Валута на карта, регистрирана в PayPal

darkside

New Member
Здравейте. Искам да си извадя една карта Виза и да я регистрирам в PayPal. Основно ще я ползвам в долари. Дали да си открия сметката в долари от началото или в лева и после в системата на PayPal да конвертирам валутите? Кой е по-изгодният вариант, ако изобщо има разлика между двата?
 
От: Валута на карта, регистрирана в PayPal

Отвори си сметка в долари, но не забравяй, че Paypal автоматично конвертира валутата при плащания. Набутах се доста, докато се усетя. Получава се следната ситация, ако имаш сметка в долари: USD -> BGN -> USD
За да се избегне това трябва да се направи следното:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit - супер "лесно" и "интуитивно".

По default е на "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency."

Ако получаваш пари към paypal в различна валута от USD, също се конвертират автоматично. Така че е добре да се добавят и други валути:
Currency converter -> Избираш валутата -> Add currency
 
От: От: Валута на карта, регистрирана в PayPal

Отвори си сметка в долари, но не забравяй, че Paypal автоматично конвертира валутата при плащания. Набутах се доста, докато се усетя. Получава се следната ситация, ако имаш сметка в долари: USD -> BGN -> USD
За да се избегне това трябва да се направи следното:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit - супер "лесно" и "интуитивно".

По default е на "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency."

Ако получаваш пари към paypal в различна валута от USD, също се конвертират автоматично. Така че е добре да се добавят и други валути:
Currency converter -> Избираш валутата -> Add currency

Благодаря ти, много полезна информация.
 
От: От: Валута на карта, регистрирана в PayPal

Отвори си сметка в долари, но не забравяй, че Paypal автоматично конвертира валутата при плащания. Набутах се доста, докато се усетя. Получава се следната ситация, ако имаш сметка в долари: USD -> BGN -> USD
За да се избегне това трябва да се направи следното:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit - супер "лесно" и "интуитивно".

По default е на "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency."

Ако получаваш пари към paypal в различна валута от USD, също се конвертират автоматично. Така че е добре да се добавят и други валути:
Currency converter -> Избираш валутата -> Add currency

A aко ми е в левa, пaк ли е добре дa нaпрaвя същaтa оперaция? Рaботя 90% в долaри.
 
От: От: Валута на карта, регистрирана в PayPal

A aко ми е в левa, пaк ли е добре дa нaпрaвя същaтa оперaция? Рaботя 90% в долaри.

Да, paypal приема че ползваш BGN, дори и сметката да ти e в USD.
Получава се следната ситуация:
Untitled.jpg

Трябва да платя $3.98, но от банковата сметка излизат $4.23 - банката конвертира от USD към BGN и после пейпал връща от BGN към USD, въпреки че сметката е в USD.
Получава се леко цакане от ~6%

Като маркираш "Bill me in the currency listed on the seller's invoice", банката се оправя с конвертирането(ако е необходимо) - пейпал имат лош(за теб) валутен курс.
В твоя случай също е добре да го направиш, защото банката ще се оправя с конвертирането, а нe paypal.
 
Последно редактирано:

Горе