Всичко За Pinterest

momcheto

Well-Known Member
Здравейте!
Започнах да се зарибявам с тази социална мрежа и ми се иска да задълбая. Чета тук и там различни неща, та имам и въпроси:
1. Group Boards - как да намерим дъски и да поискаме да публикуваме в тях? Днес получих от някакъв човек покана за такава дъска, но така и не разбрах как се случи.
2. Къде се публикува даден pin? Тоест, публикувам нещо и то къде се изобразява - в последни резултати в категорията ли или само текущите последователи виждат pin-a?
3. Как се определя кои са популярните пинове и на колко време се обновява?

Eто и някои неща, които мога да споделя:
1: пишете тагове в описанието на pin-овете. Примерно, ако пишете за пътувания, добавете #Travel. Така при търсене в търсачката на Pinterest с тази ключова дума ще излизате.
2: Добавяйте по-голямо описание, защото така се отличава.
3: Верифицирайте сайта си.
4: Ако имате повече акаунти, репинвайте от един към друг.

Нека дискусиите започнат.
 
От: Всичко За Pinterest

Успех в четенето - http://goo.gl/fwBgb и колегата от блога да почерпи :)
 
От: Всичко За Pinterest

Ами ако си редовен в тази социална мрежа и предлагаш качествено съдържание и общуваш с други от Социалката - ще овладееш най-основната методика.

Аз така правя... и хората само репинват и т н.... следват и пращат покани. Тя е проста социална мрежа. Всичко е в съдържанието.
 
От: Всичко За Pinterest

Здравейте!
Започнах да се зарибявам с тази социална мрежа и ми се иска да задълбая. Чета тук и там различни неща, та имам и въпроси:
1. Group Boards - как да намерим дъски и да поискаме да публикуваме в тях? Днес получих от някакъв човек покана за такава дъска, но така и не разбрах как се случи.
2. Къде се публикува даден pin? Тоест, публикувам нещо и то къде се изобразява - в последни резултати в категорията ли или само текущите последователи виждат pin-a?
3. Как се определя кои са популярните пинове и на колко време се обновява?

Eто и някои неща, които мога да споделя:
1: пишете тагове в описанието на pin-овете. Примерно, ако пишете за пътувания, добавете #Travel. Така при търсене в търсачката на Pinterest с тази ключова дума ще излизате.
2: Добавяйте по-голямо описание, защото така се отличава.
3: Верифицирайте сайта си.
4: Ако имате повече акаунти, репинвайте от един към друг.

Нека дискусиите започнат.

Аз ще обърна внимание на таговете с тоя пост. Когато правиш борд обикновенно избираш категория на борда. Това ти е основният таг на всички снимки, които се пинват там. Ако например си избрал категория "чадър" и постваш снимки на чадъри, няма смисъл в описанието да пишеш #чадър. Вместо това, може да вметнеш нещо друго, като 2-ра ключова дума.
 
От: Всичко За Pinterest

Аз ще обърна внимание на таговете с тоя пост. Когато правиш борд обикновенно избираш категория на борда. Това ти е основният таг на всички снимки, които се пинват там. Ако например си избрал категория "чадър" и постваш снимки на чадъри, няма смисъл в описанието да пишеш #чадър. Вместо това, може да вметнеш нещо друго, като 2-ра ключова дума.

Да, аз имах нещо такова предвид. Не, че ще е основна ключова дума :)
 
От: Всичко За Pinterest

1. Group Boards - как да намерим дъски и да поискаме да публикуваме в тях? Днес получих от някакъв човек покана за такава дъска, но така и не разбрах как се случи.
Дъски за спам се намират относително лесно. Просто търсиш профилите на изявени спамери, те обиквновено имат не лоши колекции от контибуторски дъски, в които се нвзима покана лесно. Ето един рандом пример за спамер цък.Както се вижда монетизирва няколко блога в тъмблър с адсенс, като просто е закичил по 10-на снимки във всеки блог и ги врътка с няклко женски акаунта:). Но вероятността да му изгори адсенс акаута не еот най-малките. Някои пък въобще не се церемонят и директно мятат към кликбанк продуктите, чрез редирект от блогър:wink:.
 
От: Всичко За Pinterest

Току що pinterest ме пусна вътре автоматично. Около две секунди му бяха нужни да разчете Хром и да отвори широко вратите на моя профил в сайта. Девствени операционна система и браузър - не бях пускал сайта на pinterest през тях.
Като за мързел е добре. Но всеки хакнат фацебуце профил е автоматично хакване на pinterest профил...
 
От: Всичко За Pinterest

Pinterest е добра социалка за правене на пари от разни програми, но много често баннват. Споделял съм и преди, имах профил с много последователи и над 30 дъски, за съжаление линковете към сайтовете нямаха тежест в Гугъл. За успешно развитие на профила трябва да се прави вътрешен репин в самия Pinterest и рядко да се пускат външни линкове. А и нещо полезно, ако застъпите дъска със заглавие еднакво или много близко до дъска на бизнес потребител, има голяма вероятност да ви баннат. Това не ми харесва там, че бизнес профилите имат повече тежест.
 

Горе