Всичко за оптимизацията от А до Я!

vikiana

Member
Тук искам да опиша основните методи, които се използват при оптимизация на даден сайт! Като за начало нека да споменем, че точен алгоритъм за правилна оптимизация не съществува и ако някои ви каже, че вие можете да се задържите на 1-во място в google значи той просто ви лъже! Повечето от вас си задават въпроса "От къде да започнем?". Отговора е един -поставете си цел и си направете план. Целите ви трябва да са следните:
- Индексиране на сайта ви от търсещите машини!
- Попадане на сайта ви в СЕРП по важни за вас ключови думи!
- Достигане на максимален трафик по всяка една ключова дума!
- Изпреварване на конкурентите!
- Монетизиране на сайта!
След като вече сме определили нашите целите е необходимо да преминем пътя за тяхното достигане!
1. Съставяне на семантическо ядро (в него включваме тези ключови думи, които са най-подходящи за вашият сайт и които ще ви донесат максимален трафик).
2. Анализираме конкуренцията по всяка една от вече избраните ключови думи.
След като сме готови с тези два пункта е необходимо да направим анализ на собствения си сайт, аз много често на този етап корегирам неща по него, а понякога дори ми се е налагало да захвърлям проекти, но през това минава всеки!
От тук нататък следва качествената вътрешна оптимизация на сайта, лично аз забелязвам, че много от хората в бранша я подминават, не разбирайки важността й, и разчитат само на входящи линкове.
Няма да описвам основните етапи на вътрешна оптимизация, защото на този форум е дадена достатъчно информация, но ще кажа, само, е с вътрешна оптимизация и добър анализ 1 сайт може да си докара много добра посещаемост, а това означава и добри пари!
След като сайта е готов е необходимо той да се адне в търсачките и да се увеличи количеството на линковете сочещи към него!
Ако статията представлява за някой интерес, мога да я развия по отделни пунктове, само кажете, но ако няма кой да чете не смятам да си уморявам ръцете!
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Не си "уморявай ръцете". Нищо ново...
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Не е проблем да пишеш. Аз го прочетох и ми хареса. Можеш да дадеш примери за оптимизация примерно на онлайн магазини - що за тях, съдържание, къде да се рекламират. Да въведеш малко яснота за ключовите думи - колко пъти на страница, дали има смисал от болд, подчертавания и там подобни. И още много други неща. Бих ги прочел с удоволствие. :)
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Не е проблем да пишеш. Аз го прочетох и ми хареса. Можеш да дадеш примери за оптимизация примерно на онлайн магазини - що за тях, съдържание, къде да се рекламират. Да въведеш малко яснота за ключовите думи - колко пъти на страница, дали има смисал от болд, подчертавания и там подобни. И още много други неща. Бих ги прочел с удоволствие. :)
По тази тема е писано доста и ако си поне малко грамотен (ще изразя съмнение тук), ще успееш да намериш сам информацията.
 
то въпроса е не е само да се намери информацията ами и да седне човек и да я приложи на практика защото сеото не е от днес за утре ранкинг в трудни ниши особено за големите киурди отнема време
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

"Грамотен" на друго ниво :) Малко ми прилича на пипнат гугъл транслейт.Имаше една фраза подходя за случая.So you can talk the talk but can you walk the walk?

 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Това е по-скоро всичко за оптимизацията от А до Б :) Ако може да го докараш до Я ще сме ти благодарни :) Макар и да е писано много, винаги е просветляващо да видиш гледните точки за едно и също нещо на различните хора. Както в дизайна, едно и също нещо, може да се направи по различни начини, зависи от начина на мислене, на човека.
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Ако оптимизацията бе толкова просто нещо, че можеше да се обобщи в два-три параграфа, оптимизаторите щяха да останат без работа ;)

SEO от А до Я се учи с много четене и прилагане на знанията.
 
От: Всичко за оптимизацията от А до Я!

Абе хора това дето е писано е като план!
Първо никой не е казал, че оптимизацията е лесна, като второ нека да изтъкна, че имах желание да обясня всяка точка през моите очи! Вярно, че е писано във форума много и никой не отрича този факт, но смятам, че нито една тема или наука не може да бъде изчерпана!
 

Горе