Вирус (спам) по имейл от Атанас Сталев

Kortes

Active Member
От няколко дни получавам някакви имейли по различните пощи, с прикачени зип файлове (които не съм свалил или разархивирал) които гласят:

Прилагам договора и общите условия, ако съм някъде и не мога да ги изпратя, когато трябва да ги подпишете, да знаете, че са ви в пощата.

Поздрави,

Атанас Сталев
 
И аз го получих, но вече беше в СПАМ фолдера.
Като цяло добър опит. Много хора биха се вързали.
 
А някой пробвал ли е да свали прикачения файл и да види какъв точно е вируса, който е качен в него? Интересно ми е какъв вирус използват, как е направен.
 
А някой пробвал ли е да свали прикачения файл и да види какъв точно е вируса, който е качен в него? Интересно ми е какъв вирус използват, как е направен.


Аз и за това споделих темата, първо за да предпазя бъдещи жертви и второ, ако някой се е пробвал ва го отвори. Интересно ми е какъв е.
 
Записвам се. Да не казвам, че не само Атанас ми праща, ама и на мен ми е любопитно какво има толкова в тоя рар. Wannacry?
 
Последно редактирано:
Някой с Мас или Линукс няма да се престраши да отвори rar-a? Предполагам, че тях няма да ги засегне?
 
Нов имейл с ново съдържание. Признавам, много са изобретателни! Само, че текстът ми се струва преведен с Гугъл транслейт.

Моля, потвърдете и коригирайте незабавно адреса си за доставка / офис
От: DHL Delivery
Уважаеми клиенти,
Опитахме се да ви изпратим артикула ви в 08:57 днес 16 август 2017 г. (Вижте прикачения файл)
Опитът за показване е неуспешен, тъй като никой не присъства на адреса за доставка, който ни е даден, така че уведомлението автоматично се изпраща.
Ако парцелът не е насрочен за повторно проектиране или получаване в рамките на 72 часа през делничните дни, той ще бъде върнат на подателя.


и т.н.

Има прикачен JAR файл, който се опитах да отворя, но на МАС ОS не може :)
Умната!!!
 
Последно редактирано:
15047284001.jpg
 
Още един съмнителен имейл изпратен от Димитър Димитров ([email protected]). Няма прикачен файл, но има линкове, на които си подканен да кликнеш. Не съм ги пробвал... ;)
 

Прикачени файлове

  • Screen-Shot-2017-09-09-at-7.09.42-AM.jpg
    Screen-Shot-2017-09-09-at-7.09.42-AM.jpg
    60 KB · Преглеждания: 5
Липсват ми богатите лели от Африка с наследството:(
 
Липсват ми богатите лели от Африка с наследството:(
При мен точно ейся се появи една - мъжа и починал, искала да даде наследството си от 9.5 милиона на тия, които нямали.

Тук предимно се обсъждаха до сега имена, линкове и рар формати. Какво ли се крие зад тези писма, които просто ти казват, че искат да ти дадат пари?
 
При мен точно ейся се появи една - мъжа и починал, искала да даде наследството си от 9.5 милиона на тия, които нямали.

Тук предимно се обсъждаха до сега имена, линкове и рар формати. Какво ли се крие зад тези писма, които просто ти казват, че искат да ти дадат пари?
Не съм отварял. Направо си подритваме чековата книжка с тази незаитересованост към родата.
 
От няколко дни получавам някакви имейли по различните пощи, с прикачени зип файлове (които не съм свалил или разархивирал) които гласят:

Прилагам договора и общите условия, ако съм някъде и не мога да ги изпратя, когато трябва да ги подпишете, да знаете, че са ви в пощата.

Поздрави,

Атанас Сталев

На мен ми пращат по АБВ Поща и се опитах да изтегля и АБВ-то ми пише, че файла съдържал вирус!
Извод: АБВ ви предпазва. Само АБВ Поща ;)
 

Горе