Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Малоумен тъпоглавец окачествява хората, които вярват в науката като дебили и дава за доказателство най-големия идиот в българската медицина. Класика в жанра.

Мухльо, ти сериозно ли мислиш, че на някой от нас му се иска да има пандемия, да трябва да се ваксинираме с няколко дози ваксина и да умират по сто и кусур човека на ден заради един вирус? Като се правим, че коронавирусът не е опасен той няма да стане по-малко опасен и няма да спрат да умират хората от него. Такива тактики не влияят на психиката на вирусите, защото те нямат такава.

Чак пусна в гащите май :) Твоята наука разполага ли с аргументи, с които да обори Мънги? Водещия на новините не е научен работник, само да кажа :)
 
Като не ти изнася нещо и веднага някой пост става платен. Осъзнай, че светът не се върти около теб. Понякога и другите имат собствено мнение, не е нужно постоянно да изтъкваш, че само ти си умния и правия.
Тъпчо, не че някой е платен защото не ми изнася, а не ми изнася защото е платен. Опитай се да намериш разликата. Неговото мнение го видях - сладкодумец, който казва нещата по правилния начин, но само неща които той иска. Като радиоточка е, няма обратна връзка. Мнението му го разбрах - "Ваксините може да са подозрителни, но най-добре е да се ваксинираш, защото без ваксината ще умреш. А, и Ковида е много лош, толкова лошо пострадах от него, че направо не мога да ви кажа."

И ти какво, разблокира ли ме за да ми го кажеш това?

Мухльо, ти сериозно ли мислиш, че на някой от нас му се иска да има пандемия
То е очевидно :)

Като се правим, че коронавирусът не е опасен той няма да стане по-малко опасен и няма да спрат да умират хората от него.
Въпрос на консенсус. Ние тук сме няма и 10 човека дето си чешем езиците, но навън са милиони хора на едното или на другото мнение. Ако повечето от тях смятат вируса за достатъчно безопасен, това е, няма как да го промениш. Може да ревеш, можеш да крещиш, можеш да се тръшкаш от яд, но това не променя нищо. Освен ако нямаш достатъчно политическа сила да го промениш. Но когато политиката работи срещу желанията на народа си, това води до доста повече проблеми от едно вирусче.
 
Мухльо, ти сериозно ли мислиш, че на някой от нас му се иска да има пандемия, да трябва да се ваксинираме с няколко дози ваксина
Видимо е така.
и да умират по сто и кусур човека на ден заради един вирус
От други вируси умират много повече, но светите медии не ви го казват
 
Видимо е така.

От други вируси умират много повече, но светите медии не ви го казват
Щях да ги взема по-сериозно ако поне обръщаха някакво внимание на онези другите умрели от статистиката на НОИ, така наречените excess deaths. Но не, нито дума за тях, въпреки че са повече от обявените от медиите Covid deaths. Трябва аз, настроеният против човечеството "антиваксър" и "конспиратор" да съобщя на тях, филантропите и алтруистите, че някъде там имало още толкова (че и повече) умрели... и те да махнат с ръка и да подминат. И после аз трябвало да приема, че те имали собствено мнение. СОБСТВЕНО МНЕНИЕ. Собствен им е само телевизора, който им инжектира мнението. Папагали, само могат да повтарят каквото са чули през последното денонощие и това е.
 
Преболедувалите Ковид имат 13 пъти по-силна защита срещу Делтата в сравнение с ваксинираните:


ПП: The Hill не са републиканска медия.
 
Последно редактирано:
За PCR сигурно е така щом казвате, че се е случило, но например когато заговорим за ваксини и подобни неща не знам как може някой да е компетентен по тази тема и да каже какво ще стане предположение, че все още учени на световно ниво спорят по въпроса.


07.06.2021 ЕК: Ваксинираните срещу COVID предават по-трудно и по-рядко заразата

20.08.2021 Учените се убеждават, че груповият имунитет е невъзможен при този вариант на коронавируса
При разработването на ваксините учените се надяваха на две неща - ваксинираните да не се разболяват и да бъде спряно разпространението на вируса от хората без симптоми. Но делта варианта показа, че нито едно от двете не е възможно.

Meanwhile...
... 39.5% of the world population has received at least one dose of a COVID-19 vaccine.

И от същата статия едно абзацченце дето е като проблясък към бъдещето..
С други думи бъдещето изглежда такова - с високо ниво на ваксинално покритие, здравните системи няма да бъдат претоварени и коронавирусът ще продължи да циркулира между нас.
Че има яко буустване, май.


По-горе питах дали некой има срещал ли е статистика, в която PCRнати са разделени на: с ваксина и без, че да се види процентното съотношение на тествани/положителни щото мислА, че не са У ред нещата.

Иначе по една друга тема.... що, който не иска/се колебае за ваксината му се лепна етикет анти-ваксър? Аз примерно за момента се колебая, щото освен членска карта да ям, пия и пътувам безпроблемно друго полезно не намирам в тая течност. Иначе няма нищо анти-ваксърско в мене, даже преди месец се боднах против тетанус. Т.е. да кажеш на някой, че е анти-ваксър щото не искал да си бие ковид ваксина е като да кажеш на некой, че е Веган, щото не обичал свинско (примерно). То тая реплика тръгна и продължава да се тиражира от ТВто, де.
 
да ям, пия и пътувам безпроблемно
Последното по никакъв начин не ти е гарантирано. Пътуваш само с негативен писоар (трябва да ти плащаме патент за точното наименование на тестовете), а не с ваксинационен паспорт. Демек, и в тва няма файда. Па и да ти кажа, ние, дето не обмисляме да ставаме опитни мишки, не сме умрели ни от жажда, ни от глад. :p:D
 
Преболедувалите Ковид имат 13 пъти по-силна защита срещу Делтата в сравнение с ваксинираните:


ПП: TheHill не са републиканска медия.
Осъзна ли се, пиле? Да не те мисля поне теб...
 
07.06.2021 ЕК: Ваксинираните срещу COVID предават по-трудно и по-рядко заразата


20.08.2021 Учените се убеждават, че груповият имунитет е невъзможен при този вариант на коронавируса
При разработването на ваксините учените се надяваха на две неща - ваксинираните да не се разболяват и да бъде спряно разпространението на вируса от хората без симптоми. Но делта варианта показа, че нито едно от двете не е възможно.


Meanwhile...
... 39.5% of the world population has received at least one dose of a COVID-19 vaccine.

И от същата статия едно абзацченце дето е като проблясък към бъдещето..

Че има яко буустване, май.


По-горе питах дали некой има срещал ли е статистика, в която PCRнати са разделени на: с ваксина и без, че да се види процентното съотношение на тествани/положителни щото мислА, че не са У ред нещата.

Иначе по една друга тема.... що, който не иска/се колебае за ваксината му се лепна етикет анти-ваксър? Аз примерно за момента се колебая, щото освен членска карта да ям, пия и пътувам безпроблемно друго полезно не намирам в тая течност. Иначе няма нищо анти-ваксърско в мене, даже преди месец се боднах против тетанус. Т.е. да кажеш на някой, че е анти-ваксър щото не искал да си бие ковид ваксина е като да кажеш на некой, че е Веган, щото не обичал свинско (примерно). То тая реплика тръгна и продължава да се тиражира от ТВто, де.
Да бе отворко, ама като са ваксинирани умират по-малко.
 
Преболедувалите Ковид имат 13 пъти по-силна защита срещу Делтата в сравнение с ваксинираните:


ПП: TheHill не са републиканска медия.
12,99 щеше да е по-атрактивно.
 
Да бе отворко, ама като са ваксинирани умират по-малко.
Спри да са луташ по коридорите и виж статистиката в Англия.. дето съм я дал по-горе.
 
Тоя долу се явява нещо като Американския Мангър.

TLDW:
  1. Натуралният имунитет е голяма работа.
  2. Витамин Д и Цинк за тия дето не са преболедували все още.
  3. 95% от хоспитализираните в САЩ са имали comorbidities (съществуващи сериозни проблеми) - тегло, възраст (над 65), диабет, психични отклонения, ...
  4. Споменава Израелските статистики.
 
Последно редактирано:
Тоя долу се явява нещо като Американския Мангър.

TLDW:
  1. Натуралният имунитет е голяма работа.
  2. Витамин Д и Цинк за тия дето не са преболедували все още.
  3. 95% от хоспитализираните в САЩ са имали comorbities (предишни сериозни проблеми) - тегло, възраст (над 65), диабет, ...
  4. Споменава Израелските статистики.
Аз ям кашкавал, маслини и домашен хляб :)
 
Аз ям кашкавал, маслини и домашен хляб :)

Ти си в рисковата група - с психични смущения + вероятно трябва да отслабнеш след толкова пици, тесто и мазнини.

Отивай да се ваксинираш най-добре.
Ако искаш да ти дам моя час за четвъртък?
 
Преболедувалите Ковид имат 13 пъти по-силна защита срещу Делтата в сравнение с ваксинираните:


ПП: The Hill не са републиканска медия.
И аз това го четох още като излезе. Preprint е все пак, но ...
Аз също още се колебая, защото съм боледувал и питам имунолог той ми казва ваксинирай се, друг ревматолог ми казва изчакай до другата вълна... :D
Много хора пишат, че са боледували втори път (не познавам лично такива), но има и след ваксина, които боледуват. Не знам например аз след 4 месеца след Ковид имам 40% вирус неутрализиращи антитела, след ваксина хората имат 95-99%, днес видях един човек го е карал безсимптомно и има 91%. Ако въобще имат значение тези антитела. Уж Т клетъчния имунитет бил доживот или много години.
Видимо е така.

От други вируси умират много повече, но светите медии не ви го казват
От кои вируси умират повече ?
Слушайте човека и ще разберете истината! 100% логични неща, дето и дебилите проковиди ще разберат, не изсмукани от пръстите измислени фантастики.

Мангъров за много неща беше прав и за много не според мен.
Например той беше казъл, че преболедувалите имат много голям имунитет и нямат нужда от ваксина и сега се заговори за това наистина от Израел. Грешката му е например сега, че гледа страните с много ваксинирани например Израел и вика гледайте те имат повече заразени отколкото като не бяха ваксинирани. Да де ама се гледа смъртността, защото имат много повече заразени, но смъртността е им е 10 пъти по-малка например от преди ваксините. И много хора му го казват, но той сякаш не ги чува и си знае своето.
И малко логиката му е да не се ваксинираме, който оцелее, а другите какво да ги правим..
Още един път за последно ще ми препоръчаш ли да се ваксинирам?

Забелязвам, че прилагаш някои техники в начина си на писане във форума. Изразяваш се политически коректно, т.е. казваш неща за да постигнеш цел, а не истинските неща в които вярваш. Според мен постовете ти тук са платени или защитаваш собствени интереси - и в двата случая си финансово облагодетелстван от ситуацията. Нещо не е наред при теб, не изглеждаш като някой на който може да се вярва.
Това изобщо не мисля да го коментирам...
Да съм платен просто не виждам кой ще ми плати, то наистина щеше да е хубаво поне пари да взема, ама не..
И ако взимам пари за такива статии определено нямаше да ги пиша тук, защото първо че няма толкова много хора колкото в социалните мрежи, а и тук хората са уж от малко по-умните и ако искат да манипулирам някой далеч нямаше да е тази група понеже е по-трудно, а и няма хора колкото в социалните мрежи.
Собствени интереси просто не знам какво да ти кажа... не знам какво мога да спечеля от цялта работа, ако накарам тука да се ваксинират 10-20 човека ?
Аз в нищо не вярвам, всъщност и аз не знам в кое да вярвам и аз съм го написал, че всичко изглежда съмнително, но не означава непременно, че това означава, че не трябва да се ваксинираме, като не съм отрекъл, че може и да не трябва. Просто показвам от друг ъгъл нещата. Единственото което твърдя е че от Ковид се умира и че си е сериозен вирус според мен. А кое от двете е по-добре наистина не мога да кажа.
 
Ти си в рисковата група - с психични смущения + вероятно трябва да отслабнеш след толкова пици, тесто и мазнини.

Отивай да се ваксинираш най-добре.
Ако искаш да ти дам моя час за четвъртък?
Тиквички, градински домати също. А то пък ти щото си в нерисковата.
Обратното е при мен, трябва да качвам и засега качвам.
 
Тиквички, градински домати също. А то пък ти щото си в нерисковата.
Обратното е при мен, трябва да качвам и засега качвам.

Стълбите трябва да качваш май.

Не знам например аз след 4 месеца след Ковид имам 40% вирус неутрализиращи антитела, след ваксина хората имат 95-99%, днес видях един човек го е карал безсимптомно и има 91%. Ако въобще имат значение тези антитела. Уж Т клетъчния имунитет бил доживот или много години.

С 40% антитела си 60% заминал.
Отивай на ваксинаж.
 
Стълбите трябва да качваш май.
Каза онзи, който си сменя аватарите като носни кърпички.
 
Аз ше изчакам да мине модното ревю на деффа и да се преориентира към био ваксините приготвени в домашна обстановка. Мисля, че не е лоша идея, а и смятам че бързо ще намери съ/финансиране.
 

Горе