Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

dalasweb

Well-Known Member
за да избегнеш данъците на НАП.Просто регваш адсенса на някой твой роднина или познат в чужбина ,а там данъзи за таквиз неща не вземат.В испания до 8к евро а в Англия до 20к евро никой си те не бара.:)
Да вземем например че си студент или ученик искаш да си изкараш някой лев но те убиват ти желанието да имаш фирма по ддс и т.н
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

И как точно ще си изтеглиш парите ?
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Как как?!
Намираш познат или роднина ,който има фирма в европата -обикновено всеки си е направил фирма за да бачка легално там -та на негово име регваш всичко.Хем е законно!Щотоо там има подпомагане на малкия бизнес а не да го морят с дан ъци преди да си е вързал колана.
Бачкаш си оттук кинтите идват тук ,но се отчитат в друга данъна декларация!
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Трудно ще накарам познат с бизнес в чужбина да се занимава с моите пикливи 200-300 евро. Пък и той да ми ги изтегли , да ми ги прати с Wester Union или Мъниграм пак сумати такси. Няма смисъл за малки суми. Ако сумите са големи пък по-добре да си платиш данъците тук от колкото да разчиташ и да занимаваш други хора.
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Тук не говориме за пикливите 200-300 евро ,а че трябва да си плащаш осигуровките дори и да нямаш печалба.Как ти се вижда?Значи си ученик ,студент или работиш на договор- отделно ще трябва да се осигуряваш и то на 420 лв заплата я смятай колко са ,та после ще даваш ,ако имаш щечалба
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Аз няма какво да ги смятам , отдавна съм се отказал от адсенс.

Офтопик: За студентите има толкова по-важни неща_1_20120127_1513810322.jpg
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Аз няма какво да ги смятам , отдавна съм се отказал от адсенс.

Офтопик: За студентите има толкова по-важни неща
но за тез неща трябват money!
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

По-добре си намери познат в България с фирма и пак няма да плащаш осигуровки, само данък печалба.
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

По-добре си намери познат в България с фирма и пак няма да плащаш осигуровки, само данък печалба.
верно бе само дето в чужбина и данък печалба няма да платя ,защото съм освободен при 8 хиляди в спейн:)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Има и друг вариант. Теглиш си ги парите в България, без да плащаш нищо и си свиркаш. Парите, които би трябвало да плащаш за данъци, си ги отделяш настрана, в така наречения от теб фонд "Евентуална глоба". Като събереш 10к (толкова е максималната глоба, до колкото разбрах от един колега във форума) в тоя фонд можеш вече да си харчиш спокойно всичките бъдещи пари от адсенс, без да заделяш нищо. И понеже аз още не знам да има глобен българин заради адсенс, си мисля, че най-вероятно фонда ще можеш да си го ползваш след време и за пенсионен.

Това разбира се не е правен (или какъвто и да било друг) съвет . Дори не знам аз ли го написах това... или може би съм го сънувал...
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Окей, тука следват няколко въпроса:
8к на месец в Спейн или годишно ? Предполагам месечно, но все пак е редно да се спомене.
Колко струва в Спейн да си отвориш фирма, каква й е поддръжката и т.н. въпроси, свързани с фирмата. Да, знам, че тук се говори за познати, които ВЕЧЕ имат фирма, но нека поговорим и за познати БЕЗ фирма към текущия момент. И как така няма да се плащат данък печалба до 8к , хазната от работещите и тези с фирми над 8к ли се издържа ? Не, че биха я напълнили кой-знае колко тези под 8к, но не смятам, че са малко. Как се процедира със счетоводство, колко е то и все такива въпроси пак към поддръжката ?
С USA фирма как стоят нещата ? Или трябва да е в Европата-голЕма... ?
С БГ фирма по ДДС, що все си мислят, че има и малка далавера там, ама само си мисля към момента... То няма как да няма де, колко вече ги хващат по източени ДДС-та, а колко не са хванати, само те си знаят...
soyo, мога ли да попитам, след като си се отказал от AdSense, към какво си се ориентирал ? И по-добра възвръщаемост ли има от тези 200-300Е ?
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

в Англия до 20к евро никой си те не бара.:)
щом казваш че в УК е толкова( аз не знам колко е), но ако предположим че е толкова колкото казваш изобщо не ти трябва да вземаш парите върху друг, просто отиваш там вадиш си една тяхна шофьорска книжка струвате 54 GBP (твоята е пращат в БГ ), за адрес ще посочиш адреса на някой твой познат квартирата в УК защото го вписват в шофьорска книжка и нататък после процедурата е ясна :D ако знаеш и колко други предимства има тая УК шофьорска книжка но това вече е друга приказка
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Подкрепям колегата с познат с фирма в БГ. То в испания няма данък ама тък е само 10% + данък дивидент да изкараш парите от фирмата после.
Не е чак толкоз зле, а и всичко ти е в БГ и няма проблем с разни преводи и тем подобни.
Имайте предвид, че ако почнеш да получаваш големи суми през western union, но не от google то данъчните пак могат да ти кацнат и да те попитат какво става бе артик?
Още нещо - в крайна сметка тези пари по схемата с познатия никога няма да бъдат формално/документално 'твои'.

Но все пак не се говори за космически суми може би е по-добре да се ползва схемата на колегата дето си трайкаш и си получаваш паричките от Г
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

ДОСЕГА НЯМА НИТО ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО Е ГЛОБЕН ЗАРАДИ АДСЕНС, НАБИЙТЕ СИ ГО В ГЛАВИЧКИТЕ, ЗАЩОТО ДОСТА ГЛУПЦИ ПОВЯРВАХА НА ДОБРАТА КАМПАНИЯ В ИНТЕРНЕТ НА НАП, ДА УПЛАШАТ НАРОДА И ТЕ ХУКНАХА КАТО ОВЧИЦИ ДА ДЕКЛАРИРАТ ПО 100 , 200 ЛЕВА ДОХОДИ :lol:


ЩЕ ГО ПОВТОРЯ ПАК - НЯМА НИТО ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО Е ГЛОБЕН ОТ НАП ЗАРАДИ АДСЕНС, НИТО ПЪК ЩЕ ИМА ТАКЪВ.


@HappySlacker е един от виновниците да уплаши доста народ и да ги прекара да декларират доходи, всеки помни великите му теми, как щели едва ли не да КОЛЯТ И БЕСЯТ всички които вземали по някой лев от НАП.

 
От: От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

ДОСЕГА НЯМА НИТО ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО Е ГЛОБЕН ЗАРАДИ АДСЕНС, НАБИЙТЕ СИ ГО В ГЛАВИЧКИТЕ, ЗАЩОТО ДОСТА ГЛУПЦИ ПОВЯРВАХА НА ДОБРАТА КАМПАНИЯ В ИНТЕРНЕТ НА НАП, ДА УПЛАШАТ НАРОДА И ТЕ ХУКНАХА КАТО ОВЧИЦИ ДА ДЕКЛАРИРАТ ПО 100 , 200 ЛЕВА ДОХОДИ :lol:


ЩЕ ГО ПОВТОРЯ ПАК - НЯМА НИТО ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО Е ГЛОБЕН ОТ НАП ЗАРАДИ АДСЕНС, НИТО ПЪК ЩЕ ИМА ТАКЪВ.


@HappySlacker е един от виновниците да уплаши доста народ и да ги прекара да декларират доходи, всеки помни великите му теми, как щели едва ли не да КОЛЯТ И БЕСЯТ всички които вземали по някой лев от НАП.


Май има много вярно в казаното от теб
 
Последно редактирано:
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Поста ми беще свързан ,как на еб.т от НАП.
Значи всеки работи на няколко места, за да изкара пари.И вечер ,като се прибера у дома почва с афф и адценс,но трябва да си регне фирма да плаща осигуровки и после печалби.Та даречем въпросния печели по 300лв на месец.И ко трябва да ги даде на НАП не става!Трябва да се подпомага дребния бизнес !но както каза @аланфорт няма никой глобен.Та вече съм спокоен да не ми вземат лефчетата от нап:)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

To проблема е че трябва и рег. по ДДС, не само до осигорвки и фирмата като в е БГ и тя ще тряба си има такава рег, така че нещата не са такива както ги представяте.

А това щях питам Алан ме изпревари, някой да знае за човек хванат от НАП, а и глобичаката няма да е само до неплатеите осигоровки и данъци а по голема, но др бира е това
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Всичките неща които са изписани в този форум по отношение на АДСЕНС И НАП са плод на въображение или размисли върху неясните БЪЛГАРСКИ закони. Пуснал съм запитване до НАП и чакам отговор. Междувременно питах и в клона на НАП-Враца - те нищо не знаят горките. Посъветвах се и със счетоводител ( и то добър) и ми каза, че няма такива регистрации по ЗДДС и подобни.Само декларация за допълнителни доходи. Всеки може да си пусне запитване на сайта на НАП, а аз като получа отговор ще го оповестя тук ! :)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Всичките неща които са изписани в този форум по отношение на АДСЕНС И НАП са плод на въображение или размисли върху неясните БЪЛГАРСКИ закони. Пуснал съм запитване до НАП и чакам отговор. Междувременно питах и в клона на НАП-Враца - те нищо не знаят горките. Посъветвах се и със счетоводител ( и то добър) и ми каза, че няма такива регистрации по ЗДДС и подобни.Само декларация за допълнителни доходи. Всеки може да си пусне запитване на сайта на НАП, а аз като получа отговор ще го оповестя тук ! :)

Ти сега да не ги светнеш какво става, може и някой друг урок да им пуснеш в местния НАП :lol:
 

Горе