Висока температура на CPU и GPU - Dell XPS

nsevimov

Well-Known Member
Приятели, днес ми доставиха новият ми работен кон и пуснах Adobe AfterEffects да рендира едно интро просто за проба и температурата на процесора достигна 60C и видеото картата беше на 73C.

Лаптопа е този https://www.dell.com/en-us/shop/com...5-laptop/spd/xps-15-7590-laptop/xnber5cr649ps

Следя температурата с AIDA 64 Extreme това нормално ли е за този модел лаптопи?
 
По едновремешни стандарти това е леко хладно.

За сегашните чипове може и да е топличко, не знам.
 
Честито за лаптопа.
А инфо дали и колкое макса има бол в нета.
 
"CPUs with letter H:H stands for High Performance Graphics and is used to designate Intel's higher-end offerings in the mobile segment that consumes more power."

Повече пауър, повече отделена топлина. Тоест, тук се набляга на производителност, събрана в един сантиметър корпус...
Чудесна машинка, поздравления.

what does the letters mean in intel processors - https://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html
 
Честито за лаптопа.
А инфо дали и колкое макса има бол в нета.
В reddit казват че 50 - 60 градуса на празен ход си е напълно нормално т.е имам чувството че тези хора са наркомани или побъркани..
На обяд го разглобих и смених пастата на процесора с Arctic MX-4 и след като пуснах да рендира същото видео и при същите обстоятелства температурата на процесора си беше 40 - 42 градуса.
 
Ти си чисто луд да разглобиш нов лаптоп :D
Но пък сега работи на сравнително по-ниски температури така че win-win ситуация.. :D
 
В reddit казват че 50 - 60 градуса на празен ход си е напълно нормално т.е имам чувството че тези хора са наркомани или побъркани..
На обяд го разглобих и смених пастата на процесора с Arctic MX-4 и след като пуснах да рендира същото видео и при същите обстоятелства температурата на процесора си беше 40 - 42 градуса.
Няма такъв филм, каквото искат да си казват в редит-а. Нормалните температури са точно тези които си дал след смяната на пастата.
Принципно не е много нормално на чисто нов лаптоп да е изсъхнала пастата или много дълго е седял някъде на по-топло от нормалното и т.н. Или пък са сложили, някаква евтина, макар че и евтините пасти дават добър топлообмен и траят доста.
П.С. Хубаво си разглобил лаптопа, но се надявам да не ти потрябва гаранцията. На новите лаптопи им нямам доверие, като цяло на нови компютри и т.н. Старите са си истински издръжливи кучета, това е истината!
 
Няма такъв филм, каквото искат да си казват в редит-а. Нормалните температури са точно тези които си дал след смяната на пастата.
Принципно не е много нормално на чисто нов лаптоп да е изсъхнала пастата или много дълго е седял някъде на по-топло от нормалното и т.н. Или пък са сложили, някаква евтина, макар че и евтините пасти дават добър топлообмен и траят доста.
П.С. Хубаво си разглобил лаптопа, но се надявам да не ти потрябва гаранцията. На новите лаптопи им нямам доверие, като цяло на нови компютри и т.н. Старите са си истински издръжливи кучета, това е истината!
Гаранцията замина курбан но поне лаптопа си работи доста добре но жена ми си го присвои и ми хвърли нейният MacBook и сега съм в клуба на ябълките. :D
 
Няма такъв филм, каквото искат да си казват в редит-а. Нормалните температури са точно тези които си дал след смяната на пастата.
Принципно не е много нормално на чисто нов лаптоп да е изсъхнала пастата или много дълго е седял някъде на по-топло от нормалното и т.н. Или пък са сложили, някаква евтина, макар че и евтините пасти дават добър топлообмен и траят доста.
П.С. Хубаво си разглобил лаптопа, но се надявам да не ти потрябва гаранцията. На новите лаптопи им нямам доверие, като цяло на нови компютри и т.н. Старите са си истински издръжливи кучета, това е истината!
колко акаунта имаш ве
 
Аз бих си взел някаква охлаждаща подложка, помагат доста.
Трябва да се има впредвид и това, че AE си гълта доста ресурс и е напълно нормално да се вдигат градусите.
 
Аз бих си взел някаква охлаждаща подложка, помагат доста.
Трябва да се има впредвид и това, че AE си гълта доста ресурс и е напълно нормално да се вдигат градусите.
Ако на лаптопа не е сменявано паста и не е почистван, колкото и подложки да слагаш - никакъв резултат. Много не разчитайте на тези - не вършат никаква работа.
 
Ако на лаптопа не е сменявано паста и не е почистван, колкото и подложки да слагаш - никакъв резултат. Много не разчитайте на тези - не вършат никаква работа.
Ако е слим ще свърши работа малко или много.
 
Моя xps винаги е бил горещ, едно време като играех игри на него , не можех да си го сложа на краката. След като си взех десктоп , лаптопа остана само вързан за тв-то за да се гледат филми от него .
 
Е да, ако няма вентилатор ще върши някаква работа.
Те сега тия с интелските процесори в бизнес клас започнаха само с охлаждащи ребра без вентилатор да ги рпавят слим и са пълен ужас без охлаждащ пад.
 
Последно редактирано:

Горе