Внос от ЕС

dimofff

New Member
Здравейте,за пръв път пиша в този форум и не зная, към кого трябва да обърна въпроса си а той е:
Аз съм физическо лице и искам да внеса дрехи от Гърция на стойност около 1000 евро, мога ли да го направя,ако да какъв документ ми е необходим от продавача
Благодаря ВИ.
 
От: Внос от ЕС

Първото е, че трябва да си регистриран по ДДС. Като физическо лице не знам дали ще стане. Затова най-вероятно ти трябва фирма, после за да ги продаваш в България пак ти трябва фирма. За ддс-то ако купуваш стока от ЕС трябва да си задължително регистиран по ДДС иначе не може да я внесеш или купиш на фирмата.
 
От: Внос от ЕС

Да аз така или иначе ще направя фирма просто исках преди да съм я направил да си купя част от стоката и да разбера дали ще мога да я прекарам през границата примерно просто с касова бележка или някаква фактура на физическо ако има такива де :Д Благодаря за отговора :)
 
От: Внос от ЕС

В ЕС няма граници, обаче не знам кой ще се навие да ти продаде без фирма.
 
От: Внос от ЕС

Първото е, че трябва да си регистриран по ДДС. Като физическо лице не знам дали ще стане. Затова най-вероятно ти трябва фирма, после за да ги продаваш в България пак ти трябва фирма. За ддс-то ако купуваш стока от ЕС трябва да си задължително регистиран по ДДС иначе не може да я внесеш или купиш на фирмата.
Що като нямаш понятие му говориш абсолютните глупости на човека?

Ако искаш да купиш като частно лице от фирмата Х (независимо коя фирма и къде в ЕС) можеш да го направиш без никакви проблеми. Може да имаш проблем единствено и само с вътрешнофирмените глупости за регионите на дистрибуция и да те препратят към съответния дистрибутор за България.

Но да приемем, че не търгуваш с големи марки...

Купуваш си стока от там, плащаш си я както си искаш, транспортираш си я също както искаш (стига да не излиза от ЕС) и си я взимаш при теб и си я правиш каквото искаш.

Ако си купиш като физическо лице стоката трябва да платиш гръцкото ДДС, те ще ти го начислят във фактурата.
Ако я купиш като фирма нерегистрирана по ДДС в България - пак същото.
Ако я купиш през фирма, която има БГ ДДС регистрация - даваш им номера ти, те го проверяват и не начисляват там ДДС, но ти при продажбата трябва да начислиш на крайната цена, на която продаваш на твоите клиенти ДДС и да го внесеш.

Нищо сложно няма...

И това се нарича ВОП (вътре-общностно придобиване), износ няма. Износа е извън ЕС...
Навиват се да ти продадат, ясно им е ти какво ще правиш със стоката, но те за техния си закон са чисти, защо да не ти вземат парите... По-добре да почнеш така, отколкото да затвориш едни изтеглени пари от банката в стока през фирмата ти и да фалираш с ебаси борча след 6 месеца, защото не можеш да реализираш стоката...
 
От: Внос от ЕС

Благодаря много за изчерпателния отговор много ми помогнахте
 

Горе