Вземи 20 лв с регистрация в Revolut

Не знам кой е прав в случая, но наскоро Карбовски изрева, че са му блокирали донациите от зрители с искане ''да си докаже доходите'' - за револют ставаше въпрос.

От друга страна имам познати, които ползват системата и нямат оплаквания. Аз съм на нея от около месец, ама сега яко се спекох. :(
най добрия и безплатен вариант е да си изкараш напълно безплатно iCard , в краен случай Wise . При положение , че си членка на този форум 9 години да не си проучила коя система е най добра и сигурна е малко ... незнам как да го кажа....
 
При положение , че си членка на този форум 9 години да не си проучила коя система е най добра и сигурна е малко ... незнам как да го кажа....
Тя е членка, ама повечето време го отделя за проучване на членовете, не на системите.
 
Тя е членка, ама повечето време го отделя за проучване на членовете, не на системите.
ама то няма нищо лошо в това :) Русо гладно НЕМА !
 
Дори си нямаш идея колко блокирани акаунта има заради извинението " доказване на доход"
Именно, и един от блокираните от времето когато прохождаха бях аз. Няколко пъти се опитвах да ги питам поне каква е причината да ме блокират, но не ми отговориха на тоя въпрос. Точно преди това си бях изтеглил всичко от там и не загубих нищо, тъй че ми е все едно. По същото време в техния twitter имаше купища оплаквания от други блокирани. Отношението им към клиентите е "Дайте ни данните си, дайте ни парите си, пък ние ще решим какво да правим с тях".

Знам 1-2 приятели дето ги ползват и досега не са се оплаквали, но за мен Revolut е бомба със закъснител и очаквам момента в който ще изгърмят доста шумно. Дори ей тия неща от типа "Поканете приятел и ще получите X пари" за мен са red flags.
 
Револют понякога блокират преводи, но не е много трудно да се докаже произходът на средствата, тъй като подходът им е сравнително логичен и отговарят бързо. След като това се направи, обикновено повече при плащания от/към същата банкова сметка не блокират. Тоест проблемът с блокиранията за 99% от хората, които искат да плащат с картата в магазина и да прехвърлят пари от/до няколко банкови сметки, е само в началото - ще минат 1-2 процедури по доказване на произход на средства и оттам нататък няма да имат никакви проблеми.

Подозирам, че проблемът при хората, които получават дарения, е, че получават преводи от много на брой сметки за кратък период от време, което е червена лампа за пране на пари. Но би трябвало от Револют да имат процедура по освобождаване и на такива средства и последващо неблокиране, ако титулярът има желание да съдейства, разбира се.
 
Именно, и един от блокираните от времето когато прохождаха бях аз. Няколко пъти се опитвах да ги питам поне каква е причината да ме блокират, но не ми отговориха на тоя въпрос. Точно преди това си бях изтеглил всичко от там и не загубих нищо, тъй че ми е все едно. По същото време в техния twitter имаше купища оплаквания от други блокирани. Отношението им към клиентите е "Дайте ни данните си, дайте ни парите си, пък ние ще решим какво да правим с тях".

Знам 1-2 приятели дето ги ползват и досега не са се оплаквали, но за мен Revolut е бомба със закъснител и очаквам момента в който ще изгърмят доста шумно. Дори ей тия неща от типа "Поканете приятел и ще получите X пари" за мен са red flags.
точно за това говоря , ама не ме слушат
 
да се докаже произходът на средствата
С какво право искат да им доказваш произход на доход. Техен клиент праща на друг техен клиент една сума пари - какъв е проблемът. Може да ми е роднина и да ми праща да си купя нещо за рождения ден. За какво да доказвам каквото и да е?
 
С какво право искат да им доказваш произход на доход. Техен клиент праща на друг техен клиент една сума пари - какъв е проблемът. Може да ми е роднина и да ми праща да си купя нещо за рождения ден. За какво да доказвам каквото и да е?
ама ти и от собствената си сметка в БГ банка да пратиш пари в револют сметката си пак може да ти я блокират. Случвало се е
 
С какво право искат да им доказваш произход на доход. Техен клиент праща на друг техен клиент една сума пари - какъв е проблемът. Може да ми е роднина и да ми праща да си купя нещо за рождения ден. За какво да доказвам каквото и да е?
Блокирането е автоматично от простоват алгоритъм, който обикновено реагира при получени много на брой, големи като сума или съмнителни като източник преводи, но понякога и видимо без конкретна причина. След блокирането обстоятелствата вече се коментират с техен служител, който преценя какво да направи.
 
Револют е може би най несигурния финтех картов оператор. Дори си нямаш идея колко блокирани акаунта има заради извинението " доказване на доход" Блокират ти сумата по превода в Револют и не ги интересува имаш ли други пари за живеене или не. Освен това имаш портфейл с крипто валути , ама някъде да си виждал хаш адреса на портфейла на тези крипто? Има ги само виртуално като някакъв токен уж. Реално в портфейла си купуваш от Револют примерно Биткойн и си мислиш ,мче имаш Биткойн, реално го нямаш защото нямаш адрес на портфейла който може да го провериш в чекинга на блокчейн мрежата. Да не говорим , че собствениците на Револют са Поляци... те са по големи измамници от Българите и Румънците взети заедно. Мога цяла статия да напиша на тема Револют и защо НЕ трябва да им се доверявате.
Аз ползвам от доста време револют и никога не съм имал проблеми, нито някой мой познат, но все пак не вкарваме там огромни суми, а колкото да има за разни плащания. За криптовалутите съм съгласен - там няма никакви криптовалути, а само една цифра, която се променя според цената на съответната валута. Не можеш да направиш нищо друго с нея, освен да я пратиш на някой друг в револют или да я конвертираш във фиатна валута.
 
За нандито - има си българска група във фейса за револют, постоянно някой е изгорял при уж сигурни преводи, възстановяват средстава по блокирани акаунти, ама след месеци. Един конкретен случай някакъв от тук иска нещо да купи от запад, превежда през револют и хоп, блокират му сметката и след 3-4 месеца и постоянни разговори със съпорта му отблокират. Ама човека губи сделката, губи нерви и време и тн.
Революта става за някакви дребни транзакции, да си делкате сметките с приятели и такива щуротии. За някакъв по-сериозен бизнес бегай далече от тях.
 
  • Like
Реакции: Vbb

Горе