Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Едно нещо, което беше странно през цялото време на Короната - тази непрекъсната разнопосочност в изявленията и в действията. Един ден казват едно, на другия ден решават друго. И то на различни нива, от това в колко часа да затварят ресторантите до това дали да налагат задължителни сертификати.

Не мога да приема обаче, че тази хаотичност е била в следствие на неясната обстановка и огромното желание на световните "лидери" да решат проблема по най-добрия начин, което е довело до множество обърквания и грешки. Цялата работа си беше скрипт, от началото до края. Обаче скрипт с някак си неясна цел, противно на очакванията на така наречените "конспиратори", за които винаги има мръсна цел.

Тази хаотичност за пръв път ми направи впечатление при Тръмп. Цялото му управление мина по този начин. Дали той е вдъхновил Корона събитията да се управляват в негов стил, или чрез него са били експериментирани тези похвати, не знам. Важното е, че това трябва да е някакъв психологически похват за манипулация, и да си име име. Намерих термина Gaslighting. Поне неведнъж са определяли Тръмп по този начин.

In the 2020 election and throughout his administration Trump has led a sustained campaign of political gaslighting. Gaslighting is defined as an “elaborate and insidious technique of deception and psychological manipulation” used to “undermine the victim’s confidence in his own ability to distinguish truth from falsehood, right from wrong, or reality from appearance, thereby rendering him psychologically dependent on the gaslighter”. Trump uses gaslighting to make American voters doubt their memory of his past actions and positions, refute basic facts and distrust reliable sources of information. The ultimate aim is to give himself a monopoly on truth.

И едно видео по темата, за въведение в похвата :)
 
Последно редактирано:
Сложно е...


275005664_479450287066719_5410465607313797402_n.jpg
 
Едно нещо, което беше странно през цялото време на Короната - тази непрекъсната разнопосочност в изявленията и в действията. Един ден казват едно, на другия ден решават друго. И то на различни нива, от това в колко часа да затварят ресторантите до това дали да налагат задължителни сертификати.

Не мога да приема обаче, че тази хаотичност е била в следствие на неясната обстановка и огромното желание на световните "лидери" да решат проблема по най-добрия начин, което е довело до множество обърквания и грешки. Цялата работа си беше скрипт, от началото до края. Обаче скрипт с някак си неясна цел, противно на очакванията на така наречените "конспиратори", за които винаги има мръсна цел.

Тази хаотичност за пръв път ми направи впечатление при Тръмп. Цялото му управление мина по този начин. Дали той е вдъхновил Корона събитията да се управляват в негов стил, или чрез него са били експериментирани тези похвати, не знам. Важното е, че това трябва да е някакъв психологически похват за манипулация, и да си име име. Намерих термина Gaslighting. Поне неведнъж са определяли Тръмп по този начин.



И едно видео по темата, за въведение в похвата :)
Точно това е, и отделно тестване и нормализиране на подчинение. В последствие на времето хората забравят за реалността. 2+2 = 5.
Затова има такива хора във форума, които при поставяне на нещо под въпрос или изтъкване на истината, тръгват да атакуват, защото години наред слушат лъжи по телевизията и отделно попадат под социален натиск. Не са нужни маски, никой не носи.
Всъщност маските са нужни, всички носят маски. Това е като училище. Слушаш учителя или двойка.
Подобно на експериментите на Аш, Милиграм и други.
От няколко манипулирани, неманипулирани ще почнат да ги следват. Въпреки, че истината им е пред очите, те ще паднат на натиска.
И така години наред и ще почнат да забравя кое е вярно и кое не.
 
Последно редактирано:
Добри новини :) Интересното е, че продължава да не се "ваксинира", въпреки натиска ;)




 
И така години наред и ще почнат да забравя кое е вярно и кое не.
Само че хората и преди 2020 не знаеха кое е вярно и кое не, от гледна точка че не се интересуваха. Ако целта е населението на планетата да не знае какво точно се случва в политиката, то това беше много по-вярно преди 2020, отколкото сега. Сега може да е много по-объркано, но много повече хора от преди си задават въпроси. Политиците се поставиха на първо място в ежедневието на хората, и то зорлем. Та разбирам психологическия експеримент, но не разбирам за каква крайна цел беше необходим. Чудно ми е каква е тази крайна цел, която преди това не е могла да се изпълни, та е трябвало да минем през всички тия простотии.

Експериментите дето си показал, при тях промяната в поведението се случва когато повечето хора наоколо демонстрират различно поведение. Но също така "жертвата" проявява желание да е като останалите, има им доверие (повече от необходимото). Ако "жертвата" не изпитваше доверие към останалите, тогава по-скоро щеше да прави точно обратното на тях. Ние показваме това в нашия експеримент (цялата тема) - всеки си остана в неговия отбор и няма никакво желание да преминава в другия.

В крайна сметка мисля че се случват и двете неща заедно. Едното е, че група от хора копират поведението си един от друг и започват да действат по един и същи начин. И другото е, че има и друга група (или групи), които правят същото. Един вид, хората се събират, като така се разделят. И разделението е по-същественото, защото води до борби между отделните групи.

Преди короната имаше и други опити за разделение на обществото - BLM, LGBT и подобни измислици. Но пак, това че се разделяме по такива идеали не виждам какво толкова променя. Крайната цел пак ми се губи. Ако кажем, че крайната цел е да нямаме нищо (и да сме щастливи), не виждам как с разногласията си се доближаваме до нея.
 
Ако кажем, че крайната цел е да нямаме нищо (и да сме щастливи), не виждам как с разногласията си се доближаваме до нея.
Разногласията се пораждат от това, че не всички поглъщаме казаното по телевизора. И докато много говорим, в един момент ще ни врътнат кранчетата по множество показатели. Част от плана беше спирането на интернет заради много фейк информация, нали? Под ''фейк'' разбираме истината, това е ясно.

Я си престави без уеб какво ще знаем за реалната ситуация? Къде ще намерим толкова съмишленици. Та аз ако заговоря с комшиите по даден глобален проблем, се налага половин час да ги информирам какво всъщност става....

Не съм оптимист..
 
Ако кажем, че крайната цел е да нямаме нищо (и да сме щастливи), не виждам как с разногласията си се доближаваме до нея
Тук не става въпрос за мен и теб. Младото поколение няма да го интересува, че ще е под наем или да продаде наследствен имот, стика да има нещо е метверс
 
Само че хората и преди 2020 не знаеха кое е вярно и кое не, от гледна точка че не се интересуваха. Ако целта е населението на планетата да не знае какво точно се случва в политиката, то това беше много по-вярно преди 2020, отколкото сега. Сега може да е много по-объркано, но много повече хора от преди си задават въпроси. Политиците се поставиха на първо място в ежедневието на хората, и то зорлем. Та разбирам психологическия експеримент, но не разбирам за каква крайна цел беше необходим. Чудно ми е каква е тази крайна цел, която преди това не е могла да се изпълни, та е трябвало да минем през всички тия простотии.

Експериментите дето си показал, при тях промяната в поведението се случва когато повечето хора наоколо демонстрират различно поведение. Но също така "жертвата" проявява желание да е като останалите, има им доверие (повече от необходимото). Ако "жертвата" не изпитваше доверие към останалите, тогава по-скоро щеше да прави точно обратното на тях. Ние показваме това в нашия експеримент (цялата тема) - всеки си остана в неговия отбор и няма никакво желание да преминава в другия.

В крайна сметка мисля че се случват и двете неща заедно. Едното е, че група от хора копират поведението си един от друг и започват да действат по един и същи начин. И другото е, че има и друга група (или групи), които правят същото. Един вид, хората се събират, като така се разделят. И разделението е по-същественото, защото води до борби между отделните групи.

Преди короната имаше и други опити за разделение на обществото - BLM, LGBT и подобни измислици. Но пак, това че се разделяме по такива идеали не виждам какво толкова променя. Крайната цел пак ми се губи. Ако кажем, че крайната цел е да нямаме нищо (и да сме щастливи), не виждам как с разногласията си се доближаваме до нея.
За налагане на подчинение. В момента е хаос да, но в последствие на времето хората искат, не искат ще свикнат с новите правила.
Те създават протести и конфликти и от двете страни, за да покажат как ни трябват решения. Повече lgbt във филми, повече цензура
на истината във интернет, повече наблюдение... Това най-вече е за генерация Z и следващите генерации. Те няма да имат представа какво е било без цензура или постоянно наблюдение. За тях това ще е нещо нормално. Но и хората рано или късно
ще свикнат с това. Хората ще продължават да се ваксинират, понеже или сертификат или без ресторанти, фитнес
и почивки в други държави. Атаката на капитолия, платени агитатори създават хаос - поука конфискация на оръжия,
цензора във интернет. Протеста в Канада отново тяхна работа и отново решението е цензора и забрана на нелегални събирания.
Сега има конвой към Вашингтон. Кой знае какво ще стане там. Хората виждат тези неща и може да ги подкрепят,
но виждат че има и наказания. Глоби, затвор, замразяване на пари в банките им. Слушай или ще бъдеш наказан.
Колкото и да подкрепят тези неща, постепенно ще им мине желанието за активизъм като знаят, че ще има наказание.
Противоречията бяха по скоро за Америка, понеже там искат гражданска война. Либералите си гледат CNN, републиканците си гледат Fox News. Едната медия води експерти да кажат, че дългата карантина е била необходима, но сега се променя,
а в другата водят експерти да кажат, че дългата карантина е била нелепа. Ако следиш и двете медии, огромно разделяне се прави.
Отделно, когато се правят противоречия постепенно подготвят хората. Пример: Не ни трябват маски. Всеки ден по телевизията
повтарят колко хора умират и после кажат, че ни трябват. Тогава хората сами ще искат маски.
WHO: Две дози, трета само за възрастни.
По телевизията: Все повече млади хора умират.
След няколко месеца: Трябва и 3та доза за всички.
Магически случаите по света драстично намаляват.
Новините: Война, Война.
SZfDlOn.jpg
 
Последно редактирано:

:)
Ама преди това набодоха болшинството от тях, включително децата над 5 годинки.

Не мога да повярвам какво се случва в Австралия за НЕ ваксинирани ... :oops: абсолютни малоумници

Мдааа. Коги министър-председателя ти е един от младите глобални лидери на Клаус Шваб. ;)
 
 

Горе