Внос на малки стоки от Китай?

Здравейте,

Порових доста из форума, и изчетох доста по темата, но реално никъде не открих актуална информация относно какво ми е нужно да вкарвам дребни стоки от Китай :oops:. Каква ми е идеята? Искам да вкарам много дребни и евтини стоки от Китай- бижута и някакви малки ключодържатели на със себестойност не повече от 2$ на артикул. Тези "джунджурии" ще продавам онлайн. Имам доста неясноти относно цялата процедура и ще ви бъда много благодарен ако някой, минал вече по този път обясни малко по-подробно какво трябва да направя. Ще си отвория фирма, това е ясно но не ми е ясно как точно трябва да стане вкарването на "продуктите" от Китай. Трябва ли да минават през митница или може направо по пощата да ги поръчам? Трябва ли тези "артикули" да са поръчани на фирма или може и на физическо лице? Мога ли да ги продавам, след като са на физическо лице? Трябва ли да мога да докажа техният произход, т.е. че са внесени от Китай от фирма Х и са минали през митница, ДДС и т.н.? Трябват ли ми някакви разрешителни, че продуктите са безвредни? Предполагам, че задължително трябва да имат и упътване на БГ език? Предварително благодаря за отговорите ви!
 
От: Внос на малки стоки от Китай?

Здравейте,

Порових доста из форума, и изчетох доста по темата, но реално никъде не открих актуална информация относно какво ми е нужно да вкарвам дребни стоки от Китай :oops:. Каква ми е идеята? Искам да вкарам много дребни и евтини стоки от Китай- бижута и някакви малки ключодържатели на със себестойност не повече от 2$ на артикул. Тези "джунджурии" ще продавам онлайн. Имам доста неясноти относно цялата процедура и ще ви бъда много благодарен ако някой, минал вече по този път обясни малко по-подробно какво трябва да направя. Ще си отвория фирма, това е ясно но не ми е ясно как точно трябва да стане вкарването на "продуктите" от Китай. Трябва ли да минават през митница или може направо по пощата да ги поръчам? Трябва ли тези "артикули" да са поръчани на фирма или може и на физическо лице? Мога ли да ги продавам, след като са на физическо лице? Трябва ли да мога да докажа техният произход, т.е. че са внесени от Китай от фирма Х и са минали през митница, ДДС и т.н.? Трябват ли ми някакви разрешителни, че продуктите са безвредни? Предполагам, че задължително трябва да имат и упътване на БГ език? Предварително благодаря за отговорите ви!

Здравей, не смятам че съм много запознат, но от личния ми опит ще отговоря пък дано съм дал полезно инфо.
1.Относно митниците, ако поръчаш онлайн и надвишиш 20-25 евро пратката се задържа и трябва да си платиш 20% ддс в митническо. Аз бях поръчал за 1000$ тестово да видя, какви боклуци ще пристигнат имаше артикули от 1 долар до 10 долара, като обаче нито 1 не попадна в задържане а всички бяха взети от пощата, като идваха в рамките на 2-3 месеца в различни дни.
Последния път обаче поръчах 1 артикул много бройки на стойност 100$ и си платих, като поп иначе не дават пратката :D

2.Относно поръчката аз съм поръчвал, и като частно лице, и като фирма! Плащаш онлайн тях ги интересува кинтите другото се спасявай ти.
3.Дали можеш да продаваш, като физическо лице? 90% от онлайн търговците са физически лица и продават без касов бон и т.н обаче тук идва и горчивия момент , като те погнат и последствията от това.
Мисля, че има вариант да ги продаваш по еконт, да ти мятат кинтите по банка, от там да плащаш 10% данък на парите и има вероятност да нямаш проблеми, тъй като най големия вредител може да ти бъде данъчните!
4. За произхода, ако продаваш през фирма ти трябва фактура ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за всеки един артикул, от къде е купен, на каква стойност и прочие.
Има много фирми да не кажа почти всички на такива стоки си купуват фалшиви фактури и описваш стоката и до сега не съм чул някой да има проблеми, то без това на големи пазари, като наще българските илиенци, димитровград и прочие дават само такива фактури фалшиви, ако искат да се заядат могат да те барнат, но не смятам че ще гонят всеки.
АКо продаваш, като частно лице по големия проблем ти е данъци и прочие не смята, че фактура ще те притесни, а и няма как да ти издадат фактура, като частно лице освен да надупиш някоя фирма за това.
5. ЗА безвредност зависи много какви ще са продуктите. АКо е нещо от рода на, добавки, храни, мазила и подобни от сорта ПО ДОБРЕ НЕ взимай от КИТАЙ, че си за пандела при първия обринал се, или натровен.

Относно продуктите от китай не препоръчвам чупливи неща и дрехи. ЧУпливите има вероятност да ги получиш БРАК, а дрехите нямат нищо, ама нищо общо с картинките :D

Дано съм бил полезен. Поздрави!
 
От: Внос на малки стоки от Китай?

Здравей, не смятам че съм много запознат, но от личния ми опит ще отговоря пък дано съм дал полезно инфо.
1.Относно митниците, ако поръчаш онлайн и надвишиш 20-25 евро пратката се задържа и трябва да си платиш 20% ддс в митническо. Аз бях поръчал за 1000$ тестово да видя, какви боклуци ще пристигнат имаше артикули от 1 долар до 10 долара, като обаче нито 1 не попадна в задържане а всички бяха взети от пощата, като идваха в рамките на 2-3 месеца в различни дни.
Последния път обаче поръчах 1 артикул много бройки на стойност 100$ и си платих, като поп иначе не дават пратката :D

По закон до 15 евро не се плаща нищо, от 16 до 150 евро отиват на митница и се плаща ддс, над 150 евро- ддс и мито.
 
Последно редактирано:

Горе