Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Да не обобщаваме :) ! Всеки организъм е отделна вселена и е индивидуално, кой , как преминава през това.
Ще обобщаваме, и още как. Не си вчерашен, и ти помниш какво означаваше ваксина до преди 2020. Ваксина беше медицински препарат, който те прави имунизиран срещу даден вирус практически на 99.999%. Имунизиран - това е когато се срещнеш отново със същия вирус да ти няма абсолютно нищо. Сегашните препарати въобще не се доближават до тези характеристики.
 
Последно редактирано:
Ще обобщаваме, и още как. Не си вчерашен, и ти помниш какво означаваше ваксина до преди 2020. Ваксина беше медицински препарат, който те прави имунизиран срещу даден вирус практически на 100%. Имунизиран - това е когато се срещнеш отново със същия вирус да ти няма абсолютно нищо. Сегашните препарати въобще не се доближават до тези характеристики.
Няма такова нещо, като имунизиран срещу на 100%
 
Няма такова нещо, като имунизиран срещу на 100%
Коригирам си мнението за такива като теб - вече са 99.999% - чисто злато!

Припомням още една много важна характеристика на ваксините преди 2020 - имунизирания НЕ пренася заразата. Ако това не беше така, нямаше да го има онзи ефект, наречен стаден имунитет.

Дори не твърдя, че ваксините преди 2020 са били толкова ефективни. Само припомням на какви характеристики е трябвало и те да отговарят, за да могат да се нарекат ваксини. Може да са отговаряли, може да не са.
 
Последно редактирано:
Коригирам си мнението за такива като теб - вече са 99.999% - чисто злато!

Припомням още една много важна характеристика на ваксините преди 2020 - имунизирания НЕ пренася заразата. Ако това не беше така, нямаше да го има онзи ефект, наречен стаден имунитет.

Дори не твърдя, че ваксините преди 2020 са били толкова ефективни. Само припомням на какви характеристики е трябвало и те да отговарят, за да могат да се нарекат ваксини. Може да са отговаряли, може да не са.
Какви са тези като мене?
Искам да чуя унищожителна критика по мой адрес. Давай.
 
Последно редактирано:
Какви са тези като мене?
Ами такива, които се дразнят на такъв вид обобщаване. Да, да, ясно, винаги има изключения от всяко правило, никога нищо не е 100% сигурно, дори смъртта и данъците. Но трябва ли всеки път да го повтаряме това с изключенията. Понякога е по-лесно просто да се генерализира с думи като "всичко", "всички", "никой", "нищо".

Дали са 100% или 98%, няма чак такова значение. Било е повтаряно многократно, че ваксините са ни спасили от какви ли не злобни чуми, много по-злобни от тази в момента. Щом са ни спасили, значи ефективността трябва да клони към 100%, иначе всеки от нас щеше да познава поне по един-двама чумави.

Пак казвам - дали са ни спасили или не е друг разговор. Затова по-добре понятието Ваксина да се приема като наименование на стандарт. Въпросът тогава става - отговаря ли дадения препарат на стандарта, за да се нарече ваксина, или не отговаря? Сегашните препарати категорично не отговарят, и то толкова не отговарят, че ефективността им като ваксини е 0% в най-добрия случай.
 
Всеки организъм е отделна вселена и е индивидуално, кой , как преминава през това.
Съгласна на 100%. Именно затова не бива препарати в клинична фаза на изпитание да се прилагат масово, а още повече да се поставят в паркове, молове и офиси, без обстоен анализ на моментния здравен статус на ваксинираните. Това не е пица, а медикамент!!! Обобщението е най-голямата грешка в "решаването" на корона-кризата. И тя не е медицинска, както се вижда от действията на отделните правителства и глобалните организации.
 
Ами такива, които се дразнят на такъв вид обобщаване. Да, да, ясно, винаги има изключения от всяко правило, никога нищо не е 100% сигурно, дори смъртта и данъците. Но трябва ли всеки път да го повтаряме това с изключенията. Понякога е по-лесно просто да се генерализира с думи като "всичко", "всички", "никой", "нищо".

Дали са 100% или 98%, няма чак такова значение. Било е повтаряно многократно, че ваксините са ни спасили от какви ли не злобни чуми, много по-злобни от тази в момента. Щом са ни спасили, значи ефективността трябва да клони към 100%, иначе всеки от нас щеше да познава поне по един-двама чумави.

Пак казвам - дали са ни спасили или не е друг разговор. Затова по-добре понятието Ваксина да се приема като наименование на стандарт. Въпросът тогава става - отговаря ли дадения препарат на стандарта, за да се нарече ваксина, или не отговаря? Сегашните препарати категорично не отговарят, и то толкова не отговарят, че ефективността им като ваксини е 0% в най-добрия случай.
Абе просто кажи какви са тези като мен, не дъвчи локуми.
 
Абе просто кажи какви са тези като мен, не дъвчи локуми.
Това че ти можеш по цял ден да подпитваш хората "кажи ми нещо... кажи ми още нещо..." не означава, че аз имам време по цял ден да разтягам локумии, особено при положение че дори не виждам смисъл да го правя. Аз не съм разказвач на истории, моят начин на мислене ме кара да предпочитам да обобщавам нещата, а не да търся под всеки вол теле.
 
Това че ти можеш по цял ден да подпитваш хората "кажи ми нещо... кажи ми още нещо..." не означава, че аз имам време по цял ден да разтягам локумии, особено при положение че дори не виждам смисъл да го правя. Аз не съм разказвач на истории, моят начин на мислене ме кара да предпочитам да обобщавам нещата, а не да търся под всеки вол теле.
Имаш директен и ясен въпрос, нали това искаше. Имаш ли директен отговор. виж си постовете няколко по-нагоре
 
Имам, и по-директен не може да стане. Ако не го разбираш... не знам повече какво да ти кажа :)
Много-много трудно ще ме накараш да ти стъпя на повече от на малкия пръст :), харесва ми изказа ти, как пишеш. Леко някак си, flow... Аз все пак си държа да ме ковнеш с етикет, кажи ми какъв съм.
 
Аз все пак си държа да ме ковнеш с етикет, кажи ми какъв съм.

1641299430483-png.22487
 
Сърбите са ни виновни за Македония, кралицата на ГБ за световното положение, ние сме невинни жертви. Путин е виновен, че няма тръба и все така.
 
Искам да чуя унищожителна критика по мой адрес. Давай.
Превод: мамо, обръщай ми внимание

Абе просто кажи какви са тези като мен, не дъвчи локуми.

Превод: Още повече внимание искам, мамо. Спри да си говориш с тази леличка и се фокусирай изцяло върху мен.

Аз все пак си държа да ме ковнеш с етикет, кажи ми какъв съм.

Превод: Аз все пак съм изключително жаден за внимание. Виждам, че мама е благосклонна към мен и започвам да прекалявам...

Анализ на поведението на Deffnews: жаден за внимание, което да му създаде усещане за персонална значимост. Избира си по-възпитани и добронамерени мембъри на форума, надявайки се те да утолят жаждата му за внимание. Много скоро дърпането за ръкава/крачола от страна на малкото дете се пренася на ЛС, където положението вече става наистина тревожно.

@deffnews, онлайн можеш да намериш страхотна литература, която да ти помогне да се почувстваш пълноценен човек, без да досаждаш на хората. :)
 
Ще обобщаваме, и още как. Не си вчерашен, и ти помниш какво означаваше ваксина до преди 2020. Ваксина беше медицински препарат, който те прави имунизиран срещу даден вирус практически на 99.999%. Имунизиран - това е когато се срещнеш отново със същия вирус да ти няма абсолютно нищо. Сегашните препарати въобще не се доближават до тези характеристики.
Ще се радвам да линкнеш поне един инжекционен препарат, който дава 99,99% действие, описано в кратка характеристика. Всички такива се използват след одобрение в ИАЛ, където са и кратките им характеристики, та давам директен линк и с и терес очаквам отговор !

 
Съгласна на 100%. Именно затова не бива препарати в клинична фаза на изпитание да се прилагат масово, а още повече да се поставят в паркове, молове и офиси, без обстоен анализ на моментния здравен статус на ваксинираните. Това не е пица, а медикамент!!! Обобщението е най-голямата грешка в "решаването" на корона-кризата. И тя не е медицинска, както се вижда от действията на отделните правителства и глобалните организации.
Дълбоко ще Ви разочаровам ! Не познавате начините на действие и изпитание на лекарствени продукти. Също няма да влизам в полемика ! Просто аз говоря , а Вие сричате езика !
 
Дълбоко ще Ви разочаровам ! Не познавате начините на действие и изпитание на лекарствени продукти. Също няма да влизам в полемика ! Просто аз говоря , а Вие сричате езика !
Давай, разочаровай ни.

Оспори факта, че "ваксините" против Ковид бяха пуснати в употреба преди установените срокове и в пълно информационо затъмнение (до скоро) относно провеждането на клиничните изпитания.
 
Давай, разочаровай ни.

Оспори факта, че "ваксините" против Ковид бяха пуснати в употреба преди установените срокове и в пълно информационо затъмнение (до скоро) относно провеждането на клиничните изпитания.
Приключих с темата ! Не доказвам никому , нищо ! Има университети за целта. Е, трябва да се учи :)
Поздрави на всички и се пазете !
Не при всеки заболял протича леко “грипчето” !
 
Просто нямаш какво релевантно да кажеш, затова.

Просто си се вакснал + имал си някакъв мимолетен допир с материята и си решил че мнението ти е с по-висока меродавност.
 

Горе