Влияние на g+ в серпа?

От: Влияние на g+ в серпа?

Влияе, и то не малко. Ето една интересна публикация от преди няколко дни по въпроса - http://www.quicksprout.com/2014/01/31/how-social-signals-impact-search-engine-rankings/
Зависи от качеството на плюсовете, но лично пробвах преди месец и повече с масово изсипване на нискокачествени лайкове от addmefast и ефекта беше голям. Става въпрос за 500-600+.
Ако получиш плюсове от авторитетни профили, ефекта би трябвало да се засили.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Влияе върху скоростта на индексирането на страниците, но върху серпа не влияе (IMHO) или поне не съм забелязал (т.е. и да влияе - е несъществено).

Социалните мрежи, както и ПФ, не би трябвало да влияят върху серпа, тъй като са доста лесни за манипулиране и няма как да бъдат приведени към общ знаменател за оценка поради многообразието на тематики и видове съдържание (комерсиално и некомерсиално). Няма как в Google да не го знаят.

В същото време търсачките нямат сметка да изясняват този въпрос, едно поради неразкриване на факторите в алгоритъма, и второ, за по-лесен контрол върху потребителите, което социалните мрежи подсигуряват.

N.B. Тука ми подметнаха, че индиректно влияе чрез друг важен фактор за серпа и трябва да се отбележи наистина.

Посещаемостта (посетителите) влияе върху позициите на страниците. така че, ако дадена страница има добра (реална) посещаемост от социалните мрежи, то това оказва влияние върху класирането й. Но ключовото тук са посетителите (качествен трафик от дадена страница), а не самата социална мрежа сама по себе си. Ако тези посетители идват от друг сайт, то щеше да се оказва същия (ако и не по-голям ефект) върху серпа. Ако пък тези посетители идват от основна търсачка (органическо търсене), то още по-добре.
 
Последно редактирано:
От: Влияние на g+ в серпа?

Влияят лайкове и шервания ОТ сайта направени най-вече. Това се наблюдава при ниско конкурентни кл.д. тоест при тях ефекта е по-голям. При по-конкурентни думи ефекта е тип малка въшка. Някъв- никъв. :) Но и в двата случая е краткосрочен. Един мой сайт се качи на 2ра стр. само от няколко коментара от г+ и споделяния - сайта не е оптимизиран, а думата беше в свързана със сео. Тъй че ефект има, но трае около седмица- две.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Влияят лайкове и шервания ОТ сайта направени най-вече. Това се наблюдава при ниско конкурентни кл.д. тоест при тях ефекта е по-голям. При по-конкурентни думи ефекта е тип малка въшка. Някъв- никъв. :) Но и в двата случая е краткосрочен. Един мой сайт се качи на 2ра стр. само от няколко коментара от г+ и споделяния - сайта не е оптимизиран, а думата беше в свързана със сео. Тъй че ефект има, но трае около седмица- две.

Доказателства за това има ли някакви? "Няколко шервания" не са показател, тъй като аз не забелязвам ефект за серпа дори от хиляди шервания. Може би говориш за българския пазар, дето дори да се усмихнеш пред монитора и това смайли ще те побутне напред?


Ако е така, то втора страница се постига от самото по-бързо влизане в индекса с адекватна новина (ниска е конкуренцията), а не поради това, че G+ е повлиял на серпа. За търсене на връзка между G+ и българоезичния серп трябва да се наблюдават резултатите в Топ-5.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

За бг става дума. Имам и други сайтове, но те са и оптимизирани в топ 10, така че там е малко мешана скара.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Предполагам, че оттам идва заблуждението - по-бързото влизане в индекса. Иначе и аз бих се зарадвал да открия подобна зависимост (G+ и serp) и от много време чета допълнително по темата. Има много обсъждания и дори твърдения вече близо 4 години, но без реални факти досега. Може би Гугъл просто нямат право да направят това (обвинения в монопол, примерно) иначе наистина би било логично G+ да влияе върху серпа - щеше да им докара доста потребители в социалката, а не хората да ползват Twitter (при новините). Той също не помага за позициите, но пък влизането в индекса е мълниеносно и несравнимо с останалите соцмрежи.
 
От: От: Влияние на g+ в серпа?

(и то, ако се използва с другите соцове - FB, твитер и т.н.).

Мда. Да поясня.
Връзката, която боднах в Г+, е към тема във форума ми. Тема с много добро първо мнение, гони вече 30 мнения и е прочетена към 2000 пъти.
По същото време я добавих в Туитър и моята страница във ФБ, откъдето я споделих в няколко групи.

Скоро не бях гледал подредбата - има доста промени в SERP-а за някои неща. За други пък няма промяна.
 

Горе