Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафика?

seven

New Member
Здравейте,

Имам 5 сайта които се хостват на един и същ сървър, по принцип са за една и съща ниша, но информацията във всичките сайтове е уникална, домейните са съвсем различни и тн. Въпреки че всекидневно поствам нови статии (по 2-3 статии за всеки от сайтовете) имам известно количество backlinks и тн, само един от сайтовете има някакъв трафик, а останалите 4 не отлепят от дъното - имат по 10-на посещения от гугъл. Домейните са на 5-6 години вече, а за последните 6 месеца, почти няма в ден в който да не съм качвал нови статии в сайтовете. Не съм очаквал някакъв грандиозен успех, ама чак пък никакъв трафик, не е реално според мен,

Въпросът ми е, възможно ли е това че всичките сайтове са на един сървър и с едно и също ИП, да бъде предпоставка само един сайт да получава трафик, а останалите да не могат?

Също ако имате някакви други идеи за подобряване на трафика, ще се радвам да ги чуя.
 
От: Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафи

Със сигурност проблема не ти е в ИП-то на споделени хостинги има по над 50 сайта на ИП

Дай малко повече инфо на колко време са ти сайтовете дай някой от тях за мостра и ще получиш конкретни предложения как да оправиш положението
 
От: Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафи

Със сигурност проблема не ти е в ИП-то на споделени хостинги има по над 50 сайта на ИП

Дай малко повече инфо на колко време са ти сайтовете дай някой от тях за мостра и ще получиш конкретни предложения как да оправиш положението

Сложи 2-3 нули зад 50 :wink: Четох преди време, че ако твоите сайтове имат връзка един към друг и са на един сървър било проблем, но не знам до колко е вярно. Не мисля, че е от значение.
 
От: Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафи

Според мен е от значение със сигурност, но само за линкове между самите сайтове. Друг е въпроса каква е тежестта на това значение...
 
От: Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафи

Аз имам 2 сайта на един и същ споделен хостинг с едно и също IP в една ниша, линкват един към друг, и двата сайта са в топ 3 по едни и същи бих казал доста конкурентни ключови думи... така че едва ли в IP-то е проблема при теб.
 
От: Всичките ми сайтове ползват едно и също IP. Може ли това да бъде проблем за трафи

Това са само митове - Преди половин година сигурно бях пуснал тема за един сайт който е лидер в нишата която ме интересува и като го проучвах се натъкнах на 50 негови сателита качени на един хост с едно ИП с един темплейт и всеки с по 2 статии от които се линква главният сайт

Търси кучето е заровено на друго място
 

Горе