Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

stoqnkolev

New Member
Добър вечер на всички.Нов член съм във форума(откъм пускане на теми),но редовно чета нещо от тук.Надявам се,че не се повтаря с друга тема,защото не открих.
Та проблемът ми е следният - ще внасям 200 бр. допълнителни батерии от Китай и още други неща наведнъж,и всички такси ще се плащат(ДДС,мито и др.),не искам да се правя на тарикат.:lol: Но чуденето ми е,че аз нямам фирма и не съм регистриран никъде(предполагам се досещате къде ги продавам,като изключим EBAY):-o ,и не знам ще имам ли някакви проблеми с освобождаването на пратките и евентуално глоби или и аз не знам какво?Надявам се да може да ми помогнете.Благодаря предварително на всички!:)
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

В продавалника ли смяташ да ги продаваш? Ако те набарат по някое време данъчните, че продаваш като частно лице и скатаваш данъци, ще ти се е*е мамата, имай го предвид.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Няма да го набарат данъчните защото няма да стигне до продавалника - Първо най вероятно е попаднал на съмнителен сайт дето като прати парите няма да си види стоката - Второ гледал е най тънката цена и ще получи 200 батерии за украса - Трето трудно ще намери фирма за транспорт на батерии защото повечето фирми не искат да ги возят дори когато става въпрос за малки батерии които са в дистанционни управления - Четвърто ако на митницата му поискат СЕ сертификат там ще си и останат. Пето като добави цената на превода - цената на транспорта - мито и ДДС и ще му мине мерака.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Това за батериите си е така и е важно уточнение. Въобще, целият подход е грешен, личи си тарикатското мислене и стремежа към бърза печалба.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

ок,благодаря Ви за отговорите,но аз съвсем не гледам бърза печалба и всичко е договорено с китаеца(постоянно в скайп и плащам през пейпал,не съм такъв балък какъвто изглеждам).Питанката е само за митницата - как мога и откъде да набавя всички необходими документи,за да мога да освободя без проблеми.А колкото до продаването - не продавам от вчера и всеки месец си правя по една заплата,внасянето досега ставаше чрез шашми,но вече искам да поръчвам много бройки и модели.Благодаря Ви!
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

ок,благодаря Ви за отговорите,но аз съвсем не гледам бърза печалба и всичко е договорено с китаеца(постоянно в скайп и плащам през пейпал,не съм такъв балък какъвто изглеждам).Питанката е само за митницата - как мога и откъде да набавя всички необходими документи,за да мога да освободя без проблеми.А колкото до продаването - не продавам от вчера и всеки месец си правя по една заплата,внасянето досега ставаше чрез шашми,но вече искам да поръчвам много бройки и модели.Благодаря Ви!

Ехх, не става така бе момчета...

Докато напишеш тия 2 мнения, можеше вече да намериш половината от необходима информация. Ти серозно ли ми казваш, че не знаеш къде да търсиш, къде да звъниш, кой да питаш и т.н.?

Иска се малко упоритост и ако ще правиш сериозен бизнес, отвори си поне една фирма, без фирма е детинска работа.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Ехх, не става така бе момчета...

Докато напишеш тия 2 мнения, можеше вече да намериш половината от необходима информация. Ти серозно ли ми казваш, че не знаеш къде да търсиш, къде да звъниш, кой да питаш и т.н.?

Иска се малко упоритост и ако ще правиш сериозен бизнес, отвори си поне една фирма, без фирма е детинска работа.

Всички много обичате да отваряте фирми и да плащате данъци . Естествено че така е нормално , но момчето може просто това да му е странично нещо от което да си изкарва пари за бензин и кафе . Не е нужно всеки да отваря фирма за 10 пратки на година. А и за продажба на стоки само в продавалник е несериозно да се говори за фирма.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Може в бъдеще да има проблем с потребителите POWER BANK особено тези от 2600амп не могат да заредят един смарт фон както уж пише и много хора ще си поискат парите обратно а ако не ги получат вече хората знаят към кой държавен орган да се обърнат (КЗП) и тогава идва ада :)
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Да де, ама продаващите в продавалника не връщат пратки и не подлежат на санкции от КЗК, защото са физически лица. Ако евентуално склонят да върнат някой боклук, то карат клиента да си плаща транспорта, което в повечето случаи отказва човека. Продавалника е котило на нелегални пишман търговци, които продават през левче, белким изкарат за семки и ебават майката на всички, които се мъчат да продават легално.

Преди години от НАП съсякоха една част такива, като бяха извадили списък на най-пращащите лица през ЕКОНТ. Мисля ги накараха да платят данък за доказания оборот + глоба за незакана търговия. На който "бизнес" модела му е подобен, рано или късно ще го гърбят. Предполагам това време наближава, защото знаем бат Боци как пълни бюджета :)

Може в бъдеще да има проблем с потребителите POWER BANK особено тези от 2600амп не могат да заредят един смарт фон както уж пише и много хора ще си поискат парите обратно а ако не ги получат вече хората знаят към кой държавен орган да се обърнат (КЗП) и тогава идва ада :)
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Та проблемът ми е следният - ще внасям 200 бр. допълнителни батерии от Китай и още други неща наведнъж,и всички такси ще се плащат(ДДС,мито и др.),не искам да се правя на тарикат.:lol: Но чуденето ми е,че аз нямам фирма и не съм регистриран никъде(предполагам се досещате къде ги продавам,като изключим EBAY):-o ,и не знам ще имам ли някакви проблеми с освобождаването на пратките и евентуално глоби или и аз не знам какво?Надявам се да може да ми помогнете.Благодаря предварително на всички!:)

Доколкото знам батериите вече не може току така да се изпращат като пощенска пратка, заради бомбените атентати мисля вече са забранена стока и мисля че допълнителни изисквания за да можеш да получиш пратка с батерия, поинтересувай се предварително в съответната фирма която ще ти ги достави как стоят нещата по този въпрос.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Привет на всички!

И аз се интересувам от внос на външни батерии (powerbank) от Китай.

Освен CE сертификати и съпътстващи документи има ли други изисквания на митница?

Доставчика ми каза, че с определен превозвач (UPS) изпраща батериите без никакви проблеми, някой има ли наблюдения?
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

И аз се интересувам от внос на външни батерии (powerbank) от Китай.

Не знам кой е тоя превозвач, но ако е с въздушен транспорт просто забрави да се случи.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Не знам кой е тоя превозвач, но ако е с въздушен транспорт просто забрави да се случи.

Писал съм кой е, UPS
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Писал съм кой е, UPS

...и той ти е писал, че внос на батерия си е приключение...
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

...и той ти е писал, че внос на батерия си е приключение...

Аз обичам приключенията, какво имаш предвид под "внос на батерия си е приключение"?
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Аз обичам приключенията, какво имаш предвид под "внос на батерия си е приключение"?

Ами -първо, че ще се откажеш още на митницата и второ, че с таксите ще си купиш поне още толкова батерии
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

митницата искат фактура, като трябва да е изрично упомената и цената на транспорта, защото се плаща ДДС и върху него, евентуално може да ти искат да напишеш декларация за стойността на транспорта допълнително и върху тази цена да платиш ДДС.

дали са 200 батерии или 200 контейнера с батерии документите са едни и същи!
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Ами аз не виждам никакво приключение тук, стандартна митническа процедура. За тази работа си има митнически агенти, които се занимават с тези неща и трябва да са наясно. Аз просто исках да разбера дали има някакви други препятствия за вноса на Powerbank батерии, това е!
 
Има и други евентуални препятствия - след някакви инциденти и заради опасения от експлозии бяха въведени ограничения за транспортиране на литиеви батерии в нехерметичната част на самолетите (т.е. карго). Та провери с UPS дали приемат да транспортират литиеви батерии. Всеки превозвач си има списък със забранените товари.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Всеки превозвач си има списък със забранените товари.
За всички ВЪЗДУШНИ пратки ограниченията за батерии (особено за литиевите) са страшни. Аз за един часовник, що декларации попълних за подарък до САЩ.
 

Горе