Внедряване на електронен подпис в PHP

ekzidua

Member
Интересува ме, ако някой е запознат, как мога да внедря електронен подпис в php сайт ?
Софтуера който ползвам е Clauer
На сайта има .exe версия която раздава електронните подписи на флашка, също тъка има и PHP версия. До сега не съм се занимавал с електронни подписи и ще ми трябват малко напъдствия.

Ако някой има време и желание може да даде някой съвет. Благодаря предварително.
 
От: Внедряване на електронен подпис в PHP

Много сложно...

Ако използваш електронен подпис същественното е че всичко се извършва на самата карта (всъщност е процесор), подаваш му данните, подписват се и се връщат. Но да се инициализира процесора трябва PIN...

Сега - ако ще го използваш във web site ще трябва всичко това да го набиеш по файловете (пин и т.н.) и самия четец със подписа да се намира ФИЗИЧЕСКИ във сървъра което е проблем от гледна точка на сигурността още повече че и ПИН-а ще е набит нейде в същия сървър.

А тук електронния подпис се използва за редица неща - включително и за банкова дейност което отваря една малка черна дупка относно сигурността на цялата тази история.
 
От: Внедряване на електронен подпис в PHP

Здравейте.
ekzidua, какво точно искаш да постигнеш? Мисля, че тук криптопроцесорите нямат нищо общо. По-скоро това е флашка (УСБ) или CDROM със записан на него публичен ключ. Единственото приложение за което се сещам на такова 'нещо' е да се правят много флашки, които се раздават на доверените потребители на сайта или системата. Нещо като перманентен логин ако флашката е включена в компютъра.
Поздрави.
 
От: Внедряване на електронен подпис в PHP

Проекта е дипломна работа. Като опция трябва да има електроненно сертифициране - електронен подпис. Интересуваме как да внедря програмата "Clauer" в php кода на сайта, иначе сертификатите разбрах как да ги раздавам на флашка/CD
 
От: Внедряване на електронен подпис в PHP

Днешните студенти....
Проекта е дипломна работа. Като опция трябва да има електроненно сертифициране - електронен подпис. Интересуваме как да внедря програмата "Clauer" в php кода на сайта, иначе сертификатите разбрах как да ги раздавам на флашка/CD
 

Горе