Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продукти?

От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

Голяма грешка, нямаше смисъл да плащаш ДДС и мито, преди да попиташ какво друго ще ти искат от митницата. Повечето китайци не предлагат такъв сертификат, доказващ качеството и безопасността на продукта. Сега след като го нямаш, няма как да освободиш пратката и ще я върнат обратно след 1 месец. А ти си оставаш набутана с таксите.

Следващия път, ако ти спрат такава стока в търговски количества, първо се запознай с всички изисквания и ако не можеш да ги покриеш, директно откажи пратката. Те ще я върнат безплатно обратно към Китай и търговеца като си получи стоката обратно, ще ти върне парите. Поне така няма да си на загуба.

Разбира се сега може да се опиташ и да се разбереш с митничаря.

Е да де ама като за първи път като не знае човек с какво може да се зблъска минах на принципа ''проба - гершка''.
Има ли вариант за оправяне в ситуация след като вече предложих на продавача да си намери сертификат като поиска от някои.
После питах DHL какво ще ми струва транспорта на пратката от София до Варна и те отговориха, че ще е около 40 - 50лв като сметна всички такси и неща които ми и зредиха и сега се чудя дали и струва или направо да отварям диспут в Алиекспрес.
 
От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

Е да де ама като за първи път като не знае човек с какво може да се зблъска минах на принципа ''проба - гершка''.
Има ли вариант за оправяне в ситуация след като вече предложих на продавача да си намери сертификат като поиска от някои.
После питах DHL какво ще ми струва транспорта на пратката от София до Варна и те отговориха, че ще е около 40 - 50лв като сметна всички такси и неща които ми и зредиха и сега се чудя дали и струва или направо да отварям диспут в Алиекспрес.

Какво е това "стикита"?
 
От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

Това трябваше да го пишеш детска гумена играчка или нещо друго за което не се изисква сертификат и нищо нямаше да ти искат, най - вероятно си го писала че има каучук или силикон за които се иска сертификат :) Кои подготвя документите за пред митницата? Щото той трябва да знае за кое се изисква сертификат и за кое не и да те предупреди предварително! Другия път си плати комисионната на някои като мен, хем по - евтино, хем не даваш пари на вятъра предварително ;) Сега единствения ти шанс е да представиш такъв сертификат от името на китаеца.
 
От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

Е да де ама като за първи път като не знае човек с какво може да се зблъска минах на принципа ''проба - гершка''.
Има ли вариант за оправяне в ситуация след като вече предложих на продавача да си намери сертификат като поиска от някои.

hahovec, няма вариант да пише детска играчка и да не му поискат сертификат. Забрави... Играчките, независимо какви са, са в списъка със стоки за които се изисква задължително представяне на СЕ.
Женя, имаш няколко варианта на действие - погледни опаковката на някое от стикитата и виж кой е производителя на играчката. След това се разрови в сайта му. Голяма част от производителите качват сертификатите СЕ на сайтовете си. След това е въпрос на седмица - две да им пишеш и да ти изпратят копие, което да представиш.
Друг вариант е да пишеш на Али експрес, те да си поискат сертификат от производителя и да ти изпратят, за да представиш...

P.S. Следващият път като решиш да внасяш стока, драсни, ще ти кажа какви документи да си изискаш от търговеца и да си подготвиш :))
 
Последно редактирано:
От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

Друг въпрос: Както знаем, китайците винаги пишат ниска стойност върху пратките. Какво правим в случай, че пратка с 10хил. обеци с обявена стойност 20$ не бъде спряна на митница и директно пристигне на адрес. Понеже теглото е 2кг. никой не се усъмнил. Обаче после фирмата как да пусне тези стоки на пазара? Нали няма митническа декларация. Или трябва да ходиш обратно на митницата и да кажеш - пропуснали сте да проверите пратката, я ми начислете ддс и мито, че да ми е спокойна главата?
Имам същия въпрос.
Понеже за момента фирмата ми няма възможност за големи количества и работим на дропшипинг, а искам да продавам и мои стоки, има ли начин това да стане?

Примерно си поръчвам стоки месечно на стойност 100-250/300лв и не отиват на митницата, а директно в пощата или идват на вратата ми, как мога да ги продавам?

Става въпрос за малки количества и малки суми. Фирмата е ООД и не е регистрирана по ДДС.
 
От: От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените пр

Стикита като на LIDL
Напиши в Гугъл "стикита" и ще ти излязат.

Ти се радвай,че за търговска марка не са те захапали, защото са регистрирани като такава. Тогава не само няма да ги видиш, но и акт ще отнесеш от патентното.
 
От: От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените пр

Имам същия въпрос.
Понеже за момента фирмата ми няма възможност за големи количества и работим на дропшипинг, а искам да продавам и мои стоки, има ли начин това да стане?

Примерно си поръчвам стоки месечно на стойност 100-250/300лв и не отиват на митницата, а директно в пощата или идват на вратата ми, как мога да ги продавам?

Става въпрос за малки количества и малки суми. Фирмата е ООД и не е регистрирана по ДДС.


И аз се интересувам точно конкретно от това нещо
 
От: Внос от Китай. Кои изисквания трябва да покрием, за да продаваме внесените продук

колега hahovec как мога да се свържа с теб
 

Горе