Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
"На този етап изискването за зелен сертификат няма да е задължително за администрацията."
Това ако някой може да ми го обясни, ще му стисна ръката.

Иначе, според мен тея мерки на тоя етап са супер, тъй като никой не носи отговорност за това дали е проверил или не е проверил някого за сертификат. Включителлно и в заведенията. Тоест, това е все едно да няма никакви ограничения за посетителите/клиентите.
 
тъй като никой не носи отговорност за това дали е проверил или не е проверил някого за сертификат.
Същото и с карантините.

Сестра ми (утре ѝ приключва карантината) са проверени веднъж - по телефона. По мобилния телефон. Проверката се е състояла в "на адреса ли сте/вкъщи ли сте си? - Да, вкъщи сме". :)

Те наистина бяха стриктни докрай. Не мръднаха до последно и не контактуваха с никой, освен с приятели, които им пазаруваха, но те (приятелите) изкараха вируса още миналата година.
 
"На този етап изискването за зелен сертификат няма да е задължително за администрацията."
Това ако някой може да ми го обясни, ще му стисна ръката.

Иначе, според мен тея мерки на тоя етап са супер, тъй като никой не носи отговорност за това дали е проверил или не е проверил някого за сертификат. Включителлно и в заведенията. Тоест, това е все едно да няма никакви ограничения за посетителите/клиентите.
И като влязат на една проверка в някое заведение или дискотека и като набарат 2-ма без сертификат и глоба на заведението или ще го затворят. Преди беше - лична карта, а сега лична карта и сертификат :D
 
М/у другото, малко пресен опит да споделя, за да не си живеем само във вакуума на нашата държава.
Вчера се върнах от Венеция и мога да ви кажа, че и там е пълно с хипохондрици, както и тук. Но и там повечето хора изобщо не се интересуват от тоя вирус. Без маски, пълно мазало от хора навсякъде, абсолютно невъзможно е да се опазиш или да опазиш някого, понеже дистанция просто няма. Аз кашлям защото пуша и си имам хронична кашлица, и на няколко пъти някакви хора ме гледаха много на кръв, силно притеснени да не ги ковидясам. Такива наказателни погледни, укорителни. Някакви други пък си вдигаха маските, сложени под носа, като се изкашлям. Но масово никой не го интересува нищо и на всички им е толкова писнало, че направо не искат и да чуват за маски и вируси.

@dimitur7 и как ще глобиш заведението затова, че някой му е показал, примерно, фалшив сертификат, който после не е посмял да покаже на проверяващите? Абсолютно съм убеден, че ако сега отида в който и да е от ресторантите, които посещавам често, ще бъда посрещнат както винаги и никой няма да посмее изобщо да ми спомене да му показвам сертификат. Не мисля да вечерям навън днеска, ама от любопитство може и да го направя, и съм убеден че където ме познават няма да ми гъкнат изобщо.
 
М/у другото, малко пресен опит да споделя, за да не си живеем само във вакуума на нашата държава.
Вчера се върнах от Венеция и мога да ви кажа, че и там е пълно с хипохондрици, както и тук. Но и там повечето хора изобщо не се интересуват от тоя вирус. Без маски, пълно мазало от хора навсякъде, абсолютно невъзможно е да се опазиш или да опазиш някого, понеже дистанция просто няма. Аз кашлям защото пуша и си имам хронична кашлица, и на няколко пъти някакви хора ме гледаха много на кръв, силно притеснени да не ги ковидясам. Такива наказателни погледни, укорителни. Някакви други пък си вдигаха маските, сложени под носа, като се изкашлям. Но масово никой не го интересува нищо и на всички им е толкова писнало, че направо не искат и да чуват за маски и вируси.

@dimitur7 и как ще глобиш заведението затова, че някой му е показал, примерно, фалшив сертификат, който после не е посмял да покаже на проверяващите? Абсолютно съм убеден, че ако сега отида в който и да е от ресторантите, които посещавам често, ще бъда посрещнат както винаги и никой няма да посмее изобщо да ми спомене да му показвам сертификат. Не мисля да вечерям навън днеска, ама от любопитство може и да го направя, и съм убеден че където ме познават няма да ми гъкнат изобщо.
Още не са влезли. За фалшив сертификат няма проблем, но аз казвам да влезеш в заведение без сертификат може да е проблем. После като дойдат проверяващите ще кажат защо сте ги пуснали без сертификат и глоба на заведението. А дали е фалшив или не това заведението не го интересува. Но скоро ще измислят и как да разбират дали е фалшив сигурно. Както казаха, ако влезеш в болница и кажеш, че си ваксиниран веднага ти правят тест за антитела да видят дали лъжеш. Освен това вече хванаха няколко за издаване на фалшиви сертификати и сега ще има наплашили се малко или много.
 
Разбирам те, но идеята ми е друга. Там, където аз ходя, съм убеден че ще предпочетат да ме пуснат без да показвам каквото и да било, от колкото да ми поискат сертификат, дори и ако за тях това би означавало потенциален проблем. Повечето заведения няма да посмеят на постоянните си клиенти да искат сертификат или да им откажат маса. Чисто и просто при този процент ваксинирани в страната, това заведение по-добре да затвори, ако тръгне изобщо да иска сертификати, понеже ще остане празно.
 
Разбирам те, но идеята ми е друга. Там, където аз ходя, съм убеден че ще предпочетат да ме пуснат без да показвам каквото и да било, от колкото да ми поискат сертификат, дори и ако за тях това би означавало потенциален проблем. Повечето заведения няма да посмеят на постоянните си клиенти да искат сертификат или да им откажат маса. Чисто и просто при този процент ваксинирани в страната, това заведение по-добре да затвори, ако тръгне изобщо да иска сертификати, понеже ще остане празно.
Да и аз знам малки заведения даже работиха като трябваше всичко да е затворено и никой не прави проверки там, но говоря за по-известните, по-големите. После като сложим болници и т.н там няма как. Наскоро разбрах за едно момче трябвало да влиза в болница и му казали, че не може без ваксина. После големите корпорации и фирми ще започнат да го изискват от работниците си и т.н.
Може и в големите магазини да го направят, но за там не знам. Както сега в Кауфланд не може да влезеш без маска, а в кварталното магазинче може и да те пуснат. Маските се заменят с ваксини и логиката е същата. В кварталния магазин може без маска, в по-големия по-трудно, в болница или подобни обществени места не може без маска
 
ако влезеш в болница и кажеш, че си ваксиниран веднага ти правят тест за антитела да видят дали лъжеш
Що за глупост, та те и ваксинираните нямат, особено тия като Тедката, дето се бодоха в началото на лятото, когато нямаше нужда. След 6 месеца сигурно има само едно анти-тЕло и то е в главата му. :)
 
А прогнозите на Витанов си се сбъдват ли сбъдват...хейтърите си плюят, а държавицата става лилавичка. Тези мерки няма да имат никакъв ефект, вървим си яко към ключе. Нанди, празнуваш ли вече?
 
А прогнозите на Витанов си се сбъдват ли сбъдват...хейтърите си плюят, а държавицата става лилавичка. Тези мерки няма да имат никакъв ефект, вървим си яко към ключе. Нанди, празнуваш ли вече?
Пак ли почна да се подмокряш?
 
Пластовете се разместват и пренареждат, но все още никой не знае кое какво е.
 
Пак ли почна да се подмокряш?
Не, гледам ти сеира, продължаваш да се излагаш. Ех, това грипче как променя хората, нали? Какъв беше, какъв стана. И знаеш ли, най-големите страхливци всъщност са анти ковид вярващите като теб.
 
Давайте овце, още малко остана и пълна диктатура. Сега и Социалната Кредитна Система въведоха.
Останаха и лагерчетата, където ще водят прокажените.
В Австралия полицията бие хората защато, излизат на чист въздух. Полиция на всеки ъгъл следят за неваксинирани.
Сертификат или дискриминация и глоби. Хитлер в момента е в екстаз.
"Хората, които са забравили историята си, са обречени да я повторят"
 
Личната свобода и демокрацията се простират дотам, докъдето действията на един човек започват да вредят на други хора. Правата свършват, когато с решенията си лишаваш другите от важни неща. Заради глупавите страхливци, които са чели простотии във фейса и не искат да се ваксинират нормалните хора страдат много. Най-големият проблем е липсата на адекватен достъп до здравни услуги във връзка с всички останали болести. Лекарите и болниците са ангажирани с коронавируса и всички останали болни остават на заден план. Това води до вторична смъртност от други болести и влошаване на стандарта на живот на хронично болните. Огромен проблем е и затварянето на училищата. Учениците, които и тази учебна година няма да имат достъп до нормален учебен процес, утре ще станат пълнолетни хора с огромни пропуски в знанията и социалните умения. Има и други проблеми.
 
Не, гледам ти сеира, продължаваш да се излагаш. Ех, това грипче как променя хората, нали? Какъв беше, какъв стана. И знаеш ли, най-големите страхливци всъщност са анти ковид вярващите като теб.
Аз съм си същия, ама ти си яко бъгнат. Ходи се боцкай пак, че нещо изнервен ми се виждаш, явно антитялото ти отказва връзка с мозъка.
 
Горките исландци. Нямат при тях капацитети, които да им обяснят, че ваксините не работят. Някой ако има линк към исландския "Предприемач" да го пусне тук, че да отидем да ги уведомим колко са се прецакали.
 
Аз съм си същия, ама ти си яко бъгнат. Ходи се боцкай пак, че нещо изнервен ми се виждаш, явно антитялото ти отказва връзка с мозъка.
Капацитетът ти го видяхме, ама не се излагай повече, моля те. Разбирам, че си леко нервиран от събитията, които не са в твоя полза, ама вземи някой път признай, че и ти си човек и грешиш. Макар че се съмнявам да го направиш. Ти с Нандиту и още 10-има сте Богове все пак.
 
Личната свобода и демокрацията се простират дотам, докъдето действията на един човек започват да вредят на други хора. Правата свършват, когато с решенията си лишаваш другите от важни неща. Заради глупавите страхливци, които са чели простотии във фейса и не искат да се ваксинират нормалните хора страдат много. Най-големият проблем е липсата на адекватен достъп до здравни услуги във връзка с всички останали болести. Лекарите и болниците са ангажирани с коронавируса и всички останали болни остават на заден план. Това води до вторична смъртност от други болести и влошаване на стандарта на живот на хронично болните. Огромен проблем е и затварянето на училищата. Учениците, които и тази учебна година няма да имат достъп до нормален учебен процес, утре ще станат пълнолетни хора с огромни пропуски в знанията и социалните умения. Има и други проблеми.
Това вменяване на вина се прави само в държавите с изпаднала здравна система. Тоест, виновна за проблемите в болниците е държавата, а не хората, които се позовават на конституционното си право на свободен избор.
 

Горе