Внимание PayPal измама

N1ck

Active Member
Току-що получих мейл който изглежда точно както мейловете от PayPal

paypal-scam.jpg

Внимавайте!
 
От: Внимание PayPal измама

С нищо не съм изгорял. Това е фалшив мейл с много голяма CTR. Прецакването е като кликнеш да видиш за каква става въпрос.
 
От: Внимание PayPal измама

Виждам, че си скрил имената. Твоите имена ли са това? Обикновено СКАМа не съдържа имената ти, защото няма откъде да ги знаят
 
От: Внимание PayPal измама

Да моите - там стои мейла. и понеже те ти знаят мейла (нали ти пращат на него) ти получаваш нещо, което от където и да го погледнеш изглежда като истинско.
 
От: Внимание PayPal измама

Колега, това се казва fishing scam!
Даже като видиш линка води към съвсем друг сайт, а не PayPal.
Не отваряй такива емайли, трии ги направо и не се депресирай много други освн теб и аз получаваме такива.
 
От: Внимание PayPal измама

Тея дни и аз получих няколко, тарикати.
 
От: Внимание PayPal измама

Интересно от къде ти имат истинското име (с което си регистриран в PayPal)...
 
От: Внимание PayPal измама

Happyslacker - Мейла му стои там, не имената. Значи си е най-обикновен скам :)

Беше отговорено на въпроса едновременно с "да" и "не" и това ме обърка:

Виждам, че си скрил имената. Твоите имена ли са това? Обикновено СКАМа не съдържа имената ти, защото няма откъде да ги знаят

Да моите - там стои мейла.

"Да" - значи там са имената. "Не" - значи там не са имената, а e-mail.

Понякога когато човек получи отговор, който означава едновременно "да" и "не" не разбира това и приема само едното значение.
 
От: Внимание PayPal измама

Линковете обикновено имат анкор текст адреса в реалния сайт (на пейпал например), но като се посочат се вижда в статус бара на браузъра, че сочат към друг :). Също и по името. Като кажат Dear User, най са ми смешни :).
 
От: Внимание PayPal измама

Сега яко започнаха със спешъл оферти за празниците, и помощ към критично болни - Внимавайте.
Чудеса се случват по коледа.. :)
 
От: Внимание PayPal измама

@Happyslacker - точно заради това и уточних, че става въпрос за мейла му, а не за имената. Надявам се не си разтълкувал думите ми като подигравка/хейт ;)
 
От: Внимание PayPal измама

Грешката е моя (на езика ни - в бългаският е нормално да има двойно отрицание и така дори говорещият се обърква).

Там бяха моите данни - истинки мейл, който по случайност е закачен за пейпал. След ден получих мейл и на адрес който не е закачен за пейпал.

Да, аз, и повечето от вас знаят как да се предпазят, но нали се сещате на останалите 99% от интернет потребителите?

Опитах да кликна на линка. Отвори се сайт, за по-малко от 1 минута се инталира нещо, което ми махна антивирусната програма, светнаха сума ти и предупреждения и когато напишеш в броузера antivirus се затваря. Екперимента беше извършен на тестов компютър. Беще открадната username & password за достъп то тестов хостинг и през FTP бяха прецакани всички сайтове (инжектиран беше код).

Спаси ме това, че бях бдителен и тествах на специален компютър. Но предполагам доста народ е изгорял.
 
От: Внимание PayPal измама

Груба грешка е да се ползва Microsoft Windows™ за достъп до Интернет и особено за администриране на хостинг, онлайн плащания и да се държи конфиденциална информация.

За Интернет си има купища Линукс дистрибуции. Windows може да си пуснете във виртуална машина (където да ползвате IE за тестване на сайтовете дали са съвместими, да стартирате програми, които работят само под Windows и други специфични за Windows неща). Има софтуер за силна криптография с отворен код, който работи под Windows (TrueCrypt, GnuPG, LUKS и др.).
 

Горе