Възможна ли е продажбата на дигитални продукти в САЩ от България

svetkol

New Member
Здравейте, някой да има опит или да знае дали е възможна онлайн продажбата на дигитални продукти със собствен сайт, не през платформа като Amazon, в САЩ от фирма регистрирана в България, или ми трябва задължително фирма регистрирана в САЩ и банкова сметка там.
 
Нищо не ти трябва освен Пейпал/Страйп акаунт.
 
Нищо не ти трябва освен Пейпал/Страйп акаунт.
С Paypal говорих и те потвърдиха, че не няма проблем, но от Stripe все още чакам конкретен отговор. Това което ме притеснява е че в даден момент ще трябва да се плаща Sales Tax там и ако нямам tax id не ми е ясно как ще става. Също така не ми е ясно дали се дължат някакви данъци в САЩ или в България. Моите счетоводители съвсем не са наясно като става въпрос за международни продажби онлайн и няма голям смисъл да ги питам.
 
В България дължиш данъци.
Намери си счетоводител дето не го мързи да отвори и да прочете.
 
Както колегата ти е посочил никакъв проблем нямаш да продаваш там. Всъщност щом са дигитални продукти а не физически то тогава и някой от Либерия може да си ги закупи. Осчетоводяваш си нещата тук и това е.
 
Здравейте, някой да има опит или да знае дали е възможна онлайн продажбата на дигитални продукти със собствен сайт, не през платформа като Amazon, в САЩ от фирма регистрирана в България, или ми трябва задължително фирма регистрирана в САЩ и банкова сметка там.
Никакви проблеми.
Препоръчвам ти да не държиш пари в Paypal или Stripe обаче, пускай ги към фирмената сметка за да ти вървят на чисто.
 
Възможна е разбира се, и не е нужно да се плащат данъци в САЩ. Друг е въпроса дали е нужно да работиш с БГ фирма.. Според мен е хубаво да започнеш с БГ фирмата, и ако тръгнат нещата добре да направиш фирма в някоя юрсидикция с по-ниски данъци, тъкмо нема да пълниш шкафчетата и ще ти е свободно, че като направиш повечко пари никой да не те закача.
 

Горе