Връзки в LinkedIn

Amigo0o

Well-Known Member
Използвате ли LinkedIn ? Все повече набира популярност в професионалната сфера, а и разрешава линковете в профила.

Всеки, които желае може да ме добави във връзките си, добавям и аз. :)

https://www.linkedin.com/profile/view?id=297475633
 
Последно редактирано:
От: Връзки в LinkedIn

LinkedIN набира популярност? Знам ги от над 10 години и си мислех, че са в сериозен застой.
 
От: Връзки в LinkedIn

Какви са им предимствата пред други топ социални мрежи като Фейсбук? Знам, че уж осигуряват възможност за контакт с евентуален работодател.
 
Re: От: Връзки в LinkedIn

Ползвам ги.

За търсене на работа или контакти с фирми, фриленсъри и за всичко свързано с бизнеса са идялни.

как се работи с тях за тия цели?
 
От: Връзки в LinkedIn

Ползвам ги.

За търсене на работа или контакти с фирми, фриленсъри и за всичко свързано с бизнеса са идялни.

И също така знаете ли грубо колко българи го използват сайта?
 
От: Връзки в LinkedIn

Не че е кой знае колко важно, но за Twitter по официални данни има над 400 000 българи. А според мен реално няма дори и 100 000. :) Просто като видя броя на последтоаветите на големи компании като btv и mtel и ми става ясно.
 
От: Re: От: Връзки в LinkedIn

как се работи с тях за тия цели?

Като начал е хубаво профила ти да е добре попълнен, след това започни да каниш хора който познаваш ( приятели от ФБ, колеги и тн. ) След това се насочи към непознати, който са в твоята сфера/ниша.

В търсачката може да търсиш по име на човек, фирма, или просто напиши дума която те интересува и ще ти излезнат свързани резултати, може също така да се присединяваш към групи с тематика, която смяташ, че ще ти е от полза или пък да следваш фирми към който проявяваш интерес, общо взето варянти много...

Може към профила си да добавяш твой проекти като е разрешено да поставиш и линк към сайта или да си създадеш група на тема която те влвче... може да си създадеш и бизнес страница на фирмата ти, общо взето доста се развиха през последната година и основно са насочени към бизнес, работа и така да се каже по-сериозни неща, не е като Фб само малолетни дето харесват тъпи клипове и снимки.
 
От: Връзки в LinkedIn

Вече няколко мои познати си намериха работа чрез LinkedIn в сериозни компании с много добро заплащане и затова смятам че тепърва ще набере популярност в БГ.
 
От: Връзки в LinkedIn

Какви са им предимствата пред други топ социални мрежи като Фейсбук? Знам, че уж осигуряват възможност за контакт с евентуален работодател.

Специално в IT, програмиране е златен. Редовно си ме зарибяват разни HR-и от големи фирми.
 
От: Връзки в LinkedIn

От няколко дни се чудя и аз от доста места съм чул, че хората си намирали работа от LinkedIn. Аз лично нямам регистрация там, но тия дни мисля да си направя една и да попълня един профил да го разцъкам. Но на какъв принцип се търси работа през това просто си чакате някой да ви налази или вие налазвате. В смисъл и през фейса може да си пишеш че си нинджа програматор ама никой няма ти пише да ти предложи работа :D Знам ли някак ми е интересно, ако някой даде някакво инфо, още повече пък ако говорим за България и ми става още по интересно че от фирми си играят да цъкат :D

И има ли как да забраня профила ми да се индексира в google, да си седи само в LinkedIn ?
 
От: Връзки в LinkedIn

1. Попълваш си профила, добавяш си компетенциите и предишни работодатели (проекти).
2. Набираш контакти (бивши, настоящи колеги, HR-и (като тези обикновено те ти пращат покани не ги търси ти)).
3. След като вече имаш контакти те могат да оставят препоръка за работата ти в дадена фирма, проект или да ти "нацъкат" един вид "ДА" на компетенциите. В смисъл пишеш, че разбираш от SEO и 20 човека цъкат "Да, разбира от SEO.", лошото е, че няма бутон "Не, не разбира!"
4. Налазват те от човешки ресурси ако си апетитна хапка и ти пускат предложения.

По принцип има специални профили за HR - платени разбира се, с по-добри филтрации и т.н. В България има доста фирми които използват LinkedIN (но най-вече са в IT сектора или друг сектор в, които се налага да има и IT отдел), а и също така има и HR фирми търсещи народ за други фирми - поръчители.

Относно качеството на българските HR - не е много високо. Няма толкова персонално отношение, а при тях по-скоро е някакъв спам по пощите на хората с идеята, че от 100 изтрела 1 ще уцели защото получават премия за назначен човек. Не казвам, че не работи, но просто аз очаквам някакси по-персонализирано отношение така да се каже, миналия ден ме добави някаква мацка в профила ми пише, че имам компетенции по Front-end съотвено с (HTML, CSS, JavaScript) и за Back-end разбирам от (C# и като цяло ASP.NET там web частта) , та тя решава да ми прати оферта за PHP Developer с изискване за 2 години стаж при това ...

Общо взето регистрирай се, само ще спечелиш. Аз имам профил от доста време и малко стаж като цяло (под 1 година), но от както съм си добавил работодатели и т.н. в рамките на месец и половина имам 2 предложения, ако имаш повече стаж тази бройка ще нарастне значително!
 
От: Връзки в LinkedIn

1. Попълваш си профила, добавяш си компетенциите и предишни работодатели (проекти).
2. Набираш контакти (бивши, настоящи колеги, HR-и (като тези обикновено те ти пращат покани не ги търси ти)).
3. След като вече имаш контакти те могат да оставят препоръка за работата ти в дадена фирма, проект или да ти "нацъкат" един вид "ДА" на компетенциите. В смисъл пишеш, че разбираш от SEO и 20 човека цъкат "Да, разбира от SEO.", лошото е, че няма бутон "Не, не разбира!"
4. Налазват те от човешки ресурси ако си апетитна хапка и ти пускат предложения.

По принцип има специални профили за HR - платени разбира се, с по-добри филтрации и т.н. В България има доста фирми които използват LinkedIN (но най-вече са в IT сектора или друг сектор в, които се налага да има и IT отдел), а и също така има и HR фирми търсещи народ за други фирми - поръчители.

Относно качеството на българските HR - не е много високо. Няма толкова персонално отношение, а при тях по-скоро е някакъв спам по пощите на хората с идеята, че от 100 изтрела 1 ще уцели защото получават премия за назначен човек. Не казвам, че не работи, но просто аз очаквам някакси по-персонализирано отношение така да се каже, миналия ден ме добави някаква мацка в профила ми пише, че имам компетенции по Front-end съотвено с (HTML, CSS, JavaScript) и за Back-end разбирам от (C# и като цяло ASP.NET там web частта) , та тя решава да ми прати оферта за PHP Developer с изискване за 2 години стаж при това ...

Общо взето регистрирай се, само ще спечелиш. Аз имам профил от доста време и малко стаж като цяло (под 1 година), но от както съм си добавил работодатели и т.н. в рамките на месец и половина имам 2 предложения, ако имаш повече стаж тази бройка ще нарастне значително!

Благодаря за инфото колега, ще седна днес да си направя един акаунт пък да видим какво ще стане. Аз такива дето не четат предоставената информация ги хейтя редовно :cry: На HR-ри няма да пращам покани или там квот се нарича ще чакам да ме налазят да ми вдигнат егото :lol:
 
От: От: Връзки в LinkedIn

Благодаря за инфото колега, ще седна днес да си направя един акаунт пък да видим какво ще стане. Аз такива дето не четат предоставената информация ги хейтя редовно :cry: На HR-ри няма да пращам покани или там квот се нарича ще чакам да ме налазят да ми вдигнат егото :lol:

Ами аз по принцип си мисля сега, че то дори и да пишеш на някой head hunter (както им е другото название :D ) няма да е толкова болезнено ако подходиш правилно. Защото аз обмислям емиграция в Германия и си мисля да пиша по-нататък на някой ловец ама да подходя един вид "Можете ли да ми предложите ...", а не "Аз търся ... вие имате ли?" - защото второто показва един вид, че си на зор и могат да те прецакат някъде.
 
От: От: Връзки в LinkedIn

Аз имам същите намерения даже и една дестинация имаме :D Сега взе че ми стана още по интересно и днес задължително, ще направя един качествен профил с коректно и обширно попълнена информация :|
 
От: Връзки в LinkedIn

Ако си попълните добре профилите има голям шанс да си намерите работа. Всяка седмица някакви HR ме добавят като тяхна връзка и ме канят на интервюта. За 6 месеца имам 78 връзки без да съм правил нищо друго там освен регистрация и попълване на профила.
 
От: Връзки в LinkedIn

Относно качеството на българските HR - не е много високо. Няма толкова персонално отношение, а при тях по-скоро е някакъв спам по пощите на хората с идеята, че от 100 изтрела 1 ще уцели защото получават премия за назначен човек.

Нормално е да стрелят напосоки, защото при назначен кандидат фирмата плаща на рекрутъра до 2 брутни заплати на кандидата. Тази апетитна хапка довече до появата на много самозванци в сектора...
 
От: Връзки в LinkedIn

Нормално е да стрелят напосоки, защото при назначен кандидат фирмата плаща на рекрутъра до 2 брутни заплати на кандидата. Тази апетитна хапка довече до появата на много самозванци в сектора...

А контактни ли са поне ако искаш информация или някакви сноби го раздават :)
 
От: Връзки в LinkedIn

А контактни ли са поне ако искаш информация или някакви сноби го раздават :)

Обикновено са някакви "наточени" момиченца със снимка от полу-професионална фотосесия, вероятно заради преобладаващото мнозинство мъже в професията. Лесно пращат/приемат покани, в началото са много комуникативни поне докато им пратиш CV и обясниш какво търсиш. После комуникацията затихва. Дали защото нямат това което търсиш, дали защото събират CV-та да имат за всеки случай... не знам. След това вече си спамят на общо основание, често за позиции които нямат нищо общо с това което търсиш.

Чуждестранните рекрутъри са на съвсем друго ниво. Там обаче заинтересуваш ли ги веднъж (т.е. минеш цедката за "долнопробните чужденци") има да ти звънят по телефона през седмица... което също е малко досадно.
 
От: Връзки в LinkedIn

Така като гледам май имат някакви таски или изискват някакви нива че седнах да пусна покана на 1-2 човека и веднага ми даде, че нема да стане трябва да вдигна левел ?
Едит нещо съм в грешка на тия дето ми ги предлога то ми дава да пращам, тия дето аз си ги търся неще явно аз бъркам та ще седна да си поиграя ;) Това да си настроиш добре профила там си е поне 1 ден играчка :D
 

Горе