Връщане покупката от онлайн-магазин

От: Връщане покупката от онлайн-магазин

Сега ако си купя обувки, дрехи, парфюми, часовник нося си ги две седмици и мога да ги върна ако реша без да им давам обяснение, така ли ?
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

еМИ така излиза...:cry:
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

еМИ така излиза...:cry:
Еб*хти загубената работа аз .. в какви случай могат да се откажат рекламации или вече няма вариант за отказване.
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

Ами за рекламациите въпроса е много сериозен,защото ,дори клиента да е прав,ти губиш от сроковете за връщане на стоката ,ако същата не е налича !
Абе не знам какво ще стане , нека и други колеги да се включат с мнения:clap:
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

А как тълкувате това изречение:

Купувачът може да не посочва причина за своето решение, а продавачът не дължи обезщетение в този случай.
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

Сега ако си купя обувки, дрехи, парфюми, часовник нося си ги две седмици и мога да ги върна ако реша без да им давам обяснение, така ли ?
Парфюма, ако е отворен - не
Дрехите и обувките, ако имат следи от отваряне и/или носене също не можеш да ги върнеш. Това да не е бащиния...

Това положение в закона важи само за т.нар. "импулсни" поръчки. Примерно Драган гледа касапската въдица и Я ИСКА! Поръчва я, плаща я и й се радва докато не дойде змията му и да му каже, че си е купила нов телефон на изплащане. В един момент семейният портОфейл е полупразен и Драган иска да върне НЕИЗПОЛЗВАНАТА си въдица на магазина.

Не може да си купиш яхта, да разходиш змията до Монако за формулата и да я върнеш после... Мислете разумно.
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

Това още не е прието.Ако го приемат,да си пожелаем нормални клиенти,а не луди.
 
От: Връщане покупката от онлайн-магазин

Ми нямам думи - в много отношения закона в България по всичко бие границите на абсурда.
Има много случай в който може да се възползва клиента от този закон.
Примерно:
Взимам лаптоп (хихи Делл Извънземното) - радвам му се -> махам го , взимам друг.
Това е яко - има магазини за секс артикули :D - тук взимаш, забавляваш се -> връщаш -> после пак взимаш.
Взимам си яке за зимата -> нося го 2 седмици -> връщам го -> взимам друго (ще съм винаги в крак с модата).
и т.н.

С две думи егати закона :cry:
 

Горе