Вече има уебмастър, подал молба в НАП

dmb

New Member
Днес ходих до НАП да питам за чл.97а (регистрацията по ДДС) във връзка с идеята ми да ползвам старата си неработеща фирма за AдСенс. Естествено не им казах това, а им казах, че ще извършвам облагаема доставка на рекламна услуга до друга страна-членка. Обясниха ми как става - не е сложно, няма нужда от счетоводител, и поддръжката е лесна. Но по-интересно е нещо друго. Дадоха ми пример за някакъв друг, който дошъл и се регистрирал за "нещо подобно на моето" във връзка с бизнес с Гугъл Ирландия. Дори ми показаха записа на заявката му в системата. Забравих му името, но обективният факт е, че вече има някой тръгнал към НАП. При това се е регистрирал като частно лице, а не като фирма.

Иначе регистрацията е проста - една декларация, едно представяне на дейността на фирмата, оборотна ведомост за 12 месеца (това за частно лице сигурно го няма), и това е. Изрично попитах има ли нужда от счетоводител или договор със счетоводна фирма, и ми казаха "Не".

Между впрочем, вече повече от седмица нямам нито потвърждение, нито отказ от Гугъл, за новия ми акаунт, който направих на името на фирмата. Някой има ли идея защо се мотат...
 
Последно редактирано:
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Регистрация по ДДС не трябва ли?
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

По принцип Google доста развалиха качеството на поддръжката последно време. Когато започваха да набират популярност в България отговаряха бързо - имам няколко отговора по електронната поща. Обаче последно време изобщо не отговарят.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Регистрация по ДДС не трябва ли?

Точно за тази регистрация става въпрос.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Дадоха ми пример за някакъв друг, който дошъл и се регистрирал за "нещо подобно на моето" във връзка с бизнес с Гугъл Ирландия.

Всякакви ги има. Не им издържат нервите и почват с консултациите директно при бирниците. Нито плащачът разбира чий го крепи там, нито данъчните разбират за чий им се е изтърсил, ама си е шоу.

Дори ми показаха записа на заявката му в системата. Забравих му името.

Ако не го беше забравил, то 'името" можеше да се стегне и да ги опука до девето коляно.
 
От: От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Всякакви ги има. Не им издържат нервите и почват с консултациите директно при бирниците. Нито плащачът разбира чий го крепи там, нито данъчните разбират за чий им се е изтърсил, ама си е шоу.
А аз мога ли да попитам, така международно (по ирландски), за какво ходят хората там, като никой не знае по кой закон е, какво се плаща и защо е нужно, както и какви са лесните начини....няма такова нещо.

Седят хората там и никой не знае нищо - колко типично за тук. Искат пари, а пък не мога да ти обяснят защо ти ги взимат. :)


Ако не го беше забравил, то 'името" можеше да се стегне и да ги опука до девето коляно.
Това ми звъчи като филм на ужасите....никой не знае нищо, само се знае, че някой ще горне. :) Ебати цирка, баце.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Така като чета тази тема и ми се струва работата малко "гузен негонен бяга". :)
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Само един ли ? След такава кампания би трябвало да са повече.:)
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Вероятно са повече от един. Обаче ще има и такива, които ще се отказват от AdSense за да не се занимават с глупости.

Регистрацията е най-малкия проблем. Я си представете, че излезе реклама в нечий сайт "Buy Dietary Supplement Online / Only $99.99 per bottle / pay with credit card / www.buydietarysupplement.com". Това може да се тълкува "предлагане на ... чрез сключване на договор от разстояние" и ако КЗП научат ще ****** уебмастера (след като от НАП вече са го *******). Последното го казвам напълно сериозно и не е мое мнение - това го казва адвокат.
 
Последно редактирано:
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Обаче ще има и такива, които ще се отказват от AdSense за да не се занимават с глупости.

аз натам вървя май..

ми се струва работата малко "гузен негонен бяга".

с какво толкова сме гузни?!
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Абе я не се сдухвайте.....как така ще се откажат хората от парите си, защото държавата е решила да ги цака. В случай, че не се знае, тя ще продължава да ги цака.

Ако им се дадете сега, независимо за каква сума става дума, ще го направите и в бъдеще. Така, че продължавайте да си печелите, а простотията и това как да се вземат парите го оставете на държавата. Все пак ако тя не може да го измисли така, че да е лесно за всеки да си плаща ДДС-ти и данъците, мисля си, че проблема е в тях. Извинявам се за логичното мислене, но в магазина като ти взимат парите, не те мотаят и не ти обясняват неща, които и те не разбират. Просто ти взимат парите и ти си доволен (доколкото можеш де). Другото е абсолютни глупости. Не печеля така, но грам не се виждам да отида в НАП и да им слушам глупостите. :) Защото загубеното време от мен си е само за мен...а те гнидите си седят там и отчитат дейност, за което им плащат. Един е отишъл, това не ви ли говори нещо. :)

На хората не им се занимава с лайнарщини. И са в правото си. А и отказват хората от това да вкарват пари в скапаната държава. Сега пак ще разчитаме на: скъпия ни вече туризъм и .... еми май това остана. :) Аааа и парите които идват от чижбина, изпращани от роднини и близки. ебати яката икономика имаме, а? :) Аз апелирам да не се отказвате....намерете начин. Не, че нещо, но ми е много гадно, когато виждам някой да сдухва нещо хубаво, а то тук не остана много такова.

П.П: Някои отиде ли, или ще ходи ли на кърса им за ДДС-то. Онази простотия, която измислиха.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Мен ми е по-интересно, как така да ти показват данни на друг човек? Това си е чиста проба престъпление.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Ами може и да не е престъпление, но е най-малкото административно нарушение. Човекът се опита да ми обясни, че разбира за какво му говоря и ми показа записа. Сигурно утре като си регна фирмата, и нея ще я покажат на някой.

Но аз имам сериозен проблем, защото новата ми регистрация в АдСенс на името на фирмата, вече 8 ден е без отговор Да или Не. Реално нищо не мога да направя, ако не ми одобрят фирмата.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Колко време отнема прегледът на молбата ми?

След като изпратите молбата си за участие в AdSense и потвърдите имейл адреса си, преглеждането й от нашите специалисти обикновено отнема от два до три дни. При все това и в зависимост от броя на молбите, които получаваме, това може да отнеме седмица или повече.

След като приключим с прегледа, ще Ви изпратим имейл с данни за състоянието на молбата Ви.

Накратко: ще отнеме повече...

Аз затова спрях да си поддържам сайтовете за AdSense - няма предвидимост в действията им (могат по всяко време да кажат, че не са доволни от нещо и да изтрият акаунта например).
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Накратко: ще отнеме повече...

Аз затова спрях да си поддържам сайтовете за AdSense - няма предвидимост в действията им (могат по всяко време да кажат, че не са доволни от нещо и да изтрият акаунта например).

Странно защо аз нямам никакви проблеми с ads3ns3 и никога не съм имал, всичко е наред и дори са ми отговаряли :)
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

И на мен са ми отговаряли, обаче през 2007-ма и 2008-ма година. Тази година не съм получавал отговори от тях. Може да са намалили персонала заради "кризата"...
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Аз проблеми с тях не съм имал, но ги спрях най-вече заради усложненията, които се получиха и заради това, че много намаляха печалбите. Последната година беше средно 2ст на клик, което никак не е добре.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Много е важно, ако някой от вас е приел договора с Ирландия и вече е получил плащане за м.февруари от кой адрес е изпратено ?
Ако продължава да е от Google inc и адреса, както си го знаем се получава разминаване, че с един имаш договор, а друг ти плаща.
Разбирате ми идеята, нали, че не договора, а източника на плащането е официален документ, който се прилага и във фирменото счетоводство.
Между другото някой колега тук беше писал, че отдавна договорите са към Ирландия, на което аз лично не съм обръщал внимание.
Тези неща трябва да се уточнят, за да не влезем случайно в друг филм.
Изчакайте за сега и много моля, ако има колега с такова плащане да сподели адреса на изпращача !
 
Последно редактирано:
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

Google Inc изпраща парите, които Google Ireland дължи. Малко е смахнато, обаче така са решили да го правят. Виж някъде в тази или друга тема беше обсъден вече този въпрос.
 
От: Вече има уебмастър, подал молба в НАП

А как се обяснява в НАП, че с един имаш договор, а друг ти плаща ?
Дайте коз в коя тема сте го обсъждали този въпрос, ако знаете заглавието, моля ви.
 

Горе