Внос на стоки на едро от alibaba и aliexpress

HellBo

Member
Решил съм , че искам да поръчам малко стока за сайта на едро от дадените сайтове , започнах да проучвам нещата направихс и ЕОРИ номер на фирмата и на физическо лице и тн.
И от сега натам всеки съвет ще ми е ползен .
Ако някой е поръчвал от там нещо , даже и да не е в големи количества , бих бил благодарен ако драсне някой ред.
 
Добре де, все едно да не си учил въобше до 15 годишна възраст, и да идеш направо в 8-ми клас и да кажеш, айде покажете ми азбуката.. Тук има толкова много тънкости, че преди да пробваш, трябва да проучиш и прочетеш много и да дойдеш с конкретни въпроси, за да стане дискусия.. За това може да се напише книга от различни истории за трудностите и препятствията...
 
Да прав си..

1) Как преценявате от кой да поръчате гледате ли нещо друго освен коментарите и рейтънга на търговеца ( и цената :D )
Забелязах че при някой търговци пише от 0.6-1 $ и като му пиша за 100 броя , той ми обявява цена от 1.4 $ , това нормално ли е , или трябва да се пазаря за цена като обявената или даже под нея.

2) Писах на един търговец и го питах за цена до БГ , обяви ми над 200 $ , след това му писах да намери по - ниска цена , писа ми 85$ . Има ли значение през коя фирма ми ги пращат DHL ли е най-сигурна. И къде мога да гледам колко ще ми струва доставката до България.

3) Къде мога да гледам колко ще ми излезе митото на даден продукт.
 
1) Погледни и сайта dhgate.com , там повечето продукти са с безплатна доставка и предлагат цени на едро.

2) Отново погледни други dhgate.com или други сайтове , който предлагат безплатна доставка с DHL.

3) За пратка до 30 лева не се дължи ДДС, между 30 лева и 150 евро от страна извън ЕС се начислява ДДС 20%,
над 150 евро – ДДС и мито, като митото отпада за компютърни части , разни електроники и някой специфични продукти.
 

Горе