Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

hasanson

Member
Здравейте!
Възможно ли е изработка на Друпал или Джумла подобен сайт като,
всяка категория или подкатегория си има свои банери в дясно отговарящи за темата на категорията.такова животно с wordpressa не е възможно там колоните са едни и същи!
 
От: Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

С Joomla Може да определиш кой модул къде да се вижда. Т.е. и банер модула може да си го направи да се вижда само в дадена секция или само на заглавната страница. Ако искаш различни банер в различните секции просто ще трябва да си направиш няколко банер модула и на всеки отделно да зададеш къде в коя секция или категория да се вижда.
 
От: Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

Здравейте!
...такова животно с wordpressa не е възможно там колоните са едни и същи!
Естествено че е възможно и в уордпрес, и то доста елегантно.
Но само с кликане няма да стане.
Трябва някой и друг ред код да се набие. 2-3 (реда) може и да са достатъчни.
 
От: Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

Възможно е и на друпал, общо взето на всяка CMS е възможно къде по лесно къде по трудно, но както каза колегата по горе само с кликане няма да стане :)

Ако не си много на ти с нещата може да използваш решението на Radev в смисъл да си зададеш Rewrite на URL адресите по някакво правило, примерно самите ти категории да са структурирани по следния начин www.domain.com/cat1/ а самите статии да имат следната URL структура www.domain.com/cat1/story1 и като качваш рекламата задаваш URL delivery www.domain.com/cat1/* и би трябвало рекламата да се появява само в самата категория и статиите от нея категория. Правя обаче едно уточнение ползвал съм openx но не и url delevery, разсъжденията ми са на базата на други подобни модули с които съм работил за съвсем различни цели.
 
Здравейте!
Възможно ли е изработка на Друпал или Джумла подобен сайт като,
всяка категория или подкатегория си има свои банери в дясно отговарящи за темата на категорията.такова животно с wordpressa не е възможно там колоните са едни и същи!

Дрънкаш абсолютни глупости за Wordpress-а. Твоето невежество, не значи задължително, че не е възможно! Прочети малко codex-а. С кондишънал таговете всичко е възможно. Пример за различни бекграунди спрямо страницата/категорията и техните подстраници и подкатегории:

Код:
<!--цвят1-->
<?php if  ( is_page('97') || $post->post_parent == '97' || in_category('18') ) {?>

<style> body{background: url(http://domain.com/цвят1.jpg); color:#333;font:400 14px/20px "Helvetica Neue","Liberation Sans",Arial,Verdana,Helvetica,FreeSans,sans-serif} </style>

<?php }?>

<!--цвят2-->
<?php if  ( is_page('1388') || $post->post_parent == '1388' || in_category('23') ) {?>

<style> body{background: url(http://domain.com/цвят2.jpg); color:#333;font:400 14px/20px "Helvetica Neue","Liberation Sans",Arial,Verdana,Helvetica,FreeSans,sans-serif} </style>

<?php }?>

Където:
is_page('97') - проверява id-то на желаната страница и продължава същият стил
$post->post_parent == '97' - проверява дали страницата е под-страница на 97 и продължава същия стил
in_category('18') - проверява id-то на категорията и нейните под-категории и продължава същият стил. (ако се ползва is_category('18') под-категориите няма да приемат стайлването)

Същото може да се използва и в sidebar.php за да се извикват различни сайдбарове в зависимост от категорията/под-категорията/страницата/под-страницата.
 
От: Re: Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

Дрънкаш абсолютни глупости за Wordpress-а. Твоето невежество, не значи задължително, че не е възможно!
е аз не съм толкова вещ в wordpress.
Колко ще ми искаш за подобно нещо -на лична:)
 
От: Възможно ли е на Друпал или Джумла подобно?!

Аз ако знаеш как съм творил из темите на уордпрес-а, даже бота на гугльо вече не мисли блогчето за блог. :lol:
Преди ми излизаше в "Blogs" секцията при търсене, сега хич не се вижда, само на общото търсене :)
 

Горе