Вече има уебмастър, подал молба в НАП

От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

А как се обяснява в НАП, че с един имаш договор, а друг ти плаща ?
Дайте коз в коя тема сте го обсъждали този въпрос, ако знаете заглавието, моля ви.

Аз не мога да разбера защо трябва да се обяснява в НАП кавото и да е без да са питали . :) Тези които декларираме нещо сме ние и отговорността за това какво и как е лично на декларатора . Ако НАП носеше отговорност за моите декларации тогава щях да съм ежедневно там за ги питам за всичко .
 
Последно редактирано:
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Човек Х има договор с Бай Иван от ЕС, но му плаща Бай Драган от Америка.
Сделка има, когато има и плащане, а такова има само между Х и Бай Драган.
За какво е тази ДДС регистрация, като от Бай Иван не получава пари ?
Ако Х се регне по ДДС и представя официални извлечения за плащане от Бай Драган от Америка,
на какво основание се е регнал тогава, като реални парични сделки с Бай Иван от ЕС няма ?
Ето ви тема за размисъл.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Ако не се регнеш ще те хванат, защото ирланската фирма плаща ДДС и декларира това.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Ако не се регнеш ще те хванат, защото ирланската фирма плаща ДДС и декларира това.
Ок, плаща.
На човека Х обаче му плаща друга фирма, която не е в ЕС.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

чека го пращат примерно декември, пристига януари, осребрява се февруари

Трябва да издадеш фактурата веднага след като получиш информацията от Google за размера на изпратеното плащане. Фактурата ще си я държиш в счетоводството и няма нужда да я пращаш на Google. За точния срок питай счетоводителя си (но няма да сбъркаш, ако издадеш фактурата в момента когато информацията за дължимата от Google сума е изчислена - пише се в лева според фиксинга на БНБ в този момент).

Чел съм и за разни бюрократични извращения всеки ден да си гледаш прогнозните приходи и да пишеш фактура, обаче това ми се струва неправилно, защото приходите са прогнозни - откакто Google сложиха тази дума в отчетите вече никой не споменава за това бюрократично извращение (фактури не могат да се пишат за суми, които не са известни или нещо подобно).
 
Последно редактирано:
От: От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Ок, плаща.
На човека Х обаче му плаща друга фирма, която не е в ЕС.

Другата фирма може би се разглежда като посредник при плащането (като например PayPal).

Разбира се трябва да питаш счетоводителя си - само с питане по форуми не става.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

абе нестава :) точно по форумите се научава най-много :)

интересно ми е колко от заинтересуваните тук печелят над 1000 лева от гогле месечно ?
и колко от тези дето печелят над 1000 лева се притесняват за всичко това?
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Трябва да издадеш фактурата веднага след като получиш информацията от Google за размера на изпратеното плащане. Фактурата ще си я държиш в счетоводството и няма нужда да я пращаш на Google. За точния срок питай счетоводителя си (но няма да сбъркаш, ако издадеш фактурата в момента когато информацията за дължимата от Google сума е изчислена - пише се в лева според фиксинга на БНБ в този момент).

Чел съм и за разни бюрократични извращения всеки ден да си гледаш прогнозните приходи и да пишеш фактура, обаче това ми се струва неправилно, защото приходите са прогнозни - откакто Google сложиха тази дума в отчетите вече никой не споменава за това бюрократично извращение (фактури не могат да се пишат за суми, които не са известни или нещо подобно).

малко се омотах
чека, който се праща около 25 декември ( то тогава са почивни значи по - скоро 22декември) е сумата натрупана до края на ноември,
примерно 1000$. - левова равностойност примерно тогава 1440лв.
Но чека се осребрява края на февруари - тогава курса е различен и е например 1400лв.
Как се процедира и това плащане за кога се води за 2010г или за 2011г.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Аз не се притеснявам изобщо и въпроса знам как да си го реша.
Не питам по форумите, а ви обръщам внимание на някои несъответствия,
за да им обърнете внимание и вие.
Причините поради които сте се регистрирали по ДДС трябва да са основателни и да
докажете плащане от фирма от ЕС, за да спазите изискванията на закона.
Ако действително и с новите договори ще се получават плащания от inc,
това няма как да го направите, а не ви е и работа да го правите.
После да не стане защо се регистрирах по ДДС, като можех да си опиша
доп.приходи в дан.декларация само.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

малко се омотах
чека, който се праща около 25 декември

Когато софтуерът на Google изчисли точната сума, която ти дължи пишеш фактурата в лева по фиксинга на БНБ в този момент.

примерно 1000$. - левова равностойност примерно тогава 1440лв.
Но чека се осребрява края на февруари - тогава курса е различен и е например 1400лв.
Как се процедира и това плащане за кога се води за 2010г или за 2011г.

Плащането се води, че е начислено на датата, която си написал на фактурата. Датата на получаване няма никакво значение при определянето на дължимите данъци. Затова трябва да имаш достатъчно пари в банковата сметка за да платиш данъците върху печалбата, която си начислил, но ще получиш след два месеца (чакаш пощите да доставят чека, после чакаш банката да го изпрати на другата банка и т.н.).

Това е особено неприятно когато фирмата ти е с малък капитал (примерно 2 лева). Познай как се плащат данъци с 2 лв капитал... Не че не става (взима се заем от управителя), но е някакъв кошмар счетоводното му оправяне; не съм сигурен дали няма да фалира фирмата по този начин...

А това, че курсът е неизгоден е за твоя сметка - така се прекарваш да плащаш данъци върху по-голяма сума от получената.

Разбира се това е мое тълкуване, което може и да е грешно. Да ме пита някой защо съм ги чел тези закони... Десетки часове на вятъра.

Когато минеш на евро няма да се прецакваш с валутните курсове. След като влезем в еврозоната съвсем няма да имаш проблеми с курса евро/лев, защото няма да има левове :)
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

при положение че съм задържал плащанията примерно на всеки 6 месеца, фактурите трябва да се издават когато заявя плащане нали така и регистрацията по ддс преди поне 7 дни преди това

П.п понеже за фирмите получаването е само с чек, чека може ли да е в евро ли е само в долари ?
 
Последно редактирано:
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Ти трябва да си вече на евро, ако си се съгласил с новия договор. Нали за това се писаха стотици мнения по форумите...

Най-добре питай за тези неща Иван Минков - той също ползва AdSense и освен това е счетоводител ;) Гледам, че си направил вече една тема там...
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

чакам да стане регистрацията на фирмата и затова питам, още не съм подал молбата. Може и да бъркам, но мисля четох , че чековете са в долари

а относно :
при положение че съм задържал плащанията примерно на всеки 6 месеца, фактурите трябва да се издават когато заявя плащане нали така и регистрацията по ддс преди поне 7 дни преди това
как стоят нещата
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Точно с тези срокове ми е много мътно...

След като изчетох голямо количество закони се отказах да правя българска фирма.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

За хората, които се интересуват - на 37-я ден, когато вече бях отписал напълно новата регистрация в Адсенс на името на фирмата ми, получих одобрение. В сайта на Гугъл пише, че до седмица се дава или отказва, но явно в Интернет времето тече с различна скорост. Аз мислех, че е по-бързо, а то било по-бавно...

Сега като е готов акаунтът с Гугъл, предстои по-интересното - НАП...
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Payment From:
VAT ID: IE 63 88047V
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland


Сега човекът, чието име ползвам за адсенс, трябва да се регистрира по ДДС и да плаща данъци върху него. Така ли?
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Данъци се плащат независимо кой изпраща парите (Google Inc USA или Google Ireland Ltd). ДДС-то се плаща от Google Ireland Ltd. - получателят на парите (т.е. доставчикът на услугата!) не дължи ДДС в собствената си страна.

Освен това, ако лицето не се е регистрирало като самоосигуряващ се преди първото плащане също може да е проблем.
 

Горе