Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
ВАЖНО: Преболедувалите неваксинирани са 5 пъти по-вероятно да се заразят (и да бъдат в болница) в сравнение с ваксинираните, които не са преболедували!!!
✅
Изследването е мащабно и включва данните от 187 болници в 9 щата и е публикувано от CDC. Направено е сред хоспитализирани с ковидоподобни сиптоми, които са изследвани и потвърдени с позитивен тест.
✅
Реинфекцията (повторното преболедуване) и пробивите (заболелите ваксинирани) в изследването се случват между 90-ти и 179-ти ден. (между 3-6 месеца).
✅
От постъпилите в болница със симптоми подобни на Ковид: 5.1 % дават положителен тест и са напълно ваксинирани, а 8.7% дават положителен тест и са доказано боледували преди.
✅
Както казва проф. Кюркчиев, коментирайки това изследване: "И нека престанем с това кой тип имунитет е по-добър. И за двата вида могат да се изтъкнат положителни и отрицателни аспекти. Твърде индивидуално е и този спор не води доникъде.
✅
Просто се ваксинирайте!
Източник: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm

Много странно, табличката от линка показва, че съотношенитето хоспитализирани със ковид-подобно симптоми / с положителен тест са:

9,55% при преболедувалите,
5,39% при ваксинираните.

малко над 4% повече за преболедувалите.
За да е 5 пъти повече процента не трее ли да е около 400?
 
ВАЖНО: Преболедувалите неваксинирани са 5 пъти по-вероятно да се заразят (и да бъдат в болница) в сравнение с ваксинираните, които не са преболедували!!!
✅
Изследването е мащабно и включва данните от 187 болници в 9 щата и е публикувано от CDC. Направено е сред хоспитализирани с ковидоподобни сиптоми, които са изследвани и потвърдени с позитивен тест.
✅
Реинфекцията (повторното преболедуване) и пробивите (заболелите ваксинирани) в изследването се случват между 90-ти и 179-ти ден. (между 3-6 месеца).
✅
От постъпилите в болница със симптоми подобни на Ковид: 5.1 % дават положителен тест и са напълно ваксинирани, а 8.7% дават положителен тест и са доказано боледували преди.
✅
Както казва проф. Кюркчиев, коментирайки това изследване: "И нека престанем с това кой тип имунитет е по-добър. И за двата вида могат да се изтъкнат положителни и отрицателни аспекти. Твърде индивидуално е и този спор не води доникъде.
✅
Просто се ваксинирайте!
Източник: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm
Пренаписаха буквара на вирусологията, за да си набутат отровите, дейба... Мите, тва за такива лешпери като тебе го правят. Действай!!
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Тедка сори мен, ама такива глупости ми изписа в скайп и логично бе да те блокирам.
Та моля те излез от филма и като се съвземеш пак пиши.
 
✅
Просто се ваксинирайте!
Източник: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm

За 1-ви и последен път ти се връзвам на глупостите да проверявам:

a total of 201,269 hospitalizations for COVID-19–like illness
1,020 hospitalizations were among previously infected and unvaccinated persons, and 6,328 were among fully vaccinated and previously uninfected patients

Първо, разликите в бройките на никой не му правят впечатление очевидно.

Второ, това са САМО ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, демек никой не отчита преболедувалите, които си се шматкат из широкия свят и не им дреме за болници!

Щом са вече в болницата тръшнати с Ковид симптоми, то голяма изненада че изкарали положителни тестове, бе!!!

Замисли се сега и пробвай да асимилираш как са извадени тея статистики и доколко имат отношение към КРАЙНИЯ "ИЗВОД"...

ПП: Изводът най-горе на статията го е правил пълен дебил с логически и дедуктивни способности на 4-годишно мигрантско отроче или просто са се надявали никой да не чете надолу.
 
Последно редактирано:
Ивчо, Ивчо, това е много тъпо да блокираш някого, който не мисли като теб. Сега ще постна какво ти написах, след като явно ме блокира:

Аз броя ли ти чашките с пиене например?
или какво ядеш?
Не те разбирам
или ако си от ЦСКА е много ясно, че не мога да те убедя да станеш от Левски, щото играли по-добре
помисли и уважавай всички хора
Ето, утре може да пием кафе и темата да не е Ковид
ама ти вече си предубеден
ми то потая логика аз да зачеркна всичски мои приятели, коитоса комунисти, или от отбора, който не ме кефи?
Сядам на една маса с ваксинирани и неваксинирани. Спортувам с главно неваксинирани, мислещи като теб. говорим си приятелски
не спорим, не се караме. Всеки си изразява позицията.
Вие сте се вкопчили в нас, които сме избрали да се доверим на науката и упорствате.
Чакате ни да умрем ли???
За да докажете правотата си може би?
Да, явно аз си губя времето и си говоря с бот вече...
Ако искаш ме блокирай, все ми е тая.
 
Сладури, аз приключвам с вас засега. Ще мина след някой друг ден да видя дали сте поумнели или сте още по-зле.
 
Сладури, аз приключвам с вас засега. Ще мина след някой друг ден да видя дали сте поумнели или сте още по-зле.
Ела след буустера.
 
М/у другото, единственият извод дето може да се извади с някаква по-голяма увереност от въпросната публикация в ЦДЦ.ГОВ е, че ваксинираните са средно 6 пъти по-аланкат* и вероятно да влязат у болница от неваксинираните.

Ае.

*аланкат (турски) = крехък, нестабилен, болнав, нефелен.
 
Последно редактирано:
Сладури, аз приключвам с вас засега. Ще мина след някой друг ден да видя дали сте поумнели или сте още по-зле.
Теди, не ни напускай. Без теб е скучно. :cry:
 
Ивчо, Ивчо, това е много тъпо да блокираш някого, който не мисли като теб. Сега ще постна какво ти написах, след като явно ме блокира:

Аз броя ли ти чашките с пиене например?
или какво ядеш?
Не те разбирам
или ако си от ЦСКА е много ясно, че не мога да те убедя да станеш от Левски, щото играли по-добре
помисли и уважавай всички хора
Ето, утре може да пием кафе и темата да не е Ковид
ама ти вече си предубеден
ми то потая логика аз да зачеркна всичски мои приятели, коитоса комунисти, или от отбора, който не ме кефи?
Сядам на една маса с ваксинирани и неваксинирани. Спортувам с главно неваксинирани, мислещи като теб. говорим си приятелски
не спорим, не се караме. Всеки си изразява позицията.
Вие сте се вкопчили в нас, които сме избрали да се доверим на науката и упорствате.
Чакате ни да умрем ли???
За да докажете правотата си може би?
Да, явно аз си губя времето и си говоря с бот вече...
Ако искаш ме блокирай, все ми е тая.
Ей, Ръкспин. Току що осъзнах колко много съм сгрешил с теб. Не е възможно да си трол, ти си най-големия тъпанар когото съм чел някога нещо. Моля, те от сърце. Потърси помощ, СПЕШНО
 
Добър ден, с новините от днес: 6007 нови положителни теста като 86.40% от тях на неваксинирани. Нищо ново и интересно, така си върви от седмица насам, нали така?

Да ви светна ли кое е притеснителното тук, мое лично мнение. А който иска, да го приеме. Останалите нека го пропуснат, няма да им се разсърдя...

Това прави 805-ма ваксинирани за последното денонощие с положителен тест! Да кажем, пък какво толкова - те неваксинираните са 7-8 пъти повече.

В общата статистика за деня влизат всички онези, които си правят тест, за да пътуват в чужбина, да отидат на работа или на места, където се изисква зелен сертификат, който не притежават, поради това, че не са ваксинирани или доказано преболедували. Тези хора се чувстват добре, те нямат симптоми. Те случайно са попаднали в статистиката и сега ще се карантинират, заедно с всички останали, които имат симптоми и ще се лекуват впоследствие от този момент нататък. Процентът между тях не може да се определи, защото няма сравнителна характеристика или поне не се изнася.

Да се върнем на бройката от 805-ма ваксинирани с положителен тест. Защо един ваксиниран би се тествал, ако след като е такъв, разполага с необходимият му сертификат и може да прави всичко онова, за което другите, макар и здрави хора, но не ваксинирани са ограничени??? Елементарно е - просто се чувстват болни, имат симптоми и се подлагат на тест, защото личният им лекар е преценил, че има вероятност да е корона вирус, и в случая се оказва прав. Ако някой друг може да ми каже още някоя основателна причина ваксиниран да си прави тест, нека ме светне по въпроса.

Това е тъжната част от статистиката, че малкият процент на общия дял положителни ваксинирани са истински болните и на база малкия процент като цяло на ваксинация в страната този малък процент всъщност никак не е малък. Още повече, че с натрупване последователно на няколко дни или седмици и тази тенденция се запази, то това не просто е доказателство, че ваксините не помагат - не те предпазват нито от разболяване, нито от тежко протичане на болестта, нито от смърт, ами дори по-скоро и увеличават процента на усложненията след това - една друга статистика, която умело се крие за пълния размер на трагедията след ваксинация.

На база по-горе посоченото следва и най-логичното нещо - не просто безсмислеността и безумието на зеления сертификат, а опорочаването на цялата идея за здравен паспорт като той следва да бъде анулиран като какъвто и да е документ за налагане на ограничения или привилегии.

На друго мнение са Големите Сили от Г20, които на срещата си миналата седмица решиха още по-настоятелно да се наложи този зелен сертификат и да ваксинират над 70% всички жители на планетата, само и само да притежава всеки от нас личен QR код, който хакнаха наскоро и се наложи милиони хора да си го преиздадат отново.

Нещо друго интересно от тези среща, е одобрението на срок от 100 дни за разработването и пускането за спешна употреба на нови ваксини. Да, точно така. Измисляме болест, измисляме ваксина за 3 месеца, слагаме й слоган, че е безопасна и доброволно срещу ограничения я приемаме.

Аз не вярвам на тези институции, които ни водят към пъкления си план. Няма как никоя от тях да ме убеди по какъвто и да е начин за безопасността на настоящите ваксини, и че те са най-доброто решение срещу тази Пландемия, смъртността от която е малко над 2% в световен мащаб, а вероятността много хора да бъдат с трайни последици след ваксинация е в много по-голям %, просто всичко това се прикрива нарочно.

С уважение към всички (и двете страни, на двата полюса), благодаря за вниманието.
 
ваксините не помагат - не те предпазват нито от разболяване, нито от тежко протичане на болестта, нито от смърт, ами дори по-скоро и увеличават процента на усложненията след това - една друга статистика, която умело се крие за пълния размер на трагедията след ваксинация.
Май е време да припомня тези данни от миналата седмица:
-----------------------------------------------------------
Малко статистика на седмична база, с която искам да сравним Великобритания и България по отношение на смъртността на милион население и новозаразените, пак на милион.

Първо за смъртните случаи на един милион души:
XHYGWCA.jpg

cIe46Zg.jpg

България е на второ място, а Великобритания 49-то.

Сега класация на новозаразените на един милион души:
gLMh8Uj.jpg

Великобритания е на 14-то място, а България е на 17-то.

Извод: Ваксините запазват живота на хората и са единственото средство, което помага за момента, освен локдауните

Източник:
 

Горе