Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
При мен един полицай искаше да му махна през прозореца. Но се оказа, че е отишъл не където съм карантиниран, а на адреса по ЛК.
 
Много ме кефи тая заповед днешната. Толкова е очевидно, че е по нареждане отвън, че няма накъде. За нашата държава с некакви си 20% вакснати е толкова неадекватно, че направо е смешно.
Което е равносилно на затваряне. Освен, ако тези 20% са най-големите купонджии по заведенията или фитнес маниаци.
 
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
Здравейте, да имат връзка. Карантината от РЗИ се отбелязва в единна база данни население. Всеки полицай с таблет вижда дали си под карантина. Наказанията за нарушена карантина са много големи.
 
Но ме губиш с идеята за нареждане от чужбина, по скоро болниците се пълнят и не искат в новините да влизат случай на починали пред болницата (без значение от заболяването) но ги е страх да въведът затваряне и се мъчат със зелен сертификат, които никой ама никой няма да спазва...
Значи за да не звучат нещата конспиративно, да ги направим да звучат малоумно и неадекватно.

Според теб ние сме едни двойкаджии, които само преписват от по-напредналите си съученици. В Италия въвеждат тая зелена глупост и изведнъж Еврика! Хрумва ни и ние да я въведем, само щото да не останем по-назад. От месеци си питаме ушите за мерки и вакси и изведнъж решаваме да станем за пример пред всички. Какво като технически и математически е невъзможно.

Хубава теория, браво. Звучи много по-логично от това да са ни го дали това като предложение, което не можем да откажем.
 
Пак си се объркал нещо. Нито треперя, нито губя. Ако ме беше страх от вируси щях да се бода пролет и есен, ама уви, имам добър имунитет и изградени хигиенни навици. Опитай се пак да поясниш какво искаше да кажеш. Имаш няколко опита, за да те улесня :)
И аз имам силен имунитет и съм спортист. Айде сега отгатни защо съм се боцнал.
 
Кацаров: "Ситуацията е критична. Народът ни е изправен пред огромно изпитание, като повечето хора не си дават сметка за мащаба на бедствието. Вчера и днес имаме по 5000 новозаразени. От тези 10 000, около 1000-1500 ще са в болница в другата седмица. От сегашните хора в болница, всеки седми умира“.
 
Само да отбележа, за тези които са забравили, че смъртните случаи в момента са хората, които се разболяха, когато дневният брой заболели беше наполовина на сегашните цифри. За съжаление след около две седмици ще започнат да умират тези, които се диагностицират тази седмица и нещата ще станат много по-трагични. А можеше просто хората да отделят 15 минути да им сложат поне една доза ваксина и сега щяхме да отменяме старите мерки, а не да въвеждаме нови.
 
Значи за да не звучат нещата конспиративно, да ги направим да звучат малоумно и неадекватно.

Според теб ние сме едни двойкаджии, които само преписват от по-напредналите си съученици. В Италия въвеждат тая зелена глупост и изведнъж Еврика! Хрумва ни и ние да я въведем, само щото да не останем по-назад. От месеци си питаме ушите за мерки и вакси и изведнъж решаваме да станем за пример пред всички. Какво като технически и математически е невъзможно.

Хубава теория, браво. Звучи много по-логично от това да са ни го дали това като предложение, което не можем да откажем.
Уцелил си 10-ката! Точно толкова са тъпи и правят едно към едно, каквото видят от на Запад :) То е толкова очевидно, че чак изглежда нереално но да идиоти са :)

Да се направя на Ванга, до 1 седмица няма да го има тоя зелен сертификат а ще е локдаун :)
 
Само да отбележа, за тези които са забравили, че смъртните случаи в момента са хората, които се разболяха, когато дневният брой заболели беше наполовина на сегашните цифри. За съжаление след около две седмици ще започнат да умират тези, които се диагностицират тази седмица и нещата ще станат много по-трагични. А можеше просто хората да отделят 15 минути да им сложат поне една доза ваксина и сега щяхме да отменяме старите мерки, а не да въвеждаме нови.
Не е 15 минути, 3 минути е. Но по-важното е да отделят часове в четене на конспиративни теории и после да се вайкат по форумите.
 
Многобоец? Изхвърляне и изтласкване на 10 литра дамаджана, гребане с лъжица в паница, 100 грама спринт! :)
Не си интересен вече, изтърка се. Дай нещо по-ново. Пък и разбрахме, че пиеш повече и от мен.
 
Тука въобще не става дума нито за политика, нито за правителство, нито за вирус, а просто за нежелание
Именно! Цялата здравна система е абдикирала, начело с джи-пи-тата. Отказват да преглеждат дори хора с отрицателни тестове - изписват антибиотик по телефона, без преглед и особено слушалка. Пълно безобразие, при положение, че получават пари от касата на човеко-глава, без да са видяли очите на по-голямата маса пациенти, които са ги избрали за свои лични лекари. Искат да си запишеш час??? Записан час за джи-пи-то!!!

И на тия трябва да им ръкопляскаме ли? Учили били! Че аз спокойно мога да върша тяхната работа. Нужен ми е един час да се запозная с най-вървежните антибиотици - нищо повече.
 
Почна се.
 
Почна се.
Което показва малоумщината на хората. Ще се ваксинирам не за да опазя собственото и чуждото здраве, а за да ходя в МОЛ-а. Класика!
 

Горе