Вижте колко струва сайтът ви

mimzim

New Member
Съвсем случайно попаднах на един сайт,но не ми се търси тук дали някой вече го е споделял, така че направо го пиша. http://valuethewebsite.com/, който оценява вашия сайт. Изглежда интересно. Реална ли е оценката според вас?
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

в интерес на истината има множество подобни, имаше период,когато беше нещо като мода да си кичиш сайта с подобни "оценки",предимството на подобен род тулове е в общи линии единствено сбора от статистически данни на едно място
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

Мхм в единия сайт ми изкара 900 $ в другия 4200 $ ;d Много нереални суми.
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

ама голям кеф да си проверяваш и да смяташ с елката :)
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

Лелей, много богат сайт имам бе :twisted:

Estimated Worth: $1,370 USD
Income Per Day:
$2 USD
Daily Pageviews: 110
Alexa Rank:
# 1,343,094
Compete Rank:
# N/A
Domain Name: http://play-us.com
Length: 7 characters
Age:
0 years 35 days
Dmoz Listing:
Yes
Yahoo Listing:
No
Character Encoding:
UTF-8
Links In:
167
Links Out:
6

Само дето не разбрах, защо имам 6 Out Линкс, и 167 in линкс, ама тва е друг въпрос.
Продавам го за 1.3к долара, ако някой иска да ми го купи да пише :D..

А в другия сайт "freesiteinfo" ми го оцениха за 3,733$.. и за толкова го продавам, ако има навитаци ЛС :lol:
 
От: От: Вижте колко струва сайтът ви

Мен цифрите у тоя сайт ме устройват. Само трябва да намеря някой пишман предприемач от тук да се върже на далаверата :D
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

мой да са спазарим... ако има екстри към сайтя...
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

Поне за моите сайтове информацията, която изведе е била актуална към то преди 2 години, така че и тя не е много ценна. Отделно дето на единя пишеше " Last Updated Dec 31, 1969 @ 7:00pm , тогава съм бил някъде към 4 годишен, ама явно от малък му разбирам на интернета.
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

иекстра! С амоун ше се спазарим...някакси, само ще трябва да ъпдейтна екстрите :)

А за инфото от 1969 год...просто цъкаш отстрани и то ти изкарва в реално време. Абе бива за развлечение (макар и някакво мазохистично).
 
Проблема на всичките тези сайтове е, че оценката е необоснована. Защо - ползва се метод за оценка, който не е подходящ за всички случаи. Проблемите идват от следните неща:
1) Обикновено статистиката за посещенията се базира на даден уеб-тоол (тоолбара му), което означава сайтове като алекса, куанткаст и т.н., което се сещате, че няма как да извади правилни резултати, защото на мой сайт който на ден има 270 000 преглеждания на страници, тези инструменти ми показват, че има 1200.
2) Оценката се гради на база дневни/месечни приходи, но пък от там идват следните проблеми.
2.1) Оценката е на база приет среден CTR, което не може да се отнася за всички сайтове, защото имам един който има 100 посещения дневно, а изкарва колкото такъв с 1000 посещения, че и повече. Разликата е заради това, че единия има CTR 8.5, а другия 0.68. Иначе казано - как си разположил рекламите е от голямо значение.
2.2) Оценката е на база приета средна стойност на клик, а в някои ниши, поне на мен ми се е случвало да имам един клик за 7 евро, а друг за 4 цента.

Като цяло, това може да се ползва, само за да се похвалиш пред някой твой приятел (ако си на 14-15 годишна възраст), че даден твой сайт е оценен на 129873916$, нищо повече :) Е от мен да мине и от единия беклинк който получаваш, ама той не е от голямо значение при толкова много проверени сайтове и съответно огромен брой изходящи от самият домейн.
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

Тихо бе. Не спами на хората темите, че ше ядеш репи.
 
От: От: Вижте колко струва сайтът ви

Мен цифрите у тоя сайт ме устройват. Само трябва да намеря някой пишман предприемач от тук да се върже на далаверата :D

ЕВАЛА!!!
Така се печели уважение към съфорумниците и ГОЛЯМА репутация.
 
От: От: Вижте колко струва сайтът ви

Спецназ-БГ :
$8,627 USD

И дневно го разглеждали 34 човек ахахах :D
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

demotivirai.me - $10,810 USD
Ибре курорте :D
 
От: Вижте колко струва сайтът ви

Сайт който ми печели по 10 лева на ден с 500 посещения го оцени на 6000 долара, а сайт печелещ по 8-9 евро с 200 посещения на 182 долара, куул.
@ktomov, прав си, ама много, един сайт със статии печели доста повече от сайт с безплатни мелодии :D. Тук пиша за AdSense от личен опит...
иначе сайтове като http://websitegrader.com/ са ми помогнали много :).
 

Горе