Внос от Китай (LCL)

Lupo

New Member
Здравейте,

Искам да внеса от Китай около 100-150 кг битова техника. Цената за доставка до Европа чрез стандартните методи (поща, DHL) е еквивалентна на цената на продукта, което не ме удовлетворява. Затова се насочих към вариант за контейнер (LCL), които би трябвало да излезнат по-изгодно като цена.

Интересува ме дали някой се е занимавал с подобно нещо и може да даде някакви препоръки и насоки за добри фирми в бранша. По възможност, бих предпочел да си заплатя и за съдействие по документацията с митниците (customs clearance).

Благодаря!
 
От: Внос от Китай (LCL)

Най удачният за теб начин е да я качиш на групаж. В кой град трябва да получиш стоката?
Ако имаш по конкретни въпорси, питай. За района на Гуанджоу мога да помогна повече. Мога да препоръчам и агенция, но е за Варна.
 
От: Внос от Китай (LCL)

Производителя може да ми прати стоката до пристанище. Варна/Бургас/София са приемливи опции за крайна дестинация.
 
От: Внос от Китай (LCL)

Ако не си работил с изпращача почти е сигурно че ще бъдеш измамен!
Не се знае какво ще ти изпратят, дали изобщо ще ти изпратят нещо, ако е техника, има вероятност да си набутат брака. Със спредиторските фирми също има голям риск. Най изгодните оферти излизат най скъпо.
 

Горе