Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е ?

exoexo

Member
Здравейте,

Днес си влизам за стандартна от любопитство проверка на акаунта и забелязавам значително завишени доходи за деня. Идват от сайт, който съм зарязал преди години. Прави по 1 евро на месец, а днес 150 евро само до тук. RPM = 40 EUR, CTR= 8%, CPC=0,40 EUR. 250+ клика ... писах веднага на съпорта в AdSense, дали някой не ми клика нарочно по рекламите постоянно ... Притеснявам се заради това да не ми отиде акаунта и останалите сайтове и доходи от там. Чудя се как да процедирам ... дали да затворя сайта ? Но пък като го затворя от съпорта да не помислят че го крия нарочно ... А и писах вече в някаква форма до съпорта, дано го имат предвид и ако се налага просто да премахнат кликовете и сумите от този сайт само.

Как бихте процедирали ?
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

Здравейте,

Днес си влизам за стандартна от любопитство проверка на акаунта и забелязавам значително завишени доходи за деня. Идват от сайт, който съм зарязал преди години. Прави по 1 евро на месец, а днес 150 евро само до тук. RPM = 40 EUR, CTR= 8%, CPC=0,40 EUR. 250+ клика ... писах веднага на съпорта в AdSense, дали някой не ми клика нарочно по рекламите постоянно ... Притеснявам се заради това да не ми отиде акаунта и останалите сайтове и доходи от там. Чудя се как да процедирам ... дали да затворя сайта ? Но пък като го затворя от съпорта да не помислят че го крия нарочно ... А и писах вече в някаква форма до съпорта, дано го имат предвид и ако се налага просто да премахнат кликовете и сумите от този сайт само.

Как бихте процедирали ?

а как ти е трафика? виж да не би да имаш подарък от гугъла и да те е качил на първо място за нещо? иначе си е ситуация за притеснение да, дано сичко ти е тип топ. виж трафика и анализрай там какво има и отде идва
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

сега ще опитам да сложа да проследя трафика, понеже сайта е стар и няма никакви броячи, аналитикс или каквото ида е ...
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

Ха сега де :) Това може и да се окаже приятна изненада, стига Гугъл да не решат нещо друго ... Прегледах логовете от cPanel и статистиките там, сложих си и брояч сега на сайта.

Посетителите са от Yahoo images search. Всички до един идват от там и на точно определена страница. Страницата е с инфо и снимки на една мацка, която след като проверих се оказа че днес се е съблякла за Maxim. А аз съм класирам в първите резултати за нея в Яху и народа юруш да й търси голите снимки и идва при мен, но при мен няма голи снимки и те кликат по рекламите с надежда да идат където ги има ... Всичко на теория трябва да е перфектно и гугъл не би следвало да се меси и да си ми плати тоз неочакван бонус :) Дето се вика: ха всеки ден някоя така да се съблича някъде да стане бум и да съ класиран в някоя търсачка първи ;)

Гледам и първите резултати от новия брояч потвърждават това.
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

аааа, начи мацка за максим, е еее начи може и съвсем натурално да си се класирал. тогава честито и пусни мацето да оплакна очо
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

Мацката е на 40 но все още е супер. Alyssa Milano се казва. При мен няма никакви интересни снимки, аз самият търся сега да видя снимки от Максим да оплакна и аз око :)
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

Верно си е супер, ся дирим снимките зад корицата щото на корицата нищо не се види
 
От: Висок CTR + RPM в AdSense и много кликове изведнъж от незнайно къде - опасно ли е

Явно още няма снимки, щом толкова ги търсят.

Уви при мен потока спря. Изведнъж изчезнах като резултат в Yahoo images :(
 

Горе