Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Действат по много хитър начин. Втълпяват на хората, че всичко се прави за тяхно добро, а повечето наистина го вярват. Така малко по малко си оплитат кошниците и докато се усетят вече ще е късно. Ако някой се опита да каже истината веднага го заклеймяват като конспиратор. Освен всички закони, които се опитват да приемат, до няколко години очаквам да изчезнат хартиените пари и да се ползват само cbdc-та, а там контрола е още по-голям. Ако не беше създаден биткойн щях да съм много голям песимист, но историята показва, че хората винаги намират вратички да се измъкнат от капана, макар и да отнема много дълго време понякога.
 
Действат по много хитър начин. Втълпяват на хората, че всичко се прави за тяхно добро, а повечето наистина го вярват. Така малко по малко си оплитат кошниците и докато се усетят вече ще е късно. Ако някой се опита да каже истината веднага го заклеймяват като конспиратор. Освен всички закони, които се опитват да приемат, до няколко години очаквам да изчезнат хартиените пари и да се ползват само cbdc-та, а там контрола е още по-голям. Ако не беше създаден биткойн щях да съм много голям песимист, но историята показва, че хората винаги намират вратички да се измъкнат от капана, макар и да отнема много дълго време понякога.
Бай хойн се блокира много лесно. Просто за ваше инфо. Има други криптота, дето са витални и анонимни.
 
Бай хойн се блокира много лесно. Просто за ваше инфо. Има други криптота, дето са витални и анонимни.
Не мисля така, но както и да е, да не отваряме тази тема, която е за друг раздел. Аз съм решил да заложа на биткойн, който иска да опитва с други криптовалути, защото така или иначе той е първият опит за алтернативна децентрализирана валута, а всички останали са създадени след него. Въпросът не е кой инструмент ще се ползва, а по какъв начин хората могат да имат някаква независимост. Постоянно виждам неразбиране от страна на обществото - повечето си мислят, че всичко е наред и не виждат глобалната картина.
 
Не мисля така, но както и да е, да не отваряме тази тема, която е за друг раздел. Аз съм решил да заложа на биткойн, който иска да опитва с други криптовалути, защото така или иначе той е първият опит за алтернативна децентрализирана валута, а всички останали са създадени след него. Въпросът не е кой инструмент ще се ползва, а по какъв начин хората могат да имат някаква независимост. Постоянно виждам неразбиране от страна на обществото - повечето си мислят, че всичко е наред и не виждат глобалната картина.
Ходи подписвай се на референдума да пазим лева, щото крипто Евро вече е пуснато. И плащайте кеш, където може.
 
Ако не беше създаден биткойн щях да съм много голям песимист, но историята показва, че хората винаги намират вратички да се измъкнат от капана, макар и да отнема много дълго време понякога.
Вярваш ли, че ще оставят криптовалутите, след като въведат тоталния фашизъм? Това просто няма да го допуснат. Никаква вратичка за финансова независимост няма да ни оставят.
 
Вярваш ли, че ще оставят криптовалутите, след като въведат тоталния фашизъм? Това просто няма да го допуснат. Никаква вратичка за финансова независимост няма да ни оставят.
Сигурен съм, че ще направят всичко възможно да ги спрат, но не смятам, че ще успеят, защото който е по-натъвте в нещата е наясно, че няма как да стане. Може да блокират прехвърляне от фиат към крипто и обратното, но не и крипто към крипто. Каквото и да стане, поне за себе си, не искам да ги оставя да правят каквото си искат и да нямам друга алтернатива.
 
Вярваш ли, че ще оставят криптовалутите, след като въведат тоталния фашизъм? Това просто няма да го допуснат. Никаква вратичка за финансова независимост няма да ни оставят.
Допуснем ли един файтон хора да ни смачкат нас останалата планета - самИ ще сме си виновни за глупостта. И аз като компютърен инженер ви гарантирам, че няма нещо по-лесно, от смачкването на Биткойн конкретно.
 
Допуснем ли един файтон хора да ни смачкат нас останалата планета - самИ ще сме си виновни за глупостта. И аз като компютърен инженер ви гарантирам, че няма нещо по-лесно, от смачкването на Биткойн конкретно.
Аз като програмист ти казвам, че няма как да стане :D
 
Действат по много хитър начин. Втълпяват на хората, че всичко се прави за тяхно добро, а повечето наистина го вярват. Така малко по малко си оплитат кошниците и докато се усетят вече ще е късно. Ако някой се опита да каже истината веднага го заклеймяват като конспиратор. Освен всички закони, които се опитват да приемат, до няколко години очаквам да изчезнат хартиените пари и да се ползват само cbdc-та, а там контрола е още по-голям. Ако не беше създаден биткойн щях да съм много голям песимист, но историята показва, че хората винаги намират вратички да се измъкнат от капана, макар и да отнема много дълго време понякога.
Така е. Създават различни кризи и лъжи и после се правят на спасители. Това със криптовалутите беше просто да зарибят хората в дигитални пари, нещо като тест. Тях ще ги смажат. Видя какво стана с биткойна и всички валути. Биткойна се вдигна до небето по време на пандемията и се срина, после пак така и сега хората нямат доверие в тях. Някой спомена за един сериал, май беше нанди. Сериала се казва Years and Years, и е пуснат през 2019. Случва се всичко което показват. Украйна атакувана от Русия и смъртта на кралицата в края на 2022. Има пандемия, дигитални пари, фалшиво месо, банките фалират, висока цена на имоти, инфлация, дестабилизация на държави, учение за джендъри и секс на деца в училище, диктатори политици и други.
 
Аз като програмист ти казвам, че няма как да стане :D
Толкоз си и програмист... Да не са те изкарали от ширпотребата на Наков? Айде да не спорим в точно тая тема! Бай Хойн им е в кърпа вързан, виж разни Монерота имат шанс, Дарк койн имаше някога, едно време хората мислеха за използваемо крипто. Днес размножават 10 на степен 16 монетки, и продават на балъците.
 
Мислиш, че те са създали биткойн?
Точно. Биткойн и най-вероятно Монеро за "поверителност". За да приспособят хората към дигитална валута. Не може изведнъж да ни кажат да използваме дигитални пари. Трябва постепенно да ни налагат идеята и Биткойн беше за тази цел. Както контролират "истината". Създават фалшива опозиция като Алекс Джоунс и Марк Дайс, за да настройват какво точно да знаят хората, които не вярват на правителството. Фалшивата опозиция е друга тема, но исках да го спомена.
 
Последно редактирано:
Точно. Биткойн и най-вероятно Монеро за "независимост". За да приспособят хората към дигитална валута. Не може изведнъж да ни кажат използвайте дигитални пари. Трябва постепенно да ни налагат идеята и Биткойн беше за тази цел. Както контролират "истината". Създават фалшива опозиция като Алекс Джоунс и Марк Дайс, за да настройват какво точно да знаят хората, които не вярват на правителството. Фалшивата опозиция е друга тема, но исках да го спомена.
А знаеш ли какво е биткойн, каква му е идеята, какъв му е принципа на работа? Не се заяждам, но не виждам никаква логика, защото аз съм наясно защо е създаден и как работи. За дигиталните валути, които създават, е ясно. Но защо ще създадат нещо, което е децентрализирано и е извън контрола им? Разликата между биткойн и cbdc е огромна - едното е децентрализиран протокол, чиято защита са поддържа от копачите по целия свят, а cbdc-тата са напълно контролируеми. Защо ще създадат нещо, което е изцяло против тях и се стреми да премахне посредниците, нещо което работи напълно самостоятелно, а след това ще се опитват да се борят с него и да пробутват собствените си валути?
 
А знаеш ли какво е биткойн, каква му е идеята, какъв му е принципа на работа? Не се заяждам, но не виждам никаква логика, защото аз съм наясно защо е създаден и как работи. За дигиталните валути, които създават, е ясно. Но защо ще създадат нещо, което е децентрализирано и е извън контрола им?
Ако беше наясно със архитектурата на бай Хойн, нямаше да пишеш тия щуротевини. Нито е децентрализиран, ни анонимен, ни отговаря и на едно от изискванията, за които претендира. Ама вдигни темата за бай Хойн, тука се чудим кога ще ни подкарат с жандармерия, за поредния бустер, докато ни доубият.
 
А знаеш ли какво е биткойн, каква му е идеята, какъв му е принципа на работа? Не се заяждам, но не виждам никаква логика, защото аз съм наясно защо е създаден и как работи. За дигиталните валути, които създават, е ясно. Но защо ще създадат нещо, което е децентрализирано и е извън контрола им? Разликата между биткойн и cbdc е огромна - едното е децентрализиран протокол, чиято защита са поддържа от копачите по целия свят, а cbdc-тата са напълно контролируеми. Защо ще създадат нещо, което е изцяло против тях и се стреми да премахне посредниците, нещо което работи напълно самостоятелно, а след това ще се опитват да се борят с него и да пробутват собствените си валути?
Както споменах с фалшивата опозиция горе. Знам какво е, но се опитват да изглежда, че е нещо свободно, и естествено няма нищо общо с тях. Създават фалшива илюзия на свобода и точно затова хората знаят, че не е нещо създадено от правителства. Цялата цел е зарибяване на хората по дигиталните пари. После елиминирането е лесно, като правят срив на валутите или направят кибер атака, което ще доведе до недоверие от хората към тези валути. В крайна сметка крипто може и да остане, но те знаят, че хората ще използват CBDC защото ще стане стандарт. Защо хората не използват злато? Защото златото вече не е стандарт и хартията е наложена от правителствата. Малка част са хората, които осъзнават, че CBDC е тотално наблюдение и ще се крият с монеро. Ще се наложат като забранят обмен на крипто във CBDC. Има банки които вече забраняват купуването на крипто и изтегляне на фиат от различни борси. Сега ни насилват в еврото, защото най-вероятно за Европа ще преминат към дигитална валута и след приемане как да се оплачеш. Само чакат всички в ЕС да се присъединят. Retail Digital Euro или RDE от европейската централна банка. Дигитално Евро
 
Последно редактирано:
Че много ясно: Криптотоши Валутоши изниква от нищо и носи факела на децентрализираната свобода. Уоу, уоу, уоу. Чекай. Ама има много волатилност (така ли беше малоумния термин?). Много скача, па пада, пак скача. Е в СБДС-то точно тва му е, че мърда според поведението на "потребителя" в рамките на зададените от системата параметри. Ако не слушаш, ако не спазваш: изтича бързо и може и да ти го запрат. (Отделно от тва, че колко можеш да харчиш и за какво, може и ще се определя от ЦБ-тата.) Както каза Ванчо, той и сега байхойна "Нито е децентрализиран, ни анонимен, ни отговаря и на едно от изискванията, за които претендира." (По-натам, с напредъка на новиьот световен ред, ще става и по-зле. Па който иска, да провери лично, лошо няма.)

Ванчо тука е в час.

Обаче, малоумния мангал, виж кво прави:

1. Поствам документи, с изказвания на най-висши държавни хора, на Путин как подписва за генетичните профили. Па руснаците му цитират документа и му го разчепатват как си трябва.

Ванчо не чете. Барса коментира, Ванчо:
"Green Bars каза: геномните паспорти
Киров: Kaкво е това?
"

2. Барса казва: "Ами нали Русия искат на всеки техен гражданин да му е вкарана ДНК-то в база данни, за това казах геномни паспорти."

3. Ванчо мангалчето просто обаче, без да е прочел, щот то ЗНАЙ бе, продължава да се осира: "ДНК на човек е 900 мегабайта архив. Как ще стане тая работа в паспорт?"

Ма нема значение, че изказванията на топ-вип държавни отговорни хора и закона са ей там, на предната страница, разчепатени, обяснени, с линкове и всичко. Ванчо не го интересува тая работа, то има МНЕНИЕ, бате.

4. Барса продължава хладнокръвно: "900МБ са едно нищо като физически размер. От преди 2 години имам 512 гб диск с рамер малко по-малък от лична карта, при това с криптиране с пръстов отпечатък"

Ма нема значение бе, Барсе, как ше обясняваш ти на малоумното с емоционални пристъпи, кво е и що е? То има много по-важно нещо: МНЕНИЕ, бате. Е го:

"Като как си представяш пълно ДНК секвениране? Имаш ли идея колко струва такова нещо, и за къв чеп им е?
Да речем, тия кримитата правят друг вид анализ, разтварят ДНК в нещо като гел, и го подлагат на електролиза. Нещо като баркод излиза накрая, доста по-евтино, но пак няма сми всеки да има такова.
ДНК лично съм го теглил от нета преди 20 години. https://www.genome.ucsc.edu/
"

Какво ше му обясняват на него директорът на Курчатовски институт (ако некой не знае кво е тва не само за русия, не само за Европа, а в световен мащаб, и то не само исторически, а и днес - да провери), нема значение кво казал и кво ПОДПИСАЛ Путин, нема значение, че закона му е ей там, на предната страница. ТО, Ванчо, има МНЕНИЕ, бате.

5. Барса, с пословичното си хладнокръвие (те накрая и за биографичния филм на Клинт Ийстууд ше го изберат да играе), прави последен опит:
иров, това го прочетох в документа пуснат от Етериума, че цел на Руснаците е пълна ДНК база данни на цялото население. А за чий го правят, това си е тяхна работа и дали ще имат средствата и възможността да го направят. Но им е цел."

Ето: всичко точно, ясно казано (като цялото инфо продължава да си стои на предната страница, без Ванчо ИНЖЕНЕРА да го е прочел).

Нема бате.
6. Киров: "Te и за чипирането приказваха, Пасков отделно видео беше пуснал, как жив човек се появявал на обикновен блутут скенер. Абсурдни са тия неща, имам чувството, че някой грамотен нарочно ги пуска. Тия дето не сме "ваксинирани" да изглеждаме пълни абдали.
Абсурдни са тия неща, ДНК секвениране преди 20 години беше геройство и струваше десетки милиони. Сега е по-евтино, но пак си е удоволствие за милионери.
Аз доброволно бих се секвенирал, не че ми е затрябвало, но тъй генът ти може да остане и след милиони години. Не че е затрябвало и на друг
."

(Барса се предаде и му тури лайк, предполагам щото не обича прекалени задълбавания в диалозите, водещи до излишни конфронтации.)

---
И тва е, бате. Кво да кайш?

Мангалче малоумно си, Киртакев. И тва си е.

(Фащай се, СайнийдС-а таман ше напуска форума, да те фърли и тебе с ладичката донякъде ако си му напът.)
 
Не мисля, че е така, но честно казано, дори и те да са създали нещо, което е самостоятелно и извън контрола им пак бих го предпочел пред другото. За другите неща съм съгласен с теб. Въпроса е, че всеки трябва да се опита да се предпази по някакъв начин. Аз съм убеден, че дори и при пълен контрол, ще има хора, които ще се чувстват добре, просто защото няма да осъзнават какво се случва. Ще изпълняват всичко мирно и покорно, без да знаят какви роби са в действителност. Но има и други, които не се чувстват добре по този начин и не искат да изпълняват каквото им се нареди. Все пак за такива хора трябва да има алтернатива, нали. Защото хартиените пари със сигурност ще изчесват, немислимо е да останат, а единствената алтернатива е в дигитален вариант, такава, която не може да бъде фалшифицирана и манипулирана. Поне засега, не съм видял нещо по-добро от биткойн - това е мое лично мнение. Всеки може да потърси най-добрия вариант за себе си, но не съветвам никой да се оставя по течението и да чака да види какво ще се случи.
 
Ванчо, преди време, с пословичната си чепата емоционалност, скача, че нямало толко малка антена. Поствам му с линк, че има нано антена (към цяло нано устройство, вече готови да бъдат свързани в такава система на нано ниво, в безжична мрежа). Ванчо? Просто го пропусна. То не го интересува кво му отговаряш, няма даже да прочете. То си знае, бате.

Малоумно същество. Да те ваксинират принудително.
 
Ванчо, преди време, с пословичната си чепата емоционалност, скача, че нямало толко малка антена. Поствам му с линк, че има нано антена (към цяло нано устройство, вече готови да бъдат свързани в такава система на нано ниво, в безжична мрежа). Ванчо? Просто го пропусна. То не го интересува кво му отговаряш, няма даже да прочете. То си знае, бате.

Малоумно същество. Да те ваксинират принудително.
Ъъъъ... предния ти чаршаф не го прочетох. Затуй не ти отговарям.
До колкото си спомням, си пишман погромист, а у хардуера хич никакъв те няма. Кво си тръгнал да се обясняваш? За Дънинг - крюгер, чувал ли си?
 
Последно редактирано:
Цялата цел е зарибяване на хората по дигиталните пари. После елиминирането е лесно, като правят срив на валутите или направят кибер атака, което ще доведе до недоверие от хората към тези валути.
Ако това е целта, значи това е една изключително зле реализирана цел. Влизането в криптото е трудно, а пък вътре в криптото е такъв разкош от измами и манипулации, че мнението на обществото към криптото е преобладаващо негативно, и то заслужено. Влезлите (и задържали се) в криптото са една шепа ентусиасти. Масата не щат въобще да се занимават с крипто, смятат го за пирамиди-фараони. Така че ако целта е да демонстрират на хората по света колко лесно и приятно е да се използват дигитални пари, то значи се върви точно в обратната посока.

Защото хартиените пари със сигурност ще изчесват
Ще изчезнат, и то по желание на самите хора. Сред моите приятели поне половината предпочитат да плащат с карта, а понякога им услужвам с кеш когато нямат. Аз даже се чудя как още не са премахнали кеша. Но когато го направят, не очаквам никаква съпротива от страна на населението. За повечето хора разликата между кеш и дигитална валута е само тази, че кеша им се пречка в джоба.
 

Горе