Внимание, нов вирус върлува!!!

От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Срамота е хора, които участват в този форум да са толкова компютърно неграмотни. Вече написах горе, че 90% от съвременните вируси не дават никакви признаци за съществуването си и никога няма да разберете, че ги имате, ако не ги хване някоя защитна програма. Целта на голяма част от актуалните вируси е да присъединят компютъра ви към някоя ботнет мрежа, която след това се използва за изпращане на спам, DDoS атаки срещу отделни сайтове и други престъпления. Целият процес по заразяването е автоматичен. Хакерът се намесва чак когато трябва да използва ботнет мрежата по предназначение, но и тогава не се отделя специално внимание на всеки от хилядите заразени компютри, а просто се пуска програмата за управление и се дава команда. Като не разбирате от нещо поне не давайте тъпи и заблуждаващи мнения, а четете и се учете от хора, които знаят какво говорят.
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Обяснете първо, че има няколко вида вируси. След това обяснете, че има различен таргет на вирусите. Някои атакуват на всеобщо основание нормални юзъри, както и корпоративни мрежи. Те са лесни за хващане и с малко хигиенни навици може да се предотврати заразяването. Опасните са писани и използват за корп мрежите. Нормален ползвател като мен няма как да го хване. Откак съм си с Макчето вече три години нито антивирусна имам нито пък проблеми имам, камо ли да са ме закачили и да точат ли точат 8) Сега ако някой си ме постави за цел да ме хаква естествено, че ще успее ама чак пък толкова интересен не съм. Горски му работи...
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

То и на никой да не си интересен не пречи да те вкарат в някоя бот мрежа примерно :)
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Мина такъв вирус и през моите мрежи. Спасението е желязна дисциплина:

1. Никакви потребители не работят като локални администратори по никакъв повод.
2. Всеки има персонално име и парола в домейн с персонални права само върху папки, които са за него.
3. Централизирана антивирусна изпращаща предупреждение при първото съмнително нещо.
4. Ежедневно архивиране на всички данни на сървъра.
5. Забрана за служебни документи по Desktop, My Documents и др. пресонални папки.

Вируса дойде, криптира снимките от кафето от преди час и рецептите за кекс и си замина след като го убихме с камъни и дървета. И малко киселина. И леко обгаряне (на вируса, не на заразилия се).
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Test, можеш ли да ми го пратиш тоя вирус, линк или инфо от къде да се заразя с него? Имам пробно инсталиран свеж Windows на другия лаптоп и с радост ще го подложа на такъв коварен експеримент. Абе който има зли вируси, давайте ми ги насам :)
 
Вградения уиндоуски антивирус е става що годе и ако имате лицензира уиндоус го пускайте въобще не товари ... а на тестовете който бях гледал последно е над средното ниво за безпари съчетана с лекота е добре

Ендо време оправях компютри и още ги оправям на всички роднини, а докато ползвах уиндоус съм ползвал Платен нод - беше добър но в един момент пусна, АВГ пускаше, Авира - беше много добра но също в един момент пусна... с аваст никога не съм се разбирал много ми е тромав... та

Ако ще ползвате компютъра споделено с роднини аз лично бих си платил за malware bites $24.95 за три компютъра прави по 8 долара на година ако си го делнете с приятели + вградения на уиндоуса антивирус

Колкото до това в лана да зарази не пачнати уидоуси - 80-90% от уиндоусите са непачнати понежеса релииз от замунда... в последните години има увеличаване на леганите заради лаптопите който идват с такива (затова пиша 80-90% са не пачнати)

Едит до става що годе сега погледнах че отдавна не ползвам уиндоус...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Срамота е хора, които участват в този форум да са толкова компютърно неграмотни. Вече написах горе, че 90% от съвременните вируси не дават никакви признаци за съществуването си и никога няма да разберете, че ги имате, ако не ги хване някоя защитна програма. Целта на голяма част от актуалните вируси е да присъединят компютъра ви към някоя ботнет мрежа, която след това се използва за изпращане на спам, DDoS атаки срещу отделни сайтове и други престъпления. Целият процес по заразяването е автоматичен. Хакерът се намесва чак когато трябва да използва ботнет мрежата по предназначение, но и тогава не се отделя специално внимание на всеки от хилядите заразени компютри, а просто се пуска програмата за управление и се дава команда. Като не разбирате от нещо поне не давайте тъпи и заблуждаващи мнения, а четете и се учете от хора, които знаят какво говорят.

И аз съм доброволец за тоя тип вълшебни автоматични вируси. Нека coolice или Blinky да ти пратят айпито ми на лични съобщения. Специално ще включа директно лан кабела от доставчика в компютъра, да не кажеш, че нещо минавам през рутер с файъруол... Уиндоуса ми е абсолютно чист, без никакви външни защитни софтуери. Ще чакам с нетърпение да стана част от ботнет мрежа!
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Ще чакам с нетърпение да стана част от ботнет мрежа!

Аааааа тия да си ги нямаме, тука си има ред!:lol:
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Много хора преинсталират Windows на определен период, защото "станал бавен". Правят го без да се замислят и без да търсят причините, а те най-често са подобни гадинки, работещи в гръб и ползващи ресурси на машината или дебнещи всеки посетен адрес за нещо полезно.
 
От: Re: Внимание, нов вирус върлува!!!

Ако ще ползвате компютъра споделено с роднини аз лично бих си платил за malware bites $24.95 за три компютъра прави по 8 долара на година ако си го делнете с приятели + вградения на уиндоуса антивирус

malware bites не е антивурус, а anti-malware, и няма как да се ползва като основна защита.

Наистина както се каза по-долу, много хора се оплакват, че с времето компютъра им става по-бавен, и преинсталират.
А на някои компютъра им става бавен в рамките на 2-3 месеца [emoji1] Особенно на такива които нямат адекватна защита...
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Да си кажа и аз как се опарих оня ден. Та дърпам си от замундата адоуб илюстратор, инсталирам си я, нод32(безплатната) не отчита вируси, тръгва си ми програмата ... и си пускам компа вчера, забавя нещо, през 5 мин. ми показва main.exe спря да работи, в браузъра започва само да си изписва яяяяяяяяяя в полето за търсене, търся да деинсталирам или да си стартирам илюстратора, но не го откривам никъде, папката празна, в която го инсталирах, след това чистих регистри с ccleaner, после намерих някакви файлове на адобето, изтрих ги, но проблема остана, уиндоус дифендъра се беше изключил и не иска да се включи. Инсталирах malware bytes и край на проблема!
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Аз не съм много в час с вирусите и защитата срещу тях. Използвам темата да питам, може ли да се вярва на VirusTotal ? В смисъл точни ли са му резултатите? Преди време исках да разджиткам настройките на една wp тема преди да я взема и я дръпнах от един сайт. Пуснах вирус тотала и от всичките анти вирусни само една намери "shell нещо си", всички други казаха, че файла е ОК. :)
 
От: Re: Внимание, нов вирус върлува!!!

чисти и троянци... и поне аз го ползвам основно за чистене след него нищо не намираше

в комбинация с windows дефендъра защо да е зле...

Сигурмо имаш в предвид Microsoft Security Essentials, защото windows defender е 1:1 с malware bytes [emoji1]

Иначе като цяло примерно дефинициите на аваст детектват 9 000 000 вируси и модификации. Дефинициите на malware bytes детектват 350 000, и то предимно malware.
От тази гледна точка ако разчиташ само на malware bytes, даже и с активирана real time защита, повечето(истински) вируси ще минат и заминат [emoji1]
Но пък и malware bytes, не се обявават за антивирус...


Относно Virus Total при проверка се използват различните av енджини с последните им дефиниции.
Така, че като цяло може да се вярва, макар че ако само една програма ти детектва нещо, е малко под съмнение. Все пак зависи и от програмата [emoji1]
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Имайте предвид, че антивирусната трябва да е с една стъпка пред вируса, а именно да е с пълни права над операционната система за разлика от него. Когато са равнопоставени битката с най-новите вируси е обречена. Когато потребителите ползват ежедневно компютъра с пълни права предоставят арена за битки с равни условия между вирусите и антивирусните.
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

VirusTotal е все едно имаш 50 виртуалки и им даваш файла да го проверят, същия резултат ще имаш и ако сканираш файла сам, повечето антивирусни са безпомощни срещу 0-day exploit, и разчитат само на евристичен анализ, и затова някой път дават или чист файл или false-positive, пробвай след седмица да ти сканира същия файл отново.

подозрителни програми може да пробвате само в sandbox а след пробата да видите къде какви файлове инсталира

p.s. малко трудно се настройва срещу крадене на информация защото нещото в sandbox има достъп до всички файлове по диска, освен ако не се забрани изрично през ClosedFilePath=D:\ примерно
 
От: Внимание, нов вирус върлува!!!

Хора, как спите спокойно с толкова размисли за защита :oops:, милиони троянци и вируси, непрестанна битка с тях :twisted:, остарели дефиниции и вероятно неработещи антивирусни? Не може ли просто да не се инсталира съмнителен софтуер и да се внимава с чуждите флашки?

Айде за офис някакъв с много Windows XP машини, сърдити служители и слаби администратори е разбираемо. До някъде е разбираемо и за такива дето знаят само Skype и Facebook. Но за хора дето поне веднъж са се ровили в регистъра от любопитство, знаят как се инсталира Windows и как се влиза в Safe Mode... срамота е :(

Не мога да си представя и как се хваща най-последния и най-лъскав вирус, дето за него и току-що ъпдейтнатата антивирусна не е чувала. Ако при наличието на защита срещу милиони вируси е толкова лесно да се хване един чисто нов, егати, аз без антивирусна трябва да съм пълен с десетки и стотици вируси. Като бездомно кученце с бълхи :shock:
 

Горе