Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Jordan Enev

Active Member
Здравейте,
в поста на Алан бях засегнал въпроса, но сметнах за по-добре да отворя нова тема.
Възможно ли е да разберем какви пари за клик получаваме от даден сайт.
Идеята е в адсенс да забраним ниско плащащите рекламодатели.
Благодаря предварително на всички включили се в темата.
Поздрави!
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Не се занимавай... колкото и да забраняваш няма да повишиш цената на клик и доходите като цяло. Аз съм експериментирал доста и винаги ефекта е бил обратен на очакваното. Просто гогле пуска първо най-скъпите кликове, тука като нямаме скъпи се въртят само едноцентовите. Всъщност има и скъпи, но хората си ги таргетират много прецизно...
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Ясно, благодаря ти. Искаше ми се да експериментирам, защото за английски сайтове има тулове, които показват от кой рекламодател колко получаваш за клик и ще бъде интересен експериментът.
Благодаря ти за отговора.
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Махни онлайн игрите и сходни простотии. Това обикновено дава поне минимален ефект!
Освен ако аудиторията ти не е точно за такива реклами де...
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Инсталирах добавка към IE, която ми показва url на рекламодателят и по преценка мога да забранявам, но не това е идеята. Търся туул като този, но да работи и за бг сайтове.
 
От: От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Махни онлайн игрите и сходни простотии. Това обикновено дава поне минимален ефект!
Освен ако аудиторията ти не е точно за такива реклами де...

Така ще се лиши и от едноцентовите кликове... По добре 1 цент, отколкото 0, нали така:)
 
От: От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Така ще се лиши и от едноцентовите кликове... По добре 1 цент, отколкото 0, нали така:)
Аз поне едноцентови нямам, поне откакто блокирах всички игри, кога ще умреш и сходни.
 
От: От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Аз поне едноцентови нямам, поне откакто блокирах всички игри, кога ще умреш и сходни.

Е то и аз нямам, а не съм блокирал нито един сайт.
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Според мен "проблема" е съвсем другаде. Не какво ще пуснеш ти, а какво ще ти пуснат те :)
Дедо гугал отдавна разработва стратегия за рекламките си на база таргет и мисля, че работят много упорито тази насока - пълно и детайлно таргетиране. Всичко зависи от контента ти.
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Да, така е! Но все пак, ако могат да се отсеят по-добре платените...
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Според мен "проблема" е съвсем другаде. Не какво ще пуснеш ти, а какво ще ти пуснат те :)
Дедо гугал отдавна разработва стратегия за рекламките си на база таргет и мисля, че работят много упорито тази насока - пълно и детайлно таргетиране. Всичко зависи от контента ти.
Ако си обръщал внимание напоследък, има случаи, в които контента няма значение. Има значение в какви сайтове си влизал и на база тях изкарва "таргетирани" реклами специално за теб. Влизам във форум на Рено и ми изкарва реклами на курсове по счетоводство. Влизам в сайт за рецепти и ми изкарва реклама на SEOMoz и т.н. :)
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Зависи как си пуснал куките...а аз куки не пускам :D
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Зависи как си пуснал куките...а аз куки не пускам :D
Мдам, аз си инсталирах специален плъгин да ги блоква тези простотии с таргетираната реклама според МОИТЕ интереси.
Личното ми мнение (като рекламодател, щото и плащам) е, че това е супер прецакваща система. Примерно AdWords ме таргетира (re-target е официалното име) да ми показва банери на SEOmoz, защото съм посещавал сайта им. ОК, ама ако аз съм SEOmoz няма да съм хепи да плащам за реклама пред вече изградената ми аудитория и хора, които ме познават. Но зависи де... тръгнах много офтопик с това :)
 
От: Възможно ли е да разберем от кой рекламодател колко получаваме за клик?

Абе като цяло има полза от таргетираните калибристики..все пак се гони и ефективност от кликовете. А това че има много недообмислени неща, съм сигурен че ги борят здраво. Наскоро даже участвах в някакво "приват" запитване - кво-що и как...та явно сондират и мнение. Един вид - работи се по въпроса. Са, как уебмастерите ще се нагодят към по-ефективни импресии е друг въпрос и наистина е добре да има дискусия по въпроса, щото и времето си е време и мястото-място и онова дет се взима сирене с него - също :)

Според мен, ако се знаят кой са скъпите реклами (дашните рекламодатели), да се издебнат по ключове и да се примамят със стронгове...знам ли, не съм експериментирал, щото и като цяло го раздавам любителски, но определено има почва за размишления. Може би някой знае и е пробвал и скоро ще сподели :)
 

Горе