Внос на компютърни компоненти

nobadin

New Member
Здравейте,

На 19 години съм и имам желание да си имам собствен онлайн бизнес , който да продава предимно компютърни части. Но не мога да намеря от къде да докарам стока или как по какъв начин да стана дистрибутор да кажем на AMD , INTE, MSI и т.н. Може ли малко да ми дадете насоки от къде мога да взема такава стока.

Благодаря Ви предварително!
 
alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&tab=all&SearchText=amd
 
Здравейте,

На 19 години съм и имам желание да си имам собствен онлайн бизнес , който да продава предимно компютърни части. Но не мога да намеря от къде да докарам стока или как по какъв начин да стана дистрибутор да кажем на AMD , INTE, MSI и т.н. Може ли малко да ми дадете насоки от къде мога да взема такава стока.

Благодаря Ви предварително!

Здравей, преди около 6 месеца си открих моят първи онлайн магазин в тази сфера. От първо лице мога да ти кажа че нещата са доста сложни. Тук се наводни вече с онлайн магазини които продават компютри, компоненти и други, конкуренцията е убийствена. Пазара е много свит, това са по специфични продукти, които не се купуват всеки ден. Има не малко вносители, условията са почти едни и същи при всички. Трябва да правиш определен месечен или годишен оборот при тях. Имай предвид че цените които предлагат не са много по ниски отколкото ако си купиш продукта като частно лице от някой сайт, с малки изключения. Дори има продукти като дилърската цена е по висока от продажната в момента. Имай предвид че в крайната цена на продукта трябва да си калкулираш всички разходи - разходи за фирма, счетоводство, реклама, банкова сметка и др. Интересувай се, чети информация и сам си прецени. Бих те посъветвал да се насочиш към друга ниша с по-малка конкуренция. Успех !
 
Здравей, преди около 6 месеца си открих моят първи онлайн магазин в тази сфера. От първо лице мога да ти кажа че нещата са доста сложни. Тук се наводни вече с онлайн магазини които продават компютри, компоненти и други, конкуренцията е убийствена. Пазара е много свит, това са по специфични продукти, които не се купуват всеки ден. Има не малко вносители, условията са почти едни и същи при всички. Трябва да правиш определен месечен или годишен оборот при тях. Имай предвид че цените които предлагат не са много по ниски отколкото ако си купиш продукта като частно лице от някой сайт, с малки изключения. Дори има продукти като дилърската цена е по висока от продажната в момента. Имай предвид че в крайната цена на продукта трябва да си калкулираш всички разходи - разходи за фирма, счетоводство, реклама, банкова сметка и др. Интересувай се, чети информация и сам си прецени. Бих те посъветвал да се насочиш към друга ниша с по-малка конкуренция. Успех !
Благодаря Ви! Да , наясно съм ,че конкуренцията е голяма , но това ми е сферата. За това исках да разбера от къде се купуват било то БГ фирми или други няма значение.
 
jmt.bg / most.bg - те са едни от най-старите на бг пазара. Със сигурност има и 1000 други и по-нови, то тези съм ги ползвал още преди 15 години, като за тази цел. :)
 
На 19 години съм и имам желание да си имам собствен онлайн бизнес , който да продава предимно компютърни части. Но не мога да намеря от къде да докарам стока или как по какъв начин да стана дистрибутор
Това може да е добър старт с партньорство

 
Това може да е добър старт с партньорство

Благодаря Ви , много! Утре ще се обадя на този номер.
 
jmt.bg / most.bg - те са едни от най-старите на бг пазара. Със сигурност има и 1000 други и по-нови, то тези съм ги ползвал още преди 15 години, като за тази цел. :)
Благодаря Ви , разгледах ги. Като jmt.bg ми допадна но в most.bg като гледам разполагат с стара техника , което бих казал ,че няма да върви поне мойте гледания.
 
най-големите вносители са.
точно най големите са най черногледи към 19 годишни тепърва прохождащи и желаещи да правят бизнес. Какъв е като процентов варианта да работят с него или да го подкрепят по някакъв начин :)
 
Нещо бъркаш за Most, един от най-големите вносители са. Също и ALSO, Polycomp, Vali.
Ама щом не можеш сам да ги намериш, помисли доста преди да инвестираш в тоя бизнес.
Сега детайлно направих проучване и реално наистина всички сте били прави те са най-големите дистрибутори като гледам имат всичко.
 
точно най големите са най черногледи към 19 годишни тепърва прохождащи и желаещи да правят бизнес. Какъв е като процентов варианта да работят с него или да го подкрепят по някакъв начин :)
Писах им имейл , надявам се да ми отговорят как стоят нещата ако някой друг има опит с тях може ли да ми сподели. Как се процедира? Отварям първо фирма после с тях подписвам ли нещо?
 
Писах им имейл , надявам се да ми отговорят как стоят нещата ако някой друг има опит с тях може ли да ми сподели. Как се процедира? Отварям първо фирма после с тях подписвам ли нещо?
Трябва да разберат, защо с теб трябва да работят. Както споменаваш в първия си пост, че имаш желание да направиш онлайн бизнес, също така не знаеш от къде и да вземеш стока. Очевадно е, че нямаш и някакъв бизнес план за бизнес или идея развитие по един или друг начин. В противен случай би си отговорил и сам.
Договор се подписва след, като имаш фирма, разбира се, ако искаш да работиш на дропшипинг. Но ако имаш пари за инвестиция в стока, тогава не ги интересува много имаш ли сайт, магазин или сергия на пазара. Имаш пари, купуваш на едро, дават ти цена и всичко е точно. На дропшипинг, е че трябва да предоставиш способност да продадеш за да се работи с теб. Например, защо аз да работя с теб ако ми правиш по 1-2 продажби на месец особено при тепърва прохождащ ?
 
Трябва да разберат, защо с теб трябва да работят. Както споменаваш в първия си пост, че имаш желание да направиш онлайн бизнес, също така не знаеш от къде и да вземеш стока. Очевадно е, че нямаш и някакъв бизнес план за бизнес или идея развитие по един или друг начин. В противен случай би си отговорил и сам.
Договор се подписва след, като имаш фирма, разбира се, ако искаш да работиш на дропшипинг. Но ако имаш пари за инвестиция в стока, тогава не ги интересува много имаш ли сайт, магазин или сергия на пазара. Имаш пари, купуваш на едро, дават ти цена и всичко е точно. На дропшипинг, е че трябва да предоставиш способност да продадеш за да се работи с теб. Например, защо аз да работя с теб ако ми правиш по 1-2 продажби на месец особено при тепърва прохождащ ?
Не , няма да правя дропшипинг , ще купя продукти направо.
 
Не , няма да правя дропшипинг , ще купя продукти направо.
тогава, хубаво е да имаш фирма за да могат да ти пуснат фактура за стоката за да започнеш да си я осчетоводяваш. С тях нищо не посписваш
 
тогава, хубаво е да имаш фирма за да могат да ти пуснат фактура за стоката за да започнеш да си я осчетоводяваш
Добре , благодаря! Според теб кой вариант е по-добре + с мин. колко пари трябва да влезеш в тази сфера?
 
Добре , благодаря! Според теб кой вариант е по-добре + с мин. колко пари трябва да влезеш в тази сфера?
Като начало се ограмоти по този въпрос.
 
Тая тема се повтаря и тук, та ще копна и пейстна отговора си за да може другата да се изтрие: https://www.predpriemach.com/threads/Компютърни-компоненти.90490/

Цитат: Търсиш български дистрибутор на артикулите които искаш да продаваш, зарждаш. Ако искаш сам да внасяш, никой производител почти няма да се съгласи да праща малко количество, за това и малко хора внасят като цяло, не само в този бранш. Преди обаче да купиш първо трябва да си сигурен че можеш да навлезеш в нишата, защото тя е брутално пренаселена така или иначе. Дали ще имаш пари за да си позволиш всичко, като изработка на сайт, поддръжка, хостинг, домейн, фирма, счетоводство, разходи по място а което ще държиш стоката в наличност, реклама на онлайн магазина, данъци. Както и да отделиш пари за зареждане на налична стока. А повярвай ми разходите не са никак малки. Дали ще ти излезе от цялата схема възвръщаемост в период от 5-6 месеца, тоест ти за този период трябва да си подготвен финансово преди да започнеш да си отгоре, демек да изплуваш с печалба и възвърнато вложение. Тази ниша е желана от не малко хора, много тегава, не защото няма кой да купува, а защото има прекалено много продаващи. Иска се доста топки и финанси за да издържиш и да изплуваш, зависи и какви са ти целите разбира се, може да са средния пазар. А ако искаш да си на дропшипинг, там вложението е къде по-малко, защото реално продаваш чужда стока срещу процент от нея. Но проблема с клиентите ще си оостане, но имаш по-голям шанс да се развиваш тъй като ще си спестиш не малко средства за зареждане и място за съхранение на стоката. Има не малко хира предлагащи тази опция в БГ за компютърни части. Пример Вали компютърс и ПИК Компютър, Ардес бг. Всъщност те са от първите които пуснаха дропшипинг много отдавна, преди термина дропшипинг в БГ да се "придобие" по-осезаемо. така де все още при тях се водиш дилър, но взимаш си файла с продукти, внасяш в сайта и започваш да продаваш. Аз продавах от Ардес бг по този начин само че тогава нямаха сверяване на наличности ( нямам идея дали днес е така отдавна не се занимавам с продажба на компютри компоненти и т.н. ). Имаше и още едни, но в момента не се сещам
 

Горе