Вендинг машина за лекарства

Vlad2

New Member
Привет, пускам тази статия понеже искам да инвестирам в вендинг машина за лекарства, но не съм запознат изцяло, направих си проучване но повечето от сайтовете и публикацийте са стари. Ако някой от вас е започнал такъв бизнес, да сподели опит, рискове и каква ще е инвестицията с цена за първоначални две машини?

1- ви въпрос ми е понеже четох ,че забраняват да се постави такава машина в населено място без аптека, но статията беше от 2020, дали са отменили тази наредба, понеже точно към това се целя да поставя в няколко населени места да сложа машина за лекарства от първа необходимост!

2- ри, ако кажем, че съм закупил машина, отворил съм фирма и т.н, от къде мога да намеря списък с лекарствата, които могат да се предложат за продан и евентуално от къде трябва да ги зареждам.

3- ти имам вариант мой познат има аптека и да предложа такава машина, просто към неговата фрима пред аптеката понеже не е 24/7 през ноща да е на ход машината и така нямам нужда да отварям фирма и да мисля от къде да се зареждат лекарствата, но избиването на машината и приходите ще са по малко…

Някой със съвети, предложения струва ли си да инвестирам 10 000 лв- например за 2 машини и отворя фирма, като за един допълнителен доход?
 
 
В днешните болни времена много рядко някой си купува само стандартни лекарства. Почти винаги ги купува в комплект с няколко по-специфични, които на подобни машини не могат да се продават.

Защо просто не се насочиш към продажба на билки в градовете. Водят се хранителна добавка и нямат такива регулации като лекарствата. От своя страна заради липса на продавач можеш да им сложиш доста конкурентна цена, за да се получи достатъчно голям оборот.
 
Такава машина може да вади пари само ако я сложиш в студентски град и я натъпчеш до горе с продукти на Durex, Постинор-Дуо и Ескапел. Но все още има изискване да е монтирана в аптека
 
Разгледах темата, но не намерих отговорите където търся
 
В днешните болни времена много рядко някой си купува само стандартни лекарства. Почти винаги ги купува в комплект с няколко по-специфични, които на подобни машини не могат да се продават.

Защо просто не се насочиш към продажба на билки в градовете. Водят се хранителна добавка и нямат такива регулации като лекарствата. От своя страна заради липса на продавач можеш да им сложиш доста конкурентна цена, за да се получи достатъчно голям оборот.
Като имате предвид билки, може ли да кажете с малко повече инфо
Билки какви?
Как да ги продавам през вендинг машина?
 
Такава машина може да вади пари само ако я сложиш в студентски град и я натъпчеш до горе с продукти на Durex, Постинор-Дуо и Ескапел. Но все още има изискване да е монтирана в аптека
Благодаря много, прав сте!
 
Не стават тези машини. Трябва ти нещо по иновативно - някакъв роботизиран автомат, за да може да събере много лекарства на едно място. Съществуващите са за вафли и кока кола и са пригодени за лекарства. Взех и един аспирин от такава - паднаха 2 опаковки вместо една. А и тези лекарства искат специфична температура на съхранение. зимата как ?
 
Не стават тези машини. Трябва ти нещо по иновативно - някакъв роботизиран автомат, за да може да събере много лекарства на едно място. Съществуващите са за вафли и кока кола и са пригодени за лекарства. Взех и един аспирин от такава - паднаха 2 опаковки вместо една. А и тези лекарства искат специфична температура на съхранение. зимата как ?
Има и такива, които са си за лекарства. По-големи са и малко по-различни. Мисля, че могат да се предлагат всички лекарства, които са без рецепта.
 
Нямам опит с вендинг машините, но имам с фармацевтиката.

@rujel е прав да се насочиш към хранителни добавки, хомеопатия и разните му тип Петър Дънов разклонения. Медицински изделия също става. Имат по-големи надценки, по-малко документация и са по-предпочитани от все повече хора. Нали все пак всичко върви към т.нар. ЕКО ;).

Ако се захващаш с подобно нещо те съветвам да платиш на анализатори да ти изведат най-търсените продукти и марки на пазара, тъй като са буквално десетки хиляди, а ме съмнява вендинг машината ти да е като "Дядовата ръкавичка".

Успех от мен.
 

Горе