Внос от Турция-какво се плаща?

Anani

Member
Здравейте!Искам да питам-ако някой лично го е правил-като се внася стока от Турция(С АВТОМОБИЛ!!!)-лесна ли е процедурата и бързо ли става преминаването на митницата!Конкретно-искам да си купя за препродажба разни стоки от Турция(сътветно ще взема фактура и документ за произход)!Дали бързо ще стане обмитяването на границата с личната ми кола(или по-добре да чакам за карго с групаж).И-предполагам,че стандартно се плаща мито и ДДС!Абе - ако някой е минавал с автомобил,ще ми е много полезно!Мерси предварително!
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Здравейте!Искам да питам-ако някой лично го е правил-като се внася стока от Турция(С АВТОМОБИЛ!!!)-лесна ли е процедурата и бързо ли става преминаването на митницата!Конкретно-искам да си купя за препродажба разни стоки от Турция(сътветно ще взема фактура и документ за произход)!Дали бързо ще стане обмитяването на границата с личната ми кола(или по-добре да чакам за карго с групаж).И-предполагам,че стандартно се плаща мито и ДДС!Абе - ако някой е минавал с автомобил,ще ми е много полезно!Мерси предварително!

Може да стане и лесно и трудно. Ако всичко ти е изрядно, не внасяш марки и си спазил закона, няма да имаш проблем, най - много да огледат обстоино стоката, ако не си или попаднеш на заядлив митничар ... ами тогава ще ти се е искало да си платиш за групаж :)
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Мерси за отговора,hahovec-ама мен наистина ме интересува някой-който го е правил с автомобила си!Защото живея във Варна и ми е супер близо и бързо да си извърша така покупките си!А колкото до групажа-ясно,че нямам главоболия там-ама трябва да чакам и пак ще имам излишни ходения!А лятото 1-2-3 дни може да се каже,че не ми се губят!
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Мерси за отговора,hahovec-ама мен наистина ме интересува някой-който го е правил с автомобила си!Защото живея във Варна и ми е супер близо и бързо да си извърша така покупките си!А колкото до групажа-ясно,че нямам главоболия там-ама трябва да чакам и пак ще имам излишни ходения!А лятото 1-2-3 дни може да се каже,че не ми се губят!

аз го правя по някоко пъти седмично ;) Просто ще прегледат стоката обстойно в началото може да минеш метър и да кажеш, че за себе си ги взел, ама след това ще си ги минеш както си му е реда. Няма да те изядат, няма да те арестуват, най - много да ти конфискуват нещо, което е малко вероятно. Другото си е процедура, която ще я минеш не бой се. Ти от какво точно се притесняваш?
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

ОК-тогава!Би ли споделил за това конкретно-може и на лично,ако не искаш в темата!Мерси!
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

плащай си на митничарите, какво си се уплашил, живееш в България
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Абе-то ние си направихме разговорче с Хаховеца-ама ще кажа кое най ме притеснява:За колко време ще мина обмитяването(разбира се-ако няма заяждания-ама не бих дал повод)!Та фактора време ми е най-важен!
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Имах познат който вкарваше бебешки дрешки от Турция. Почти всяка седмица ходеше до там. Нищо специално, но ми е казвал, че на няколко пъти митничари си "харесвали" по нещо от инвентара и той им го "подарявал" :D Така че...какво да ти кажа българска работа
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Нормално, като си харесат нещо дай им две да са доволни и готово, това е България, ти ако не можеш да омаеш митничарите на митницата, по-добре хич не прави бизнес.
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Абе-то ние си направихме разговорче с Хаховеца-ама ще кажа кое най ме притеснява:За колко време ще мина обмитяването(разбира се-ако няма заяждания-ама не бих дал повод)!Та фактора време ми е най-важен!

Митничар да си хареса нещо и да трябва да му го подариш, е те такъв филм няма. В момента контрола по митниците е много голям. Ако има нещо което е реплика или нарушава закона (примерно 5 стека цигари и разни други), то тогава ще ти ги конфискуват. То не му се вика мито, ами митни сборове, това не се бави, важно е колко стока вкарваш, ще бъде прегледана, ако вкараш един багажник, изкарваш багажника и почваш едно по едно да показваш, разгъваш и т.н. Ако вкарваш малко неща, за лична употреба, само ги поглеждат и нищо повече, ако вкарваш много дрехи за продажба ще ги прегледат и ако има нещо за конфискуване, ще го конфискуват. Както съм казвал и преди, митничарите ще надушат и грамче злато или сребро сред цял тир с дрешки!!!! Като металдетектор са! Няма измъкване. Фалшиви маратонки или дрешки ще ги види, ако ще да си ги скрил с магия!
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Качваш на карго, в цената на услугата влиза всичко, накрая взимаш фактура за самите дрехи. Ако не знаеш при кой да отидеш във Варна, ще ти кажа.
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?

Митничар да си хареса нещо и да трябва да му го подариш, е те такъв филм няма. В момента контрола по митниците е много голям. Ако има нещо което е реплика или нарушава закона (примерно 5 стека цигари и разни други), то тогава ще ти ги конфискуват. То не му се вика мито, ами митни сборове, това не се бави, важно е колко стока вкарваш, ще бъде прегледана, ако вкараш един багажник, изкарваш багажника и почваш едно по едно да показваш, разгъваш и т.н. Ако вкарваш малко неща, за лична употреба, само ги поглеждат и нищо повече, ако вкарваш много дрехи за продажба ще ги прегледат и ако има нещо за конфискуване, ще го конфискуват. Както съм казвал и преди, митничарите ще надушат и грамче злато или сребро сред цял тир с дрешки!!!! Като металдетектор са! Няма измъкване. Фалшиви маратонки или дрешки ще ги види, ако ще да си ги скрил с магия!
да да, и пари митничарите никога не вземат :D

хахавец си си ти
 
Здравейте,
Прочетох темата и не разбрах точно целия процес на внос от Турция.Може ли някой да синтезира целия процес с няколко изречения? Искам да пазарувам дрехи(не реплики) на едро от търговец онлайн.Видях ,че цените му са включено ДДС. Това означава ли ,че ще заплатя два пъти ДДС-то? Не съм наясно и със самата логистика?Предварително ли трябва да се разбера с куриер и какви документи трябва да предоставя предварително за да мине всичко максимално бързо?
 
От: Внос от Турция-какво се плаща?



аз го правя по някоко пъти седмично ;) Просто ще прегледат стоката обстойно в началото може да минеш метър и да кажеш, че за себе си ги взел, ама след това ще си ги минеш както си му е реда. Няма да те изядат, няма да те арестуват, най - много да ти конфискуват нещо, което е малко вероятно. Другото си е процедура, която ще я минеш не бой се. Ти от какво точно се притесняваш?
Проявяваш ли интерес да внасяш периодично стока за мен? Пакетирана е в кашони ~30 кг. (по спомен) е кашона.
 
И аз се интересувам, прочетох темата но не разбрах процеса, ходя до турция 4-5 пъти на година пълня колата яко нямал съм проблеми но пазаря за мен си и в колата е дрехи ядене прахове, безалкохолно и явно си личи и митничарите не правят дерт. Питам се обаче, ако реша да купя 50 чифта маратонки, какво се прави на границата, на митничаря му е ясно, че няма да ги нося аз. Те са от пазара в Одрин няма документи, какво правя?
 
Здравейте,

Форума е много полезен и се радвам, че има хора, които споделят опита си!

Виждам, че има много хора, които са внасяли стоки от Турция - някои с личен автомобил, други с Карго. Виждам също, че има и много питащи(незнаещи) като мен.

Някой, който се е занимавал с това би ли споделили малко по - подробна информация относно и двата начина на внос - а именно : какви документи се изискват при вноса с личен/ фирмен автомобил, какви документи се изискват при вноса с Карго? Кое ви излиза по изгодно и кои фирми ползвате?

Надявам се, че все някой ще се отзове и информацията, която ще сподели ще бъде полезна за всички нас!

Благодаря предварително!
 
Младежи и девойки,
Задавате непълни въпроси, а очаквате коректни отговори.
Какво смятате да внасяте - за гащи ще имате нужда от едно, за домати и баклава друго, за плутоний ще е трето.
В какви количества ще внасяте?
2000 лева ми е товарен автомобил с 22 тона стока от Гебзе до Бургас.
Пресметнете сами колко струва 22 тона с личния си автомобил.
Най-общо документите са инвойс за стоката, инвойс/фактура за транспорт, пакинг лист, сертификати за произход, сертификати за годност. Евентуално ЧМР от превозвач. ЕОРИ номер за митницата.
Дължите ДДС и митнически сборове + такса за митническата агенция, която ще ви оформи документите.
Има вариант, да ви селектират за проверка - може да отнеме от няколко часа до цял ден.
Има още и още, но се учи с практика.
И винаги ще се намери някой, който ”внася” с личния автомобил и спестява разходката до митницата и всичко изброено по-горе не му е нужно ....
 
А някой може ли да ме насочи как да намеря такова карго към кого трябва да се обърна тъй като аз също искам да закупя стока от Турция и ще взимам фактури и съм се чудил с колата ли да ходя или как да ги внасям до България благодаря предварително
 

Горе