Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Имам закупен хостинг с капацитет за хостване на до 10 домейна. Имам вече инсталиран един WP с който управлявам едната си страница. Закупил съм и втори домейн, който също искам да хостна. През cPanel съм го добавил и в главната директория ми се появи папка с името на новия домейн. До тук добре, но от тук нататък, какво се прави? Инсталира се наново WP в новата папка или може да се ползва съществуващият такъв инсталиран и само да се правят промени в папката с темите?
Моля, който е наясно да обясни!
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

инсталираш ноново вп като за префикси задаваш примерно вп2_
да не са еднакви че се объркват
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Най-добре си направи нова база-данни и си инсталирай втория блог. Така ще са напълно разделени и няма да зависят един от друг.
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

1. правиж нова БД
2. качваш файловете в новата папка
3. инсталираш
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Провери дали нямаш фантастико с него става всичко лесно и бързо :)
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Имам фантастико, благодаря за отговорите!
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Не си играй с фантастико. По-добър вариант е да си качиш през FTP Wordpress-а и да го инсталираш.
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Не си играй с фантастико. По-добър вариант е да си качиш през FTP Wordpress-а и да го инсталираш.

За по-напреднали... а като гледаш така дали е напреднал?
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Не знам къде му е хостинга, но първия проблем ще дойде от инсталация на английски език, ако хостинга не е в България.
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Хостингът ми е в INBG.eu. Английският не ми е проблем.
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Е хубаво тогава. Щом английския не ти е проблем.....
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

Не ползвай fantastico. Направи си нова база данни и инсталирай ръчно през ftp. Свеки сайт да си има отделна БД
 
От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

И аз имам същото запитване като автора на темата, само че ако може малко яснота за базата данни. Как и какво по-точно трябва да направя.
 
От: От: Втора инсталация на WP на един и същ хостинг

И аз имам същото запитване като автора на темата, само че ако може малко яснота за базата данни. Как и какво по-точно трябва да направя.

Имаш в public html/ една инсталация на wp, правиш втора папка /wp2/ примерно и си качваш през фтп файловете. Проблема, не е във ftp, a в база данните. Когато правиш база данни за втория блог, смени префикса от _wp на wp2 или каквото искаш, важно е да не са еднакви. И все пак, това което го казвам, го казаха вече.
 

Горе