Виваком мобилни услуги - некоректни

lz1nud

Active Member
Днес получавам СМС че след 50МБ ми се изчерпва трафика за интернет на максимална скорост и ако не отговоря с СМС с текс "стоп", автоматично ще ми добавят 100мб за 1лв.

Изпратих жалба в комисията за зашита на потребителя, да видим дали ще има ефект.
 

Прикачени файлове

  • 20190309_145605_resize.jpg
    20190309_145605_resize.jpg
    725.8 KB · Преглеждания: 34
Некоректното е че ти трябва да отговориш на СМС-а, за да не те таксуват допълнително, по-логично е да е обратното. Отделно че отговора го пращаш на друг номер, различен от този на който четеш съобщението.
 
То да беше само във Виваком проблема. И на другите и е същата помия. Еднакви са всичките , гледат да те хлъзнат с колкото пари могат, важното за тях е да подпишеш договор, обикновено 2 годинки.

Аз съм на друг оператор и няколко дни подред ми звъняха и нахалстваха да си преподписвам договора за още 2 години и искат да си дам съгласието по телефона, убеждават ме, че това било достатъчно :). На всичкото отгоре и лъжат като дърти цигани, нещастници мръсни. Казват ми, че, ако не го продължа таксата ми се вдига, а ще използвам същият пакет за разговори и интернет и затова за тези повечето пари щели да ми дадат 19 000 МБ интернет, демек ще ги плащам тея пари, не може да остана на 25 лв, 31 лв стават така или иначе. То добре ама договора ми изтича октомври месец. А те ми звъняха февруари. Явно ме мислят за балък, че незнам кога ми свършва договора. Казах им, че са мошеници и повече не ме потърсиха.

Преди да мина към тия олигофрени пак, бях на БоБ, по-малката им фирма, 15 лв такса на месец без договор, месец за месец и то в продължение на много години. Еми махнаха ги, направиха всичко, че да минеш на договор, спряха роуминга на БоБ и така нататък.

От доста години на Глобул ( Теленор сега) не съм бил. Чудя се дали да не ги пробвам тях пак, то е ясно, че ще се въртиме между тия 3те оператора.
 
Хората по магазините им имат таргети, печелят яко бонуси като мамят клиентите на компанията. Виждал съм какво ли не, като се почне от телефонен тормоз по списък с клиенти до премълчаване на подаръци и бонуси към програми, които после си прибират, та до фиктивни карти и договори с фалшиви подписи за да си хване бройката за месеца...
 
То да беше само във Виваком проблема. И на другите и е същата помия. Еднакви са всичките , гледат да те хлъзнат с колкото пари могат, важното за тях е да подпишеш договор, обикновено 2 годинки.

Аз съм на друг оператор и няколко дни подред ми звъняха и нахалстваха да си преподписвам договора за още 2 години и искат да си дам съгласието по телефона, убеждават ме, че това било достатъчно :). На всичкото отгоре и лъжат като дърти цигани, нещастници мръсни. Казват ми, че, ако не го продължа таксата ми се вдига, а ще използвам същият пакет за разговори и интернет и затова за тези повечето пари щели да ми дадат 19 000 МБ интернет, демек ще ги плащам тея пари, не може да остана на 25 лв, 31 лв стават така или иначе. То добре ама договора ми изтича октомври месец. А те ми звъняха февруари. Явно ме мислят за балък, че незнам кога ми свършва договора. Казах им, че са мошеници и повече не ме потърсиха.

Преди да мина към тия олигофрени пак, бях на БоБ, по-малката им фирма, 15 лв такса на месец без договор, месец за месец и то в продължение на много години. Еми махнаха ги, направиха всичко, че да минеш на договор, спряха роуминга на БоБ и така нататък.

От доста години на Глобул ( Теленор сега) не съм бил. Чудя се дали да не ги пробвам тях пак, то е ясно, че ще се въртиме между тия 3те оператора.
Явно е практика на А1(Мтел) да лъжат за срока на договора. На мен два пъти ми пращат договори по Спиди и два пъти им ги връщам след като съм проверил, че лъжат за срока. Пращат 7-8 месеца по рано. Може и самите служители да го правят на своя глава, с мълчаливото съгласие на компанията си, де.
Пълни боклуци!
 
То да беше само във Виваком проблема. И на другите и е същата помия. Еднакви са всичките , гледат да те хлъзнат с колкото пари могат, важното за тях е да подпишеш договор, обикновено 2 годинки.

Аз съм на друг оператор и няколко дни подред ми звъняха и нахалстваха да си преподписвам договора за още 2 години и искат да си дам съгласието по телефона, убеждават ме, че това било достатъчно :). На всичкото отгоре и лъжат като дърти цигани, нещастници мръсни. Казват ми, че, ако не го продължа таксата ми се вдига, а ще използвам същият пакет за разговори и интернет и затова за тези повечето пари щели да ми дадат 19 000 МБ интернет, демек ще ги плащам тея пари, не може да остана на 25 лв, 31 лв стават така или иначе. То добре ама договора ми изтича октомври месец. А те ми звъняха февруари. Явно ме мислят за балък, че незнам кога ми свършва договора. Казах им, че са мошеници и повече не ме потърсиха.

Преди да мина към тия олигофрени пак, бях на БоБ, по-малката им фирма, 15 лв такса на месец без договор, месец за месец и то в продължение на много години. Еми махнаха ги, направиха всичко, че да минеш на договор, спряха роуминга на БоБ и така нататък.

От доста години на Глобул ( Теленор сега) не съм бил. Чудя се дали да не ги пробвам тях пак, то е ясно, че ще се въртиме между тия 3те оператора.
От вече 5-6 години не съм абонат на Ментел и много се радвам. Тия са абсолютни измамници, пълни боклуци. Махнах се като имаха онзи проблем с обърканите сметки.

Минах на Теленор и да ти кажа съм по-доволен. Вярно е, всички са боклуци, но не съм се чувствал измамен. При ментел си направих служебна карта, защото предлагаха много по-добри условия и веднага се почнаха номерата, и то при условие че съм подготвен за техните номера. Овцата на касата не ми каза за допълните услуги, които трябва да се плащат, докато не подписах договора. Накрая го печата пак, докато се научи да ги казва тия неща. Стана ѝ тъпо, видно беше, но се радва, да я блъсне кола дано.

При теленор ходих да преподписвам и в нас си проверих офертите в сайта им. Избрах си една която ме устройва. На мен ми е нужен интернет около 5 ГБ ( работя от офис, имам wifi, не цъкам игри и подобни, така че рядко го хабя този нет ) + неограничени минути. И отивам там, тази почна да ме сваля, говорихме си 30тина минути, то не бяха почивки и прочее, беше много забавно. И накрая ми направя страшна оферта, само за мене. За 31 лв 15ли колко ГБ интернет и други неща. И аз викам - виж какво, не ми трябва толкова висок план, дай ми плана за 25 лв и да си ходя. Сопна се и повече не ми проговори :D
Кой знае какви балъци ходят там и им минават номерата при тях.

Но като им спрях смс рекламите, никакъв друг проблем не съм имал с тях. Доволен съм от обслужването, обхвата, качеството на услугите. Даже ми стана кофти, че ги продадоха, бяха единствения свестен оператор по нашите ширини. Но ментел никога. Пари да ми дават да ги използвам, няма да се прехвърля на тях. Най-долните мастии са тези гнусни измамници. За тях само лошо или нищо !
 
Минах на Теленор и да ти кажа съм по-доволен. Вярно е, всички са боклуци, но не съм се чувствал измамен.
Дано дълго да е така. Че май при всички е въпрос на време да ти се случи случка.
 
Некоректното е че ти трябва да отговориш на СМС-а, за да не те таксуват допълнително, по-логично е да е обратното. Отделно че отговора го пращаш на друг номер, различен от този на който четеш съобщението.

Далеч съм от мисълта да защитавам някой мобилен оператор, но специално за тези допълнителни пакети не мисля, че нарушават по някакъв начин общите им условия. Няма нищо общо с договора - това е допълнителна услуга, която може да се спре по всяко време.

http://data.vivacom.bg
 
Сега говорих с оператор. Извинявам се... При някои услугата е кауза от договора. При мен е само допълнителна такава...
 
И аз викам - виж какво, не ми трябва толкова висок план, дай ми плана за 25 лв и да си ходя.

То и 25 лв не ти трябва. Намерих инфо какъв е средния приход от един потребител:
- през 2012 за Globul е 14.90 - https://www.mediapool.bg/m-tel-i-globul-sas-sviti-pechalbi-prez-2011-g-news189934.html
- през 2018 е 14.20 - https://www.mediapool.bg/mtel-i-tel...i-i-pechalbi-za-trimesechieto-news278362.html

За доста години прихода само е спаднал. А има инфлация и цените на всичко се вдигат. Така че 25 лв си е направо бизнес класа :)
 

Горе