Виртуални машини за всеки

tomhafner

Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Здравейте приятели,
от доста време не бях влизал във форума, но ето ме отново. Искам да споделя услугата която решихме да предлагаме с един колега, а именно - виртуални машини.
Който се интересува от темата може да погледне ТУК !
 
От: Виртуални машини за всеки

Прав си колега, просто нямах търпение и може би съм избързал с публикуването :) До утре ще гледам да кача общите условия. Относно оборудването имаме тук една стая с сървъри и решихме да им намерим място като виртуални машини :) Мрежата е изградена зад Cisco ASA5505 Firewall, зад него стоят няколко сървъра всеки с параметри
2x16/32 Intel Xeon w559 3.33Ghz
48 RAM DDR3
16TB HDD RAID 5
Оборудването е базирано в гр.Дупница, като за правилното му функциониране помагат и 2 оптични интернета от по 50Mbps и UPS-и които не позволяват сървърите да останат без ток за 24часа. Общо взето е това. Идеята ми беше да предоставяме виртуални машини на училищата за да не се тормозят децата със старите им компютри, но директорите предпочитат да дадат бюджета за обзавеждане на кабинетите си отколкото за такива неща :)
Поздрави!
 
От: Виртуални машини за всеки

Прав си колега, просто нямах търпение и може би съм избързал с публикуването :) До утре ще гледам да кача общите условия. Относно оборудването имаме тук една стая с сървъри и решихме да им намерим място като виртуални машини :) Мрежата е изградена зад Cisco ASA5505 Firewall, зад него стоят няколко сървъра всеки с параметри
2x16/32 Intel Xeon w559 3.33Ghz
48 RAM DDR3
16TB HDD RAID 5
Оборудването е базирано в гр.Дупница, като за правилното му функциониране помагат и 2 оптични интернета от по 50Mbps и UPS-и които не позволяват сървърите да останат без ток за 24часа. Общо взето е това. Идеята ми беше да предоставяме виртуални машини на училищата за да не се тормозят децата със старите им компютри, но директорите предпочитат да дадат бюджета за обзавеждане на кабинетите си отколкото за такива неща :)
Поздрави!

За училищата, ние също сме се опитвали да го правим, но нямат желание директорите. Това е един от проблемите в образователната ни система.

Един съвет пренапиши обявата с повече информация и т.н., може да погледнеш другите теми за да видиш как си ги структорират и да направиш по-добре претставяне на обявата.

Пожелавам ви успех!
 

Горе