустер).

Никаде не съм се мъчил да карам някой да се ваксинира никаде! Това си е личен избор! И не ме интересува небоцнатите да са боцнати :) Сам си стигнал до правилния извод (според мен, за други явно не е така)
Сега обърни внимание на удебеления текст "само защото ти си се боцнал". И се замисли, дали не е това причината ти да искаш и останалите да се боцнат. Също както ако имаш определено крипто, да кажем DOGE, ти искаш повече хора да инвестират в DOGE. И то не само за да ти растат печалбите, ами просто така... защото когато и другите си купуват DOGE, ти усещаш валидация.
Ако се позовем на горното, че не ме интересува да се ваксинираш, не ме интересува и да валидирам собствената си ваксинация :) Тя е факт и невиждам нужда да ме интересува друго освен да споделя, че нищо не ми е станало (за сега нандито каза, че до 2 години ще си пиша с червейте :) :) е не каза точно това, но в тоя дух :) )
 
  • Like
Реакции: OSH
Най-тъпата нация заедно с Русия сме си. Тотално дъно. Сега като Радев и Кирчо дойдат, тотално ще се върнем в първи клас. А народът се чуди що Зуека емигрира...
 
за сега нандито каза, че до 2 години ще си пиша с червейте :) :) е не каза точно това, но в тоя дух :) )
Абе, ей!!! Престанете да ми слагате думи в клавиатурата!

Това го каза Ноке, като цитираше позната на майка му, която беше някакъв учен или нещо от сорта. Може да съм цитирала някой, който е казал подобно нещо, но аз лично не съм го твърдяла. Нямам квалификацията и експертните познания, за да го твърдя, а още повече и срокове да определям.
А народът се чуди що Зуека емигрира...
Така ни липсваше на всички. Време беше и за малко хумор, сатира и забава през натоварения работен ден.

Зуека емигрира, щото рисува такива портрети. Явно някой поръчител го търси да го бие. :)

244693043_4359191850824730_6181528457559945895_n.jpg
 
Най-тъпата нация заедно с Русия сме си. Тотално дъно. Сега като Радев и Кирчо дойдат, тотално ще се върнем в първи клас. А народът се чуди що Зуека емигрира...
Ей, Нанди, не си мръднала за 1 месец. Не ти ли светна тая лампичка най-после, поне на теб? Няма шанс казваш...
 
Ей, Нанди, не си мръднала за 1 месец.
Знаеш, стабилна съм. :love:

А иначе, ти можеш да пробваш и тая тактика, щом толкова те е страх/свети ти лампичката:

245989968_10226922543711047_5644552599581332837_n.jpg
 
Последно редактирано:
Президентът пусна послание към феновете си:
 
Вакснатите се базират на статистики, че уж в западна европа смъртните случаи били малко, а в бг много.
Така, по начало в БГ смъртността винаги си е била най-висока в целият свят поради най-вече корупция и липса на контрол в хранителната промишленост, здравната система и тн.
След това в БГ в момента за починали от ковид се броят куцо, кьораво и сакато. Тези с една доза се броят за неваксинирани.
В западна европа вече вакснатите починали не се броят от ковид, ами от другите си им заболявания - инфаркти, инсулти, миокардити и тн и тн, не малка част следствие на самата ваксинация.
Статистиката е спуер изкривена и нормален мислещ човек няма как да има доверие на тази статистика!
 
Вакснатите се базират на статистики, че уж в западна европа смъртните случаи били малко, а в бг много.
Така, по начало в БГ смъртността винаги си е била най-висока в целият свят поради най-вече корупция и липса на контрол в хранителната промишленост, здравната система и тн.
След това в БГ в момента за починали от ковид се броят куцо, кьораво и сакато. Тези с една доза се броят за неваксинирани.
В западна европа вече вакснатите починали не се броят от ковид, ами от другите си им заболявания - инфаркти, инсулти, миокардити и тн и тн, не малка част следствие на самата ваксинация.
Статистиката е спуер изкривена и нормален мислещ човек няма как да има доверие на тази статистика!
Според някой лекари пък в България починалите даже са повече, но не ги обявяват, че да не излиза, че не можем да си управляваме кризата. Някой казват, че и лятото имало болни, но не ги пишеха, заради туризма. Така че според хората тук са завишени бройките, а според други са намалени. И никой май не е гледал вчера новините с детето и снимките ?
 
Президентът пусна послание към феновете си:
Е сега стана страшно. Феновете антиваксъри на РадеФ съвсем ще се объркат!
 
  • Like
Реакции: Test
Е сега стана страшно. Феновете антиваксъри на РадеФ съвсем ще се объркат!
Нищо объркващо. Човекът казва "всеки е свободен сам да вземе решение за своето здраве". Правиш ли разлика между това и "няма да извеждате децата си на въздух в парковете, щото детските площадки ще станат масови гробове, пък и свършиха чувалите за трупове".

Няма как да се сбъркат нещата. Сбърканите са в другия лагер, ко ма разбираш ;)
 
Нали всички казваха, че ако останеш вкъщи и не отидеш в болница ще се оправиш


Отказала е да бъде хоспитализирана и после тя решава да влезе. Предполагам, че защото се е влошила и е видяла, че вкъщи не става.
Всеки казва не влизай в болница и се лекувай вкъщи, ама като не можеш да дишаш вкъщи или температурата не пада под 40 градуса и какво правиш ?
 
Е сега стана страшно. Феновете антиваксъри на РадеФ съвсем ще се объркат!

Не, никак не сме объркани, напротив. Радев ще играе играта, щото иначе ще последва международна изолация, никой няма да може да излезе или да влезе, това само на герберските тъпири не е ясно. Радев е отговорен политик и държавник, ще прави това, което е нужно.

Добре че не беше простака ти, че вече щяхме да ходим със зелени звезди по реверите....
 
Нали всички казваха, че ако останеш вкъщи и не отидеш в болница ще се оправиш


Отказала е да бъде хоспитализирана и после тя решава да влезе. Предполагам, че защото се е влошила и е видяла, че вкъщи не става.
Всеки казва не влизай в болница и се лекувай вкъщи, ама като не можеш да дишаш вкъщи или температурата не пада под 40 градуса и какво правиш ?
Много е тъжно наистина, но при бременните има един доста усложняващ факт - не могат да ги тъпчат с антибиотици, за да не навредят на плода. Аз познавам жена, която изкара доста тежък ковид в напреднала бременност. Изправи се на крака точно за раждането. Има всякакви случаи, затова нека не се фокусираме само върху трагедиите. Винаги ги е имало и ще ги има и след ковид.

Жалко е, гадно, ужасно е, несправедливо е, но такъв е животът.
 
След това в БГ в момента за починали от ковид се броят куцо, кьораво и сакато. Тези с една доза се броят за неваксинирани.
В западна европа вече вакснатите починали не се броят от ковид, ами от другите си им заболявания - инфаркти, инсулти, миокардити и тн и тн, не малка част следствие на самата ваксинация.
ЕЖК или имаш достоверен източник? Линк?
 
Много е тъжно наистина, но при бременните има един доста усложняващ факт - не могат да ги тъпчат с антибиотици, за да не навредят на плода. Аз познавам жена, която изкара доста тежък ковид в напреднала бременност. Изправи се на крака точно за раждането. Има всякакви случаи, затова нека не се фокусираме само върху трагедиите. Винаги ги е имало и ще ги има и след ковид.

Жалко е, гадно, ужасно е, несправедливо е, но такъв е животът.
Не си прочела правилно. Не тя не е искала да бъде хоспитализирана, а свекърва й, а те не е била бременна.
 

Горе