Водензнак на снимки във социалните мрежи

samba

Active Member
Чудех се дали е позволено, да се слага воден знак на снимките във Facebook/Tw/Google+ ?
Защото гледам, че все повече групи и страници го правят. Слагат линк към вътрешната им facebook страница или към някакъв външен сайт.

Кой и с какво може да ми каже, ако аз слагам на мойте снимки във Facebook моя воден знак сочещ към сайта за часовници ? Като се има в предвид, че снимките не са мой. Намерил съм в фейсбук групи или гоогъл :)

Поздрави,
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

разрешено е но ако знака не е лого против фейсбук или свастика например
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Някой друг да каже нещо по темата ?
Това не се ли води кражда на авторските права като слагам воден знак на моя сайт върху чужди снимки или картинки?
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

...Това не се ли води кражда на авторските права като слагам воден знак на моя сайт върху чужди снимки или картинки?

Да, аз мисля, че е кражба - все едно да вземеш статия писана от друг и да я подпишеш с името си. Няма разлика в това отношение - едното е снимка, другото е статия, все е авторски продукт на някой.
И това, че другите го правят, не означава, че и ние трябва да го правим.
 
От: От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Да, аз мисля, че е кражба - все едно да вземеш статия писана от друг и да я подпишеш с името си. Няма разлика в това отношение - едното е снимка, другото е статия, все е авторски продукт на някой.
И това, че другите го правят, не означава, че и ние трябва да го правим.

Да, точно за това питам, за да не се получат недоразумения ;)

Поздрави,
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Доколкото знам ( а то не е много де), снимка пусната в ФБ си губи авторските права. Но друг е въпроса, че ти ако сложиш твой воден знак си я "присвояваш" един вид.
Що не си снимаш часовниците или да си купиш снимки и ще ти е мирна главата. Тогава слагай водни знаци на воля :).
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Значи в случая щом снимките не са твои ти така или иначе си в нарушение и по принцип си подсъдим друг е въпроса дали това ще се случи. Ако си купиш снимките вече мисля че можеш да сложиш воден знак, но пак трябва много внимателно да прегледаш и уточниш дали това се разрешава. Варианта в който ти си снимаш часовниците вече си е най-добре защото тогава може да правиш каквото си искаш :) В случая ако ти така или иначе си пускаш снимките ти си в нарушение дори и да не им слагаш воден знак.
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Темата беше да си сложиш линка или сериозно питаш тоя глупав въпрос? Ако искаш си сложи оная работа върху всяка снимка, на кой въобще му пука?
 
От: Водензнак на снимки във социалните мрежи

Добре ме захапахте :)
Снимките на часовниците са изцяло собственост на фирмата и сме ги правили лично ние, а върху тях си има наш воден знак. Та там мога да си сложа дет се вика и оная работа :) ,но въпроса ми не беше за часовниците, а за пейзажи, смешни снимки и някакви от този род, който заливат социалните мрежи.
Явно не става и отговора на въпроса ми е изяснен.

Поздрави,
 

Горе