Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Здравейте! Имам онлайн магазинче, където продавам портрети на личности от българската история. По-голямата част от поръчки идват от сайта, но искам по-висок трафик към него от фейсбук. Това, което правя в момента, е следното: когато има по-важно събитие от българската история, правя колаж за него и го поствам заедно с линк към сайта най-отдолу към текста. На датата, когато някоя от личностите, чиито портрети продавам, има годишнина от рождението или смъртта, поствам негова снимка. Като рийч снимките са повече от добри, но хората не се насочват към сайта. Страницата има почти 2200 харесвания, вчера една от снимките има 8900 рийч и 66 споделяния, обаче само 7 човека са щракнали на връзката към сайта. Друга снимка - почти 10 000 рийч и 2 щраквания само. Понякога, когато някоя от личностите има годишнина от смъртта или рождението му, правя landing page на сайта само с неговите портрети и публикувам линка в страницата - пак има само няколко посещения. Защо според Вас така става и какво предлагате да предприема за увеличаване на посещенията?
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Не съм особено на ти с фб, но мисля че продуктите ти не са подходящи за този тип трафик, от там са и ниските кликове. Аз бих пробвал леко да сменя темата на продуктите - да се правят примерно карикатури на съвремени известни личности от шоу бизнеса, политиката и футбола.
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Продуктите са за хора, които имат интерес към българската история и страницата е харесвана предимно от такива.
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

thebluegod - хубавото не се купува, то не е вървежно. Хубавите неща са за да се накичат като медал с тях и другите да ги видят, и след това ще го захвърлят и ще си пуснат отново мазната чалга. Ако се ориентираш към жълтото, ще имаш много повече шансове за успех.
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Продуктите са за хора, които имат интерес към българската история и страницата е харесвана предимно от такива.

Във фейсбука всички са патреоти, ама само там. Да купят нещо? Абсурд, особено пък свързано с историята ни.
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Февруари примерно беше много силен месец, даже един ден имаше само 20 посещения на сайта, обаче 4 поръчки.
 
От: Висок рийч на постовете, ниски посещения към сайта

Моят съвет е да не спираш да правиш това което правиш! Нещата стават и ще станат още по - добри! Не се отказвай - Страница ще се развива и таргета които търсиш, сам натурално ще те намери - защото предлагаш нещо различно, качествено и уникално - Успех
 

Горе