Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
"Костадин Костадинов - 'Възраждане', в момента по БНТ: Днес Румен Радев извърши държавен преврат."

Еха, този човек най-накрая влезе в час.
 
Костадин Костадинов - 'Възраждане', в момента по БНТ: Днес Румен Радев извърши държавен преврат.
Слушах го - редовното плюене по Президента, но каза и много по-интересни деца, като например:
"когато ваксинирах децата си след раждането им не са ме карали да подписвам документи, че ако нещо им се случи никой не носи отговорност".

Спициалну за Тедиту

246534128_2032637543557333_6946565931141702901_n.jpg
 
А прогнозите на Витанов си се сбъдват ли сбъдват...хейтърите си плюят, а държавицата става лилавичка. Тези мерки няма да имат никакъв ефект, вървим си яко към ключе. Нанди, празнуваш ли вече?
Бягай в Румъния, минаха ни. Там оргазмите ти ще са по-интензивни!
 
Капацитетът ти го видяхме, ама не се излагай повече, моля те. Разбирам, че си леко нервиран от събитията, които не са в твоя полза, ама вземи някой път признай, че и ти си човек и грешиш. Макар че се съмнявам да го направиш. Ти с Нандиту и още 10-има сте Богове все пак.
Аз няма за какво да се нервирам. Сценарият е ясен още от началото, това че твоето мозъче не може да го възприеме мен не ме интересува. То лекари, доценти и професори не искат да се ваксинират, наш Тедката тръгнал да спасява света като се боде по нареждане.

Утре здравния министър ще ти каже да не пиеш вода, че тя е главния развъдник на ковид и съм сигурен, че ще го послушаш. Просто си отчайващо тъп Саше...
 
Аз няма за какво да се нервирам. Сценарият е ясен още от началото, това че твоето мозъче не може да го възприеме мен не ме интересува. То лекари, доценти и професори не искат да се ваксинират, наш Тедката тръгнал да спасява света като се боде по нареждане.

Утре здравния министър ще ти каже да не пиеш вода, че тя е главния развъдник на ковид и съм сигурен, че ще го послушаш. Просто си отчайващо тъп Саше...
Цецко, виж сега, аз моят избор много отдавна съм си го направил. А ти си трепери и се гневи на такива като нас. И ни наричай тъпаци, глупаци и каквито искаш. Ама един приятелски съвет: когато губиш, поне го признавай, не бъди като Пулев например.
 
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
 
Цецко, виж сега, аз моят избор много отдавна съм си го направил. А ти си трепери и се гневи на такива като нас. И ни наричай тъпаци, глупаци и каквито искаш. Ама един приятелски съвет: когато губиш, поне го признавай, не бъди като Пулев например.
Пак си се объркал нещо. Нито треперя, нито губя. Ако ме беше страх от вируси щях да се бода пролет и есен, ама уви, имам добър имунитет и изградени хигиенни навици. Опитай се пак да поясниш какво искаше да кажеш. Имаш няколко опита, за да те улесня :)
 
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
Имат РЗИ, МВР нямат нищо общо с тях. Все пак ако ти драснат акт или те снимат, може да е проблем впоследствие.
 
E нали същите тия МВР идват да те проверяват дали си си увас ?
Идват РЗИ със служител на МВР, тъй като от РЗИ нямат почти никакви правомощия.
 
E нали същите тия МВР идват да те проверяват дали си си увас ?
Имат списъка от РЗИ, но в повечето случай звънят в работно време по GSM или стационар. Реално от теб си зависи дали да я спазваш чинно. Но ако смяташ да си се шляеш по цял ден си е някакъв минимален но все пак риск да те актуват мисля 300лв.
 
Идват РЗИ със служител на МВР, тъй като от РЗИ нямат почти никакви правомощия.
Патрулките ги наубикалят като нямат работа :) И вероятно всяка област си имат собствени схеми на проверка, но са минимални :)
 
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
Последно говориха, че имат единна система, в която като те цъкнат, без значение дали са от МВР или РЗИ, излизаш като карантиниран.
 
Много ме кефи тая заповед днешната. Толкова е очевидно, че е по нареждане отвън, че няма накъде. За нашата държава с некакви си 20% вакснати е толкова неадекватно, че направо е смешно.
 
Много ме кефи тая заповед днешната. Толкова е очевидно, че е по нареждане отвън, че няма накъде. За нашата държава с некакви си 20% вакснати е толкова неадекватно, че направо е смешно.
Тя е тотално неадекватна съгласен съм на 100% с теб тука :)

Но ме губиш с идеята за нареждане от чужбина, по скоро болниците се пълнят и не искат в новините да влизат случай на починали пред болницата (без значение от заболяването) но ги е страх да въведът затваряне и се мъчат със зелен сертификат, които никой ама никой няма да спазва и то забележи тоя сертификат не се иска за основните местата на събиране на хората - транспорт и хранителни магазини :) и как да го искаш при само 20% хора с него :)

С две думи хем да кажем мерки има, хем да няма! Ама няма да стане и вече сърбат хейта. Даже Президента приканва да се ваксинираме и даже си призна, че и той се е боцнал :) но освен да го напсуват повече друго не става...
 
За вече над година и половина, ако някой е имал желание болниците и здравната ни система да е адекватна на тоя нов вирус, според мен това щеше да се е случило, или поне да е започнало да се случва. А не пак да гледаме преди малко в новините как някаква линейка обикаля един час с някаква жена вътре, защото навсякъде отказват да я приемат. Тука въобще не става дума нито за политика, нито за правителство, нито за вирус, а просто за нежелание и, предполагам, сериозно лоби от страната на частнинте болници. А те, както знаем, вече са доста. Това, че леглата на болниците са пълни е проблем, защото никой не изисква от тях да си преустроят перманентно отделенията така, че да отговарят на съвременните нужди. Тези нужди изискват много ковид легла.

От една страна ми става мъчно, а от друга съм ядосан, че по такъв начин се развиват нещата. За всичко, което се прави в България, се намира по някой гении, който публично да каже, че то така се правело и на запад. Нищо, че това може да не работи по никакъв положителен начин в страната ни. Толкова ни е целия капацитет и целия запас на управлението, като това не е от вчера и не е валидно само за ковид. За всичко имаме извинение с това кой какво някъде правел. И докато ние се плюем един друг тука, а и извън форума, и се разделяме на про и анти, на практика всички плащаме тея здравни осигуровки и данъци заедно. И получаваме едно голямо притеснение ще има ли кой изобщо да ни помогне, ако не дай си боже ни се наложи. В момента имам позната, която обикаля сама с майка си, в търсене на легло в болница. Само, че последните тестове на майка й са отрицателни и последно, преди малко беше намерила някаква вратичка да влезат през неврологичното отделение на някаква болница, иначе явно няма как.

Всеки път, когато спорите за или против вакисните, за или против съществуването на вируса, отклонявате вниманието си от основния въпрос: Защо се смята за нормално когато си плащаш за да имаш достъп до адекватна здравна помощ, да не можеш да я получиш и да бъдеш обвиняван, че ти си проблема задето не си се ваксинирал/пазил/ходил на врачка?
 
Давайте овце, още малко остана и пълна диктатура. Сега и Социалната Кредитна Система въведоха.
Останаха и лагерчетата, където ще водят прокажените.
В Австралия полицията бие хората защато, излизат на чист въздух. Полиция на всеки ъгъл следят за неваксинирани.
Сертификат или дискриминация и глоби. Хитлер в момента е в екстаз.
"Хората, които са забравили историята си, са обречени да я повторят"
В Австралия има социална кредитна система ? И може ли малко подробности какво представлява, че я има под различни варианти
 

Горе